[ad_1]

Libra Facebook: تصویرگری

فیس بوک و شرکای آن در نظر دارند Libra ، ارز رمزنگاری شده جدید جهانی را راه اندازی کنند.

گتی ایماژ

به گفته فایننشال تایمز ، Libra ، ارز رمزنگاری شده به سرپرستی فیس بوک ، می تواند از اوایل ژانویه آغاز به کار کند ، که اعلام کرد این پروژه حتی محدودتر از برنامه کوتاه شده آن است.

این روزنامه روز پنجشنبه گزارش داد که ارز رمزنگاری شده Libra احتمالاً یک به یک توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شود. در ماه آوریل ، این انجمن که Libra را راه اندازی کرد ، گفت که تعدادی سکه تک ارز با ثبات با پشتوانه ارزهای اصلی مانند دلار ، یورو و پوند و همچنین یک سکه مبتنی بر ارز ایجاد می کند. ارز پایدار ارز رمزنگاری شده ای است که ارزش بازار خود را با یک منبع خارجی مانند دلار مرتبط می کند.

این روزنامه با استناد به سه فرد ناشناس نوشت: انتشار ارز رمزنگاری شده هنوز به تأیید تنظیم كنندگان بستگی دارد. فیس بوک و انجمن Libra ، که پروژه را مدیریت می کنند ، روز جمعه از اظهار نظر خودداری کردند.

فیس بوک علاقه زیادی به Libra نداشته است ، که اهداف و دامنه خود را از تغییر داده است انجمن ، به طور عمومی در اواسط سال 2019 راه اندازی شد. شرکا دارند پیچ و مهره از پروژه، جزئیات تغییر کرده است و قانون گذاران از این برنامه ها انتقاد کردند. با این حال ، فیس بوک اعلام کرده است که ادامه خواهد یافت. آنچه در اینجا باید بدانید اینجاست.

چرا فیس بوک ارز رمزپایه می خواهد؟

این در واقع ارز رمزنگاری شده فیس بوک نیست. این پروژه ای از انجمن Libra است که بنیانگذار آن فیس بوک است. این انجمن که بعنوان مرجع پولی ارز رمزنگاری شده فعالیت خواهد کرد ، با استناد به 1.7 میلیارد بزرگسال فاقد حساب بانکی که می توانند از ارز استفاده کنند ، هدف Libra “توانمندسازی میلیاردها نفر” است.

آرم ترازو

آرم ترازو.

انجمن ترازو

اما فیس بوک علاقه خاص خود را به پول دیجیتال دارد ، چیزی که قبل از Libra است. این شبکه اجتماعی حدود چهار سال است که یک ارز مجازی به نام اعتبارات را به عنوان راهی برای پرداخت هزینه بازی های انجام شده در فیس بوک مدیریت می کند. مارک زاکربرگ ، مدیر اجرایی فیس بوک ، گفت که ارسال پول به صورت آنلاین باید به سادگی ارسال عکس باشد. مقیاس ها برای سهولت و ارزان بودن انتقال پول به صورت آنلاین طراحی شده اند که می تواند کاربران جدیدی را به شبکه اجتماعی نیز جذب کند. اما زاکربرگ اذعان کرد که اگر مردم از Libra استفاده کنند ، با مطلوبتر کردن تبلیغات در شبکه های اجتماعی و در نتیجه گران تر شدن ، به نفع فیس بوک است.

فیس بوک ممکن است برنامه های دیگری برای Libra داشته باشد. یک شرکت تابعه جدید نمونه کارهایی را برای نگهداری و استفاده از ارز دیجیتال حفظ خواهد کرد. این نمونه کارها که ابتدا کالیبرا نام داشت ، توسط نووی در ماه می با هدف “کمک به مردم در سراسر جهان برای دریافت خدمات مالی ارزان قیمت” کوچک شد. تحلیلگران RBC Capital Markets گفتند که این خدمات احتمالاً شامل بازی ها و معاملات می شود.

آیا فیس بوک کنترل مستقیمی بر روی ترازو خواهد داشت؟

نه فیس بوک یکی از اعضای انجمن غیر انتفاعی ترازو است که به عنوان مرجع پولی واقعی این ارز فعالیت خواهد کرد. (عضویت در فیس بوک از طریق New است.) انجمن امیدوار است که چنین کاری انجام دهد به 100 عضو رشد کنید، بیشتر آنها برای راه اندازی پروژه 10 میلیون دلار درآمد کسب خواهند کرد. هر یک از اعضا در انجمن که در سوئیس مستقر است رای یکسانی دارند. بنابراین فیس بوک از نظر فنی نظر بیشتری نسبت به تصمیمات انجمن نسبت به سایر اعضا نخواهد داشت.

با این حال ، فیس بوک در مراحل اولیه پروژه Libra نقش بزرگی را ایفا کرد. فیس بوک می گوید ، پس از راه اندازی شبکه ، نقش و مسئولیت های شبکه اجتماعی همان وظایف بنیانگذاران دیگر خواهد بود.

چرا اعضای انجمن انصراف دادند؟

به نظر می رسد برخی از اعضای بنیانگذار بزرگتر سرد هستند. هفت نفر از 28 بنیانگذار اصلی – یک چهارم آنها – قبل از جلسه افتتاحیه انجمن Libra در ژنو انصراف دادند. محصولات شامل PayPal ، eBay ، Stripe و غول های خدمات مالی Visa و Mastercard. عزیمت ها ضرر بزرگی دارند ، زیرا این اعضا تجربه پرداخت و انتقال فناوری را به همراه داشته اند. سایر ترک تحصیلات شامل Mercado Pago ، پلتفرم پرداخت آنلاین آرژانتین Mercado Libre و Booking Holdings ، یک شرکت مسافرتی آنلاین است که سایت هایی از جمله Priceline ، Kayak و OpenTable را اداره می کند.

در حال حاضر این انجمن 27 عضو دارد.

تفاوت Libra با ارزهای رمزپایه دیگر چیست؟

بیایید با بررسی چگونگی ترازو به سایر ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و اتر شروع کنیم. مانند آنها ، Libra کاملاً به شکل دیجیتالی وجود دارد. شما قادر به دریافت یک اسکناس یا سکه فیزیکی نخواهید بود. و مانند سایر ارزهای رمزنگاری شده ، معاملات Libra در یک کتاب نرم افزاری ثبت می شود که به عنوان بلاکچین شناخته می شود و هر انتقال را تأیید می کند. بلاکچین Libra در مراحل اولیه توسط بنیانگذاران مدیریت خواهد شد ، اما انتظار می رود در آینده به یک سیستم کاملاً باز تبدیل شود.

انتظار می رود کیف پول کالیبرا در تلفن چگونه به نظر برسد.

در اینجا کیف کیف گوشی شما به نظر می رسد.

فیس بوک

مقیاس ها به دارایی های واقعی متصل می شوند ، قالبی که به عنوان پایدار کوین شناخته می شود. این در تضاد با بیت کوین ، اتر و برخی دیگر از ارزهای رمزپایه است که از هیچ چیز پشتیبانی نمی شوند و در واکنش به حدس و گمان ها به شدت در حال تکان خوردن هستند.

برنامه اصلی استفاده از سبد دارایی برای تأمین ارزش ترازو بود. انجمن Libra نگفت که این دارایی ها چه مقدار خواهد بود ، اما گفت که این ارزش به ارزهای اصلی جهان مانند دلار و یورو اعطا می شود که هر روز نوسان شدید ندارند. این انجمن در هنگام ایجاد بیش از حد ارزهای رمزنگاری شده ، دارایی های اساسی بیشتری را برای ایجاد یا ضرب جدید ترازو خریداری خواهد کرد. وقتی افراد پول نقد کنند ، انجمن این دارایی ها را می فروشد و ترازو را می سوزاند.

بایگانی کردن ارز با دارایی چیز جدیدی نیست. در حقیقت ، قبلاً طبیعی بود. دلار آمریکا تا سال 1971 با طلا پشتیبانی می شد. ارزش دلار هنگ کنگ به دلار آمریکا وابسته است و توسط یک هیئت مدیره ارزی اداره می شود که فقط در صورت ذخیره کافی می تواند اسکناس جدید منتشر کند.

ارزهای رمزپایه چگونه با دلار مقایسه می شوند؟

دلار آمریکا آزمایش شده و درست است و تقریباً در همه دنیا پذیرفته شده است. برخی کشورها آنقدر دلار را دوست دارند که به جای پول خودشان از آن استفاده می کنند. و دلار سود می گیرد ، حتی با نرخ بهره فعلی که به چندان زیاد نخواهد رسید.

البته دلار نقاط ضعفی دارد. با کوچک شدن بانک ها برای تبدیل دلار به ارزهای محلی ، استفاده از دلار به ویژه در مرزها می تواند گران باشد. اگر از کارت های اعتباری دلار استفاده کنید ، شرکت کارت اعتباری احتمالاً از بازرگان خرید شما هزینه می گیرد. و اگر دولت ایالات متحده دلار زیادی چاپ کند ، تورم ممکن است به دنبال داشته باشد.

با وجود سر و صدا ، ارزهای رمزپایه هنوز به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی گیرند. سعی کنید یک فنجان قهوه با اتر بخرید. (بله ، این امکان وجود دارد ، اما همه گیر نیست.) ارزش ارزهای رمزپایه بی ثبات است ، اغلب بیش از 5 درصد در روز افزایش یا کاهش می یابد ، بنابراین درک ایده طولانی مدت یک دارایی را دشوار می کند.

ارزهای رمزپایه می توانند ارسال مستقیم پول به شخصی را آسان کنند. معاملات بیت کوین در واقع قابل پیگیری نیستند ، اگرچه ردیابی آنها بسیار دشوار است. به همین ترتیب ، استفاده از بیت کوین کاملاً ناشناس نیست. این یک نام مستعار است ، به این معنی که آدرس بیت کوین شما ثبت می شود ، حتی اگر هویت شما نیست.

برخی از ارزهای رمزپایه ، به ویژه بیت کوین ، محدودیتی در تعداد سکه های قابل ضرب دارند ، این بدان معناست که دارندگان سکه های موجود نگران ایجاد تصادفی سکه های جدید نخواهند بود ، اگرچه این ممکن است در آینده مشکلات دیگری ایجاد کند.

آیا این فقط یک ترفند است تا فیس بوک بتواند اطلاعات مالی من را دریافت کند و تبلیغات هدفمندتری را ارسال کند؟

ما شما را می شنویم فیس بوک شهرت خوبی در محافظت از حریم خصوصی ندارد.

شبکه اجتماعی می گوید نگران نباشید – نه اینکه انتظار داشتید چیز دیگری بگوید. هنگامی که برای اولین بار از برنامه های Libra رونمایی شد ، فیس بوک سعی کرد به این نکته اشاره کند که نمونه کارهاش در یکی از شرکت های تابعه این شبکه اجتماعی قرار داشت. این توافق نامه به این منظور طراحی شده است که شرکت نمونه کارها توسط مقامات تنظیم شود و از پولشویی و سایر جرایم مالی جلوگیری کند. این شرکت همچنین گفت که داده های مالی را از داده های اجتماعی فیس بوک جدا خواهد کرد.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

آیا فیس بوک از شما جاسوسی می کند؟


1:39

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر