[ad_1]

gettyimages-1028811892

تیمیت گبرو

گتی

تیمنیت گبرو ، سرپرست تیم هوش مصنوعی اخلاقی گوگل ، اواخر روز چهارشنبه گفت که ناگهان توسط غول جستجوی ایمیل که برای همکارانش فرستاده بود ، اخراج شد.

Gebru ، قابل مشاهده است هوش مصنوعی محقق ، تحقیقاتی را در مورد خطرات سوگیری تشخیص چهره انجام داد و در مورد عدم تنوع در صنعت فناوری صحبت کرد. از زمان عزیمت وی ​​، بیش از 1400 کارمند Google و همچنین بیش از 1800 متخصص صنعت ، نامه ای سرگشاده را در حمایت از Gebru امضا کرده اند.

در این نامه آمده است: “دکتر گبرو به جای اینکه توسط گوگل به عنوان یک همکار فوق العاده با استعداد و پرکار مورد پذیرش قرار گیرد ، با دفاع ، نژادپرستی ، پوشش گاز ، سانسور تحقیقات و اکنون تلافی جویانه روبرو شد.”

که در یک سری توییت چهارشنبه شب ، گبرو گفت که وی به دلیل پیامی که به Google Brain Women and Allies ، لیست ایمیل داخلی این شرکت ارسال کرده ، فسخ شده است. پس از ارسال ایمیل ، Gebru گفت که او یادداشتی را از مدیر خود دریافت کرده است مبنی بر اینکه این پیام “با انتظارات Google Manager سازگار نیست”.

Gebru به طور عمومی محتوای ایمیل اصلی خود را با گروه Brain به اشتراک نمی گذارد. به گفته Platformer ، که این پیام را منتشر کرده است ، این ایمیل ها عملکرد Google را برای تنوع ، انصاف و درج به عنوان غیرقابل پاسخگویی مورد انتقاد قرار داده اند. گبرو نوشت: “بنابراین ، اگر می خواهید همه چیز را تغییر دهید ، من پیشنهاد می کنم روی مسئولیت پذیری مدیریت تمرکز کنید و در نظر بگیرید که چه نوع فشاری را می توان از خارج اعمال کرد.”

در ایمیل ، گبرو می گوید که او در حال کار بر روی یک مقاله تحقیقاتی با همکارانش بود که ناگهان از او خواسته شد بدون هیچ توضیحی آن را پس بگیرد. گبرو در توییتر گفت که وی سند تحقیق را از طریق پست الکترونیکی به مدیر خود ارسال کرده است و ظاهرا لیستی از الزامات لازم را به این شرکت داده است. او گفت که او استعفا نداد، اما اینکه مدیر او گزارش های مستقیم گبرو مبنی بر اینکه “استعفای من را پذیرفته است” از طریق ایمیل ارسال کرده است. گبرو سپس گفت که حساب ایمیل شرکت او بسته شده است.

جف دین ، ​​رئیس هوش مصنوعی گوگل در نامه ای به کارمندان روز پنجشنبه ، که برای اولین بار توسط Platformer منتشر شد ، گفت كه یكی از درخواست های Gebru این است كه همه افراد Dean و مدیر Gebru را به عنوان بخشی از روند بررسی مشورت كنید. روزنامه. وی از کارمندان خواست تا با برنامه های متنوع گوگل کار کنند. دین نوشت: “من همچنین احساس بدی دارم که صدها نفر از شما همین هفته از Timnit ایمیلی دریافت کرده اند که به شما می گوید دیگر روی برنامه های مهم DEI کار نکنید.” “لطفا نکنید.”

گبرو به درخواستی برای اظهار نظر پاسخ نداد. Google خارج از ایمیل دین از اظهار نظر خودداری کرد.

پس از اینکه گبرو گفت روز چهارشنبه اخراج شد ، کارمندان سابق Google نوشتن “من ازtimnitGebru پشتیبانی می کنم” شروع به نوشتن کردند.

حادثه Gebru در حالی رخ می دهد که گوگل قبلاً از حل مشکلات کار انتقاد جدی کرده است. همان روز با توئیت های Gebru ، گوگل توسط هیئت مدیره ایالات متحده به انتقام از کارگرانی که اعتراض خود را علیه غول جستجو برپا کرده بودند ، متهم شد. در شکایتی از شورای ملی کار ، آژانس فدرال ادعا کرد که Google با بررسی ، س ،ال و اخراج فعالان ، قوانین کار ایالات متحده را نقض کرده است.

در چند سال گذشته ، گوگل با ناآرامی هایی روبرو شده است زیرا دست به شورش های کارگری می زند. کارمندان درمورد کار این شرکت در چین ، قراردادهای آن با ارتش ایالات متحده و رفتار گوگل در زمینه جرایم جنسی علیه مدیران ارشد صحبت کردند.

همچنین انتشار Gebru باعث واژگونی منتقدان شده است ، زیرا از قبل نگران کار Google در زمینه هوش مصنوعی اخلاقی هستند. سال گذشته که گوگل هیئت اخلاقی هوش مصنوعی را تشکیل داد ، سال گذشته این شرکت به دلیل افرادی که برای ساخت این پنل انتخاب شده بودند مورد انتقاد قرار گرفت. یکی از اعضا ، کی کول جیمز از بنیاد میراث فرهنگی ، متهم به ضد مهاجرت و همجنسگرایی شده است. کمی بعد از اعلامیه هیئت مدیره منحل شد.[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر