[ad_1]

screen-shot-2020-11-11-30-at-3-16-34-pm.png

Claaaaaaaaaaawawww …

ClearSpace

در حال حاضر حدود 2800 ماهواره زنده در اطراف زمین وجود دارد. این بسیار است ، اما کاملاً هیچ چیز نیست در مقایسه با مقدار اشیا non غیر موجود – بقایای فضایی AKA – همچنین به دور کره زمین می چرخد.

دانشمندان تخمین می زنند که در حال حاضر حدود 3000 ماهواره مرده در حال چرخش به دور سیاره ما هستند که 900000 قطعه باقی مانده از طول کمتر از 10 سانتی متر را به خود اختصاص نمی دهد ، که در صورت برخورد اشتباه با ماهواره در زمان نامناسب ممکن است باعث سقوط شود.

دانشمندان و مهندسان در حال حاضر به سختی در تلاشند تا این مشکل را حل کنند ، اما آژانس فضایی اروپا در حال حاضر در مراحل اولیه اجرای یکی از عجیب ترین راه حل ها است: یک پنجه فضایی که ماهواره های بزرگتر موجود را بپوشاند و آنها را به زمین هدایت کند. جوي كه در آن ماهواره و ميخ مي تواند در آرامش بسوزد.

این طرح در ابتدا در سال 2019 طراحی شد ، اما اکنون ESA رسما در حال امضای قراردادی با استارت آپ سوئیس ClearSpace SA برای ساخت و راه اندازی اولین مأموریت خود برای آواربرداری است که ClearSpace-1 نام دارد.

اولین هدف از پنجه VESPA (آداپتور بار ثانویه Vega) است که از زمان کمک به پرتاب موشک ESA Vega در سال 2013 در مدار زمین بوده است. وزن VESPA 112 کیلوگرم است و اندازه آن طبق ESA نزدیک به یک ماهواره کوچک است.

ESA 86 میلیون یورو در هزینه های ماموریت کمک می کند. انتظار می رود ClearSpace در تلاش برای ایجاد تجارت طولانی مدت برای دفع زباله ، بقیه موارد را جمع آوری كند. ما امیدواریم که این مأموریت بتواند اولین مأموریت باشد ، زیرا بشریت روشهای جدید و ابتکاری را برای پاکسازی آشفتگی گسترده ایجاد شده توسط فضای بالاتر از جو ما کشف می کند.

ClearSpace SA امیدوار است که اولین مأموریت خود را در سال 2025 آغاز کند.

زنده باد ناخن.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر