[ad_1]

ما می دانیم که آیفون 12 می تواند نشت و زخم ها را تحمل کند ، اما ممکن است اپل میزان ضد آب بودن این گوشی را کم اهمیت جلوه دهد. امتیاز IP68 آیفون 12 به این معنی است که می تواند در مدت 30 دقیقه تا 6 متر آب زنده بماند. این برای هر چهار مدل آیفون 12 اعمال می شود: آیفون 12 ، آیفون 12 مینی ، آیفون 12 پرو و ​​آیفون 12 پرو حداکثر. اما ما دریافتیم که مانند آیفون قبلی خود ، جدیدترین آیفون اپل می تواند خیلی بیشتر از اینها کار کند. هر دو مدل آیفون 11 با غوطه وری 39 متری در آب شور در خلیج مونترای ، کالیفرنیا ، بسیار فراتر از رتبه رسمی بود. امسال یک آیفون 12 کاملاً جدید برای شنا در آب شیرین دریاچه تاهو ، آن طرف گلدن استیت گرفتیم تا آن را امتحان کنیم.

با همکاری Mission Robotics ، ما آیفون 12 خود را بر روی هواپیمای بدون سرنشین زیر آب این شرکت ، Theseus سوار کردیم. این پهپاد می تواند به عمق 300 متری زیر آب برسد. خلبان می تواند منظره را از دوربین Theseus ببیند ، و همچنین می تواند عمق و دمای آب را از رایانه در ساحل کنترل کند.

برای آزمایش کامل و دیدن تصاویر شگفت انگیز زیر آب از هواپیمای بدون سرنشین ، فیلم را در این صفحه مشاهده کنید.

ادامه مطلب: نتایج تست افت آیفون 12 نشان می دهد که سپر سرامیکی به همان اندازه که به نظر می رسد محکم است

اب

جان کیم / CNET

غواصی 1: آزمون ادعا (19.6 فوت در 30 دقیقه)

طبق صفحه پشتیبانی اپل ، شما نباید عمداً با آیفون خود غواصی یا شنا کنید و یا آن را در دمای شدید مصرف کنید. اما برای اهداف آزمون خود ، ما می خواستیم آن را به حد مجاز برسانیم.

برای اولین غواصی ما می خواستیم ادعای IP68 را آزمایش کنیم: 19.6 فوت (6 متر) آب در 30 دقیقه. از ساحل دریاچه تاهو ، آیفون را روی پایه ای رو به دوربین پهپاد قرار دادیم و صفحه نمایش آن باید روشن باشد تا بتوانیم ببینیم که آیفون در زیر آب اتفاقی افتاده است یا خیر.

p1007529

آیفون 12 روی تیزوس.

جان کیم / CNET

دمای آب دریاچه تاهو در این عمق 52 درجه فارنهایت (11 درجه سانتیگراد) بود.

بعد از 30 دقیقه تلفن را از آب بیرون آوردیم و با حوله خشک کردیم. سپس آن را آزمایش کردیم تا ببینیم تلفن کار می کند یا نه. صفحه لمسی خوب بود و کلید صدا مطابق انتظار کار می کرد. هر سه دوربین (جلو ، فوق العاده گسترده و عریض) واضح به نظر می رسیدند ، هیچ نشانه ای از تاری وجود نداشت و عکس ها طبیعی به نظر می رسید. ما قبل از غوطه ور شدن در تلفن ، یادداشت صوتی ضبط کردیم و شنیدیم که پس از اولین شیرجه ، بلندگو در مقایسه با صدا کمی گنگ است ، اما سخت است که بگوییم پس از خشک شدن طولانی تر ، این بهبود می یابد. صفحه پشتیبانی اپل قرار دادن پایه آیفون و رابط Lightning در جلوی فن برای کمک به روند خشک شدن است. با این حال ما ایده های دیگری داشتیم.

Diving 2: The Extreme Test (65 فوت)

با کار عادی آیفون 12 ، هواپیمای بدون سرنشین را برای دومین غواصی خود در دریاچه تاهو آماده کردیم. این بار می خواستیم تلفن را به اعماق بیشتر منتقل کنیم. ما تلفن را تا 20 متر زیر آب غوطه ور کردیم ، بیش از سه برابر بیشتر از حداکثر عمق. دمای آب در این عمق 50 درجه فارنهایت (10 درجه سانتیگراد) بود.

وقتی تایمر روی صفحه آیفون 12 اجرا می شود ، می توانیم بفهمیم که چه مدت از زمان غوطه ور شدن تلفن می گذرد. بعد از 30 دقیقه برخورد ، تصمیم گرفتیم او را کمی بیشتر در زیر آب بگذاریم ، فقط ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد. سرانجام هواپیمای بدون سرنشین را با علامت 40 دقیقه از آب بیرون کشیدیم و دوباره همان آزمایشات را پشت سر گذاشتیم.

iphone12mini-watertest-v2

جان کیم / CNET

با کمال تعجب ، همه چیز خوب کار می کند. صفحه نمایش پاسخ داد ، دکمه های میزان صدا و پاور کار می کنند و هر دو دوربین در حال کار هستند. هنگام پخش یادداشت صوتی ، بلندگو همچنان خفه به نظر می رسید ، اما هنوز هم شنیده می شد.

پس از حذف آیفون 12 ، آن را خاموش کردیم و اجازه دادیم چند روز روی آن بایستد تا کاملا خشک شود.

آزمون نهایی

پس از 72 ساعت خشک کردن ، ما می خواستیم آزمایش نهایی را انجام دهیم تا ببینیم آیا در نتیجه آزمایش شدید زیر آب ، آسیب طولانی مدت وجود دارد یا خیر. تلفن خود کاملاً خشک بود ، اما سه لنز آن – عقب فوق العاده عریض و زاویه باز و همچنین دوربین جلو – دچار تیرگی شده بودند.

در این زمان ، باتری نیز کاملاً تمام شده بود ، بنابراین ما اجازه دادیم تلفن قبل از روشن شدن مجدد ، برای مدتی از طریق درگاه لایتنینگ کار کند. اما پس از انجام این کار ، درخواستی برای تشخیص در صفحه نمایش آیفون 12 ظاهر شد. پس از چندین بار تلاش برای بررسی دستورالعمل تشخیصی ، ما آیفون 12 را به MacBook متصل کردیم تا ببینیم آیا می توانیم دستگاه را دوباره تنظیم کنیم. کار می کند ، اما ما هنوز نتوانسته ایم از صفحه های تشخیصی عبور کنیم.

اگرچه ما راهی برای دانستن اینکه چه چیزی باعث بروز این خطا شده است ، نداریم ، این می تواند آسیب طولانی مدت به آب ، تغییر دما بین آب سرد دریاچه تاهو به یک محیط داخلی یا ترکیبی از هر دو باشد.

آیفون 12 چقدر ضد آب است؟

آزمایش بسیار غیر علمی ما نشان می دهد که آیفون 12 می تواند در برابر آب بسیار عمیق مقاومت کند و به وضوح نیازهای IP68 را برآورده می کند. اما ، مانند هر وسیله الکترونیکی ، در میزان آب مصرفی محدودیت دارد و شما هرگز نباید عمداً تلفن را در آب (دریاچه یا سایر موارد) غوطه ور کنید.

همانند آزمایش قبلی آب آیفون 11 ، نتایج شما ممکن است متفاوت باشد. همچنین بخاطر بسپارید که خسارت آب مشمول ضمانت نمی شود. ما با اپل تماس گرفتیم و این شرکت در صفحه پشتیبانی خود ما را به این دستورالعمل ها ارجاع داد. پیروی از این دستورالعمل ها ممکن است احتمال تماس iPhone با آب یا مایعات دیگر را بهبود بخشد.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر