[ad_1]

gettyimages-1028811892

ریچارد نیوا / CNET

تیمنیت گبرو ، سرپرست تیم هوش مصنوعی اخلاقی گوگل ، اواخر روز چهارشنبه گفت که ناگهان توسط غول جستجوی ایمیل که برای همکارانش فرستاده بود ، اخراج شد.

گبرو ، محقق برجسته هوش مصنوعی ، تحقیقاتی در مورد خطرات سوگیری تشخیص چهره انجام داده و در مورد عدم تنوع در صنعت فناوری صحبت کرده است.

که در یک سری توییت چهارشنبه شب ، گبرو گفت که وی به دلیل پیامی که به Google Brain Women and Allies ، لیست ایمیل داخلی این شرکت ارسال کرده ، فسخ شده است. پس از ارسال ایمیل ، Gebru گفت که او یادداشتی را از مدیر خود دریافت کرده است مبنی بر اینکه این پیام “با انتظارات Google Manager سازگار نیست”.

Gebru به طور عمومی محتوای ایمیل اصلی خود را با گروه Brain به اشتراک نمی گذارد. با این حال ، به گفته Platformer که ایمیل را منتشر می کند ، این ایمیل عملکرد Google را به دلیل تنوع ، انصاف و درج به عنوان گزارش نشده گزارش داده است. گبرو نوشت: “بنابراین ، اگر می خواهید همه چیز را تغییر دهید ، من پیشنهاد می کنم روی مسئولیت پذیری مدیریت تمرکز کنید و در نظر بگیرید که چه نوع فشاری را می توان از خارج اعمال کرد.”

گبرو در توییتر خود گفت که این اختلافات پس از آن رخ داد که وی در مورد اختلاف نظر بر سر یک سند تحقیقاتی به مدیر خود ایمیل ارسال کرد. او گفت که او استعفا نداد، اما اینکه مدیر او گزارش های مستقیم گبرو مبنی بر اینکه “استعفای من را پذیرفته است” از طریق ایمیل ارسال کرده است. گبرو سپس گفت که حساب ایمیل شرکت او بسته شده است.

Gebru و Google به درخواست های مربوط به نظر پاسخ ندادند.

پس از اینکه وی گفت روز چهارشنبه اخراج شد ، کارمندان سابق Google نوشتن “من ازtimnitGebru پشتیبانی می کنم” شروع به نوشتن کردند.

حادثه Gebru در حالی رخ می دهد که گوگل قبلاً از حل مشکلات کار انتقاد جدی کرده است. همان روز با توئیت های Gebru ، گوگل توسط هیئت مدیره ایالات متحده به انتقام از کارگران متهم به اعتراض علیه غول جستجو متهم شد. در شکایتی از شورای ملی کار ، آژانس فدرال ادعا کرد که Google با بررسی ، س ،ال و اخراج فعالان ، قوانین کار ایالات متحده را نقض کرده است.

در چند سال گذشته ، گوگل با ناآرامی هایی روبرو شده است زیرا دست به شورش های کارگری می زند. کارمندان درمورد کار این شرکت در چین ، قراردادهای آن با ارتش ایالات متحده و رفتار گوگل در زمینه جرایم جنسی علیه مدیران ارشد صحبت کردند.[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر