[ad_1]

ماهواره GPS III در مدار

ماهواره GPS III در مدار چگونه است؟

لاکهید مارتین

برای کمک به فضا هنگام مسافرت به مقصد جدید ، نیازی نیست که به ستاره ها نگاه کنید. GPS برای همین است. این هفته صورت فلکی ماهواره های GPS هنگامی که نیروی فضایی ایالات متحده آخرین ماهواره ، چهارمین مورد از سری GPS III را تأیید کرد ، در اطراف زمین یک به روزرسانی دریافت کرد.

ماهواره جدیدی را پرتاب می کند چهار ماه پیش با موشک SpaceX Falcon به مدار می رود و این باعث سریعترین زمان بین پرتاب و وضعیت عملیاتی ماهواره GPS III می شود. سیستم موقعیت یابی جهانی خدمات موقعیت یابی ، ناوبری و همگام سازی را که میلیاردها نفر از مردم و شرکت ها در سراسر جهان از آن استفاده می کنند ، فراهم می کند و از اواسط دهه 1990 فراتر از منشأ نظامی خود گسترش می یابد.

GPS III شامل طراحی جدیدی از ماهواره ها ، شامل یک عمر 15 ساله برنامه ریزی شده ، و ویژگی های جدیدی مانند سیگنال های قوی تر و محافظت بهتر در برابر گیر کردن است. این قابلیت ها بخشی از یک سری پیشرفت های مداوم است ، از جمله ماهواره های قدیمی که در حال کار هستند و ماهواره های جدیدی که در سال های آینده به سمت بالا حرکت می کنند.

این نیروهای فضایی در مجموع 31 ماهواره GPS را اداره می کنند که در مدار زمین به طور متوسط ​​12.500 مایل بالاتر از سیاره قرار دارند و 24 ماهواره از این ماهواره ها قصد دارند شبانه روز کار کنند.

سرلشکر دینا برت در اوایل سال جاری در مصاحبه ای با CNET گفت: “ما همیشه در تلاش هستیم که نه تنها توانایی های نظامی بلکه توانایی های غیرنظامی خود را نیز ارتقا دهیم.”

اولین ماهواره GPS III در دسامبر 2018 ، ماهواره دوم در آگوست 2019 و سومین ماهواره در ژوئن 2020 پرتاب شد. هر سه ماه جاری پرتاب شدند. همه سریال ها توسط لاکهید مارتین ساخته شده اند.

به گفته نیروهای فضایی ، ماهواره بعدی GPS III زودتر از ژوئیه 2021 در فضا منتشر خواهد شد.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

وی توضیح داد که اینترنت فضایی Starlink است


4:43

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر