[ad_1]

ajit-pai-smile.jpg

آجیت پای ، رئیس FCC ، در ژانویه فارغ التحصیل می شود.

مارس Licea / CNET

آژانس روز دوشنبه در بیانیه ای گفت ، آجیت پای ، رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال ، در تاریخ 20 ژانویه استعفا می دهد. وی توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور منصوب شد که در سال 2017 این مقام را به دست گرفت و در روز افتتاحیه جو بایدن ، جانشین ترامپ ، او را ترک خواهد کرد.

پی در بیانیه ای گفت: “من افتخار این را داشتم كه تمام زندگی خود را در كمسیون ارتباطات فدرال كار كنم ، از جمله در چهار سال گذشته به عنوان رئیس FCC.” وی گفت: “من از رئیس جمهور ترامپ به من فرصتی داده ام كه ​​در سال 2017 به من فرصتی برای هدایت آژانس را داد ، از پرزیدنت اوباما برای انتصاب من به عنوان عضو کمیساریا در سال 2012 و از مک کونل رهبر اکثریت سنا و سنا برای تأیید دوبار من. . اولین آمریکایی آسیایی که ریاست FCC را بر عهده دارد یک امتیاز ویژه است همانطور که اغلب می گویم: فقط در آمریکا.

میراث بی طرفی شبکه

به احتمال زیاد پای را به خاطر مقررات بحث برانگیز قوانین بی طرفی خالص در دوران اوباما به خاطر می آورند. در سال 2017 ، آژانس تحت رهبری جمهوری خواهان دستور احیای آزادی اینترنت را تصویب کرد ، که قوانین تصویب شده توسط FCC تحت کنترل دموکرات ها را در سال 2015 لغو کرد. این لغو در ژوئن 2018 ، حتی پس از رأی دوجانبه سنا به بطلان رأی ، اعمال شد. آژانس برای لغو این آیین نامه ، که بخش زیادی از مردم از آن حمایت می کنند.

خنثی بودن شبکه اصلی است که باید با همه ترافیک اینترنت برابر برخورد شود. این به ISP ها نیاز دارد تاخیر یا مسدود کردن دسترسی به وب سایت ها را منع کرده و شرکت هایی را که دسترسی به اینترنت را کنترل می کنند از انتخاب خدمات و محتوای خود نسبت به محتوای یا خدمات رقبا منع می کنند. همچنین این شرکت های باند پهن را از ارائه “خطوط سریع” به شرکت های آنلاین که می خواهند خدمات و محتوای آنها سریعتر از یک رقیب تحویل شود منع می کند.

پای و دو جمهوریخواه FCC دیگر ، Brendan Carr و Michael O’Reilly ، می گویند قوانین FCC سرمایه گذاری باند پهن را در به روزرسانی شبکه خفه می کند ، به نوآوری بخش و رشد شغل آسیب می رساند. به طور خاص ، آنها استدلال می کنند که طبقه بندی مجدد باند پهن به عنوان یک سرویس مانند ابزار می تواند به FCC قدرت تنظیم تعرفه ها را بدهد ، که آنها ادعا می کنند سرمایه گذاری بخش خصوصی در باند پهن است.

در سالی که از لغو این قانون استفاده شد ، پی گفت سرمایه گذاری در باند پهن افزایش یافته است. اما گزارشات درآمد ، تحقیقات مستقل و اظهارات مدیران باند پهن نشان می دهد هیچ دلیل روشنی بر تأثیر این لغو بر سرمایه گذاری در بخش باند پهن وجود ندارد.

اخیراً ، FCC Pai به دلیل حمایت از تلاش ترامپ برای استفاده از FCC برای مجازات غول های رسانه های اجتماعی که رئیس جمهور ادعا می کند آرای محافظه کاران را به صورت آنلاین سانسور می کند ، مورد انتقاد قرار گرفت. شرکت ها این ادعاها را رد کردند.

در ماه مه ، ترامپ با صدور یک دستورالعمل ، FCC را به وضع مقررات برای روشن کردن بخش 230 قانون یکپارچگی ارتباطات 1996 ، که ناشران آنلاین را از مسئولیت محتوای تولید شده توسط کاربر محافظت می کند ، صادر کرد.

دموکرات ها و گروه های نظارتی مانند دانش عمومی می گویند FCC قدرت اجرای این مفاد را ندارد. اما تحت رهبری جمهوریخواه پای ، FCC موافقت کرد که مقرراتی را برای بخش 230 بنویسد که شرکتها را به دلیل سانسور محتوا مجازات کند. بهترین وکیل آژانس در یک پست وبلاگ توضیح داد که چرا او معتقد است FCC از اختیار قانونی برای تفسیر مجدد قانون برخوردار است.

پیدا کردن یک زبان مشترک

پی ، پسر مهاجران هندی ، در کانزاس بزرگ شد. وی در دانشگاه هاروارد تحصیل کرد و در سال 1997 از دانشگاه شیکاگو مدرک حقوق گرفت. وی سابقه طولانی کار در دولت را دارد ، از جمله مناصبی در FCC ، وزارت دادگستری و کمیته دادگستری سنا ، که در آنجا تحت نظر سناتور وقت جف سشنز خدمت می کرد. سشنز اولین دادستان کل ترامپ بود.

پای همچنین وقت خود را در بخش خصوصی سپری می کند ، به نمایندگی از بزرگترین شرکت تلفن کشور ، Verizon.

Pie در حالی که به عنوان کمیسر FCC نزد رئیس جمهور تام ویلر ، یک دموکرات خدمت می کرد ، به عنوان مخالف سرسخت مقررات خنثی کننده خالص 2015 متمایز شد. وی ویلر را به “طرح تنظیم مقررات اینترنتی مخفی” متهم کرد که “راه را برای میلیاردها دلار جدید مالیات “برای خدمات باند پهن.

اگرچه بیشتر به دلیل حذف این قوانین هنگام تصدی ریاست شناخته می شد ، اما پی در تمام دوره خود معتقد بود که اولویت اصلی او رفع شکاف دیجیتالی است.

بیشتر این تلاش ها معطوف به تأمین دسترسی باند پهن در مناطق روستایی آمریکا بوده است. آژانس در حال تلاش برای برنامه ها و ابزارهای جدید برای کمک به بهبود سرمایه گذاری در زیرساخت های شبکه در مناطق صعب العبور کشور است. این شامل فاز 2 صندوق Connect America است که 1.5 میلیارد دلار به یارانه زیرساخت ها در مناطق روستایی کشور اختصاص می دهد. این آژانس همچنین یک بودجه 20.4 میلیارد دلاری برای فرصت های دیجیتالی روستایی راه اندازی کرد. پی همچنین اصرار داشت که از مناقصه های معکوس برای تخصیص یارانه به ارائه دهندگان باند پهن در این مناطق برای تخصیص کارآمد بودجه های دولتی استفاده کند.

FCC ادعا می کند که این تلاش ها منجر به کاهش 46 درصدی تعداد آمریکایی های فاقد دسترسی به اینترنت پرسرعت از سال 2016 شده است. هنوز هم مشکلات همچنان پابرجاست.

FCC مدت زیادی است که با داده هایی که در مورد محل باند پهن و خدمات بی سیم و غیره جمع آوری می کند ، مسائل را حل نکرده است.

FCC در زمینه های دیگر از جمله مبارزه با ربات های مزاحم نیز پیشرفت داشته است. Robocals در ایالات متحده یک مشکل فزاینده است. همچنین تعداد تماس ها در میان بیماری همه گیر ویروس کرونا افزایش یافته است ، زیرا تماس گیرندگان غیرقانونی برای استفاده از آمریکایی ها از کلاهبرداری استفاده می کنند. FCC در اوایل سال جاری علاوه بر پیگرد قانونی تماس گیرندگان غیرقانونی با جریمه های کلان ، قوانینی را برای شرکت های تلفنی با استفاده از پروتکل Shaken / Stir که توسط کنگره در قانون پیگیری برای کمک به ردیابی ربات های غیرقانونی مجاز اعلام شده است ، نهایی کرد.

اگرچه غالباً یک قطب بندی است ، اما پی موفق شده است همتایان جمهوری خواه و دموکرات FCC خود را در مورد مسائلی مانند انتشار طیف بی سیم 5G و استفاده غیر مجاز متحد کند. این امر باعث شده است که FCC با سایر آژانس های فدرال ، از جمله پنتاگون و وزارت بازرگانی و حمل و نقل ، پنجم تا پنجم شود.

FCC تحت رهبری Pai همچنین موضع گیری های جدی در برابر تولیدکنندگان تجهیزات چینی مانند Huawei را تقویت کرده است. مدت هاست که کارشناسان امنیت ملی هشدار می دهند که تجهیزات شرکت های چینی که ارتباط شدیدی با دولت کمونیست چین دارند می تواند تهدیدی امنیتی باشد. و به صورت دو جانبه ، FCC رأی داد كه شركتهای حامل یارانه فدرال از استفاده از تجهیزات تولیدكنندگان چینی منع شوند.

راهنمای جدید

لغو بی طرفی شبکه FCC و تلاش های آن برای تنظیم شرکت های رسانه های اجتماعی احتمالاً با کنترل دولت بایدن بر FCC لغو خواهد شد.

مثل همیشه بعد از انتخاباتی که حزب سیاسی مخالف کنترل کاخ سفید را در دست می گیرد ، ترکیب آژانس هایی مانند FCC نیز تغییر می کند. این بدان معنی است که آژانس 5 نفره اکنون توسط 3-2 دموکرات کنترل خواهد شد.

این تغییر مدیریت تقریباً لغو لغو بی طرفی شبکه را تضمین می کند و تلاش ضد و نقیض برای شفاف سازی قوانین بخش 230 را رد می کند.

در حال حاضر شایعاتی در مورد اینکه چه کسی رئیس این آژانس است ، وجود دارد. جسیکا روزنزورسل ، یک دموکرات ارشد که در حال حاضر در این کمیته فعالیت می کند ، رقیب اصلی رئیس FCC است. او دو بار بدون تأیید عمده مراحل تأیید سنا را پشت سر گذاشته است.

او از طرفداران سرسخت بی طرفی در شبکه است و مجرم اصلی تلاش های ترامپ برای شرکت های پلیس در شبکه های اجتماعی بوده است. وی همچنین خواستار اصلاحاتی در برنامه های صندوق خدمات جهانی FCC و سایر برنامه ها برای گسترش دسترسی باند پهن به دانشجویان کم درآمد و رفع “شکاف تکالیف” شد.

یکی دیگر از کاندیداهای احتمالی برای کسب مقام اول در FCC ، Minion Cliburn است. وی قبلاً از سال 2009 تا 20018 در FCC خدمت می کرد ، هم به عنوان کمیسر و هم به عنوان رئیس موقت آژانس. کلیبرن دختر شلاق اکثریت داخلی جیمز کلیبرن از کارولینای جنوبی است که از متحدان نزدیک بایدن است. تأیید بایدن توسط کلیبرن دلیل اصلی کسب بایدن در مسابقات قهرمانی دموکراتیک قلمداد شد.

با این حال ، مشخص نیست که آیا مینیون کلیبرن علاقه مند به بازگشت به FCC است. از زمان بازنشستگی در FCC ، او به سمت های دیگر در بخش خصوصی نقل مکان کرد. او در حال حاضر در هیئت مدیره های Lionsgate و RingCentral خدمت می کند. اگر او به عنوان رئیس FCC منصوب شود ، باید استعفا دهد.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر