[ad_1]

آئودی تعدادی از فناوری های ابتکاری روشنایی را توسعه داده است.

آئودی / کریگ کول / Roadshow

بیش از تولید کنندگان رقیب ، آئودی مفتخر است که برخی از پیشرفته ترین فن آوری های روشنایی را در صنعت خودرو ارائه دهد. این مسئله امروزه با موارد خاص خود کاملاً درست است LED ماتریس دیجیتال چراغهای جلو (DML) ، همانطور که در سال 1994 بود ، زمانی که چراغهای زنون در نسل دوم پرچمدار سدان A8 ارائه شد.

در مقایسه با لامپ های مهر و موم شده هالوژن ، که فقط چند دهه پیش بر روی اتومبیل ها نصب شده است ، جدیدترین و بهترین چراغ های جلو DML آئودی مانند چیزی است جنگ ستارگان (اگرچه یکی از دنباله های جدید نیست ، زیرا این فیلم ها هستند خیلی بد و ناخوشایند) آنها می توانند جاده ای را که جلوی خود دارند با نور وسیع روشن کنند ، اما مناطق خاصی از این زمینه را به طور انتخابی کم نور می کنند تا از کور شدن رانندگان در لاین مقابل جلوگیری کنند. این لامپ ها همچنین می توانند خطوطی را به سمت جاده جلو طراحی کنند که به وسیله نقلیه در مرکز خودرو کمک کنند ، آنها می توانند عابران پیاده نزدیک جاده را تشخیص داده و برای بهبود ایمنی آنها را روشن کنند و حتی می توانند به صورت هوشمند فرو بروند تیرهای حین توقف در کنار وسیله نقلیه متوقف شده چشم راننده دیگر را کور نمی کند. اینها موارد جدی است.

اجازه دادن به این چراغهای جلو برای انجام ترفندهای علمی تخیلی خود یک فن آوری هوشمندانه است. هر لامپ مجهز به یک دستگاه میکرو آینه دیجیتال ، به اختصار DMD است. این تراشه های کوچک با 1.3 میلیون آینه کوچک به طول چند صدم میلی متر تزئین شده اند. با استفاده از میدان های الکترواستاتیک می توان 5000 بار در ثانیه تنظیم کرد ، بنابراین می توانند قسمت های میدان را روشن یا خاموش کنند. با فعال کردن این چراغ های جلو برای دیدن آنچه در پیش است ، آنها با دوربین به سمت جلو کار می کنند ، که برای فعال سازی عملکردهایی مانند هشدار خروج از خط نیز استفاده می شود.

چراغ های جلوی هوشمند ماتریس دیجیتال آئودی (DML) می توانند بخشهایی از جاده را به طور انتخابی کم نور کنند تا از خیره شدن سایر رانندگان جلوگیری کند.

آئودی

در حال حاضر ، لامپ های آئودی DML فقط در دسترس هستند E-Tron و E-Tron Sportback کراس اوورهای تمام برقی به عنوان گزینه ای با قیمت 3000 دلار برای بالاترین قفسه مدل های Prestige در ایالات متحده ارائه می شوند ، اما در اینجا یک یادداشت مهم وجود دارد. این چراغ های جلوی DML در اروپا کاملاً کاربردی هستند ، اما به دلیل قوانین ایمنی خودرو تا حدودی مبهم ما در آمریکا بسیار محدود هستند. تقریباً تنها کاری که آنها می توانند انجام دهند طراحی پیام خوش آمدگویی هنگام نزدیک شدن راننده یا یک سلام وداع مشابه هنگام قفل کردن ماشین و دور شدن از آن است. پس چرا کسی سه هزار دلار برای این گزینه پرداخت می کند اگر در واقع کار مفیدی انجام نمی دهد؟ خوب ، Euro-spec و E-Trons آمریکایی مجهز به این فناوری اساساً از سخت افزار چراغ های جلو یکسان هستند ، به این معنی که همه این ویژگی های عالی را می توان با یک به روزرسانی ساده نرم افزار فعال کرد. وقتی نمایندگان فدرال گرد هم می آیند و این نوع لامپ های سازگار را تأیید می کنند ، آئودی آماده خواهد شد. تنها سوال این است که چه زمانی این اتفاق می افتد؟ متأسفانه ، هیچ پاسخ محکمی وجود ندارد ، اما سخنگوی شرکت گفت آنها خوش بین هستند که به زودی انجام می شود. آئودی منتظر بازخورد وزارت حمل و نقل است ، اگرچه انجمن مهندسان خودرو نیز در این باره تصمیم گیری کرده است.

علاوه بر این چراغ های جلوی مدرن ، مهندسان آئودی برای کشف مجدد چراغ عقب متوسط ​​نیز تلاش کرده اند. لامپ های OLED دیجیتال در خودرو کمکی Q5 موجود است. آنها به رانندگان این امکان را می دهند تا چندین امضای مختلف را برای روشنایی انتخاب کنند ، اما این همه نیست. آنها حتی می توانند ایمنی را ارتقا دهند. به عنوان مثال ، هنگامی که Q5 ثابت است ، اگر وسیله نقلیه دیگری از پشت نزدیک شود و حدود 6.5 فوت از سپر عقب آن بسته شود ، ممکن است تمام بخش های OLED روشن شوند تا به راننده دیگر نزدیک شوند که بیش از حد نزدیک شده اند.

چه جدیدترین و بزرگترین چراغهای جلوی DML یا پرتوهای زیاد ، همراه با لیزر ، سیگنالهای چرخشی پویا که مسیری را که می خواهید بروید یا چراغهای LED معمولی در روز ، آئودی پیشرو در فناوری روشنایی است. در سالهای آینده انتظار داشته باشید که مارک چهار حلقه در این زمینه به پیشرفت خود ادامه دهد و هم سبک و هم عملکرد خودروهای خود را بهبود بخشد.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

E-Tron آئودی راحتی الکتریکی زیادی را در جاده ها به ارمغان می آورد


9:36

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر