[ad_1]

جنرال موتورز

در چهار سال دادخواست های دولتباید 6 میلیون کامیون و SUV مجهز به بکسل کند کیسه های هوا تاکاتا به دلایل ایمنی اداره ملی ایمنی راه روز دوشنبه تصمیم نهایی خود در مورد دادخواست های GM درمورد SUV ها و کامیون ها را از سال های مدل 2007-2014 اعلام کرد.

NHTSA گفت که بررسی کاملی از داده ها و اطلاعات ایمنی ارائه شده توسط GM به آژانس دولتی انجام داده است و پس از تجزیه و تحلیل کامل ، آژانس نتیجه گرفت که کیسه های هوا GM Takata هنوز خطری را برای رانندگان ایجاد می کند. این خودروساز ادعا می کند که نسخه سوپرشارژرهای تاکاتا همان خطر را ندارد و در گذشته داده های ایمنی خاص خود را در اختیار نهادهای نظارتی در ایالات متحده قرار داده است.

با این حال ، NHTSA گفت: “GM های بادی مورد بحث در معرض همان نوع انفجار قرار می گیرند که مدت زمان طولانی در معرض گرما و رطوبت قرار می گیرد ، بقیه دمنده های بادی Takata را به یاد می آورد. چنین انفجارهایی باعث جراحت و مرگ شده است. GM اکنون 30 روز فرصت دارد تا به آژانس ارائه دهد. جدول زمانی پیشنهادی برای اطلاع صاحبان وسایل نقلیه و راه اندازی وسیله ای برای محافظت. “

جنرال موتورز گفت که با تصمیم دولت موافق نیست ، اما با انجام فراخوان موافقت کرد.

این خودروساز در بیانیه ای گفت: “براساس داده های تولید شده توسط ارزیابی علمی مستقل كه طی چندین سال انجام شده است ، ما با موضع NHTSA موافق نیستیم.” “با این حال ، ما به تصمیم NHTSA پایبند خواهیم بود و اقدامات لازم را شروع خواهیم کرد.

“ما هنوز در حال تدوین برنامه اجرای فراخوان ایمنی هستیم. ما برنامه تنظیم NHTSA خود را مطابق با اسناد معافیت NHTSA ارائه خواهیم داد. مشتریان اخطار رسمی را از طریق پست الکترونیکی مطابق با توافق نامه NHTSA به برنامه ردیابی ما دریافت می کنند و این اخطار دستورالعملهایی را به مشتریان ارائه می دهد. “

مشکل اصلی این کیسه های هوا شامل کیسه های بادی غیر عایق در سمت سرنشین تاکاتا PSAN است. یک تامین کننده ژاپنی موجود نیست از نیترات آمونیوم برای تورم کیسه های هوا در صورت تصادف استفاده می کند ، اما مطالعات نشان می دهد که مواد شیمیایی در گرما و رطوبت خراب می شوند. به جای تورم ساده کیسه هوا ، آنها می توانند باعث انفجار بادی و ترکیدن ترکش های فلزی به مسافران شوند. این نقص مسئول 27 مرگ در سراسر جهان است.

وسایل نقلیه تحت پوشش یدک کش شامل کادیلاک اسکالاد، شورلت بهمن ، سیلورادو، حومه شهر، تاهو، GMC سیرا و یوکان.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر