ارز رمزپایه جنجالی فیس بوک به Diem تغییر نام داده است


فیس بوک و شرکای آن در نظر دارند Diem ، ارز رمزنگاری شده جدید جهانی را راه اندازی کنند.

گتی ایماژ

Libra ، ارز رمزنگاری شده به سرپرستی فیس بوک ، روز سه شنبه تغییر نام یافت ، اقدامی که به منظور تقویت “استقلال سازمانی” خود طراحی شده است زیرا این پروژه در حال کاهش است و به دنبال تأیید تنظیم کننده ها است.

این انجمن در بیانیه رسانه ای اعلام کرد که ارز رمزنگاری شده و بدنه ای که آن را سازماندهی می کند اکنون با نام مستعار Diem استفاده خواهد شد. استوارت لوی ، مدیر عامل انجمن Diem گفت ، نام جدید که در لاتین به معنی “روز” است ، “رشد و بلوغ فزاینده و استقلال پروژه را نشان می دهد”.

هفته گذشته ، فایننشال تایمز گزارش داد که این پروژه می تواند در ژانویه به شکل محدودتری نسبت به برنامه کوتاه شده آن آغاز شود. این روزنامه گفت ، به جای ارائه تعدادی سکه ثابت تک ارز با پشتوانه ارزهای اصلی ، احتمالاً ارز رمزنگاری شده یکی یکی با دلار آمریکا پشتیبانی خواهد شد. ارز پایدار ارز رمزنگاری شده ای است که ارزش بازار خود را با یک منبع خارجی مانند دلار مرتبط می کند.

مشخص نیست که نام جدید چگونه به استقلال پروژه منجر خواهد شد. واضح است که فیس بوک علاقه زیادی به Diem نداشته است ، که پس از آن در اهداف و دامنه آن تغییر کرده است انجمن ، به طور عمومی در اواسط سال 2019 راه اندازی شد. شرکا دارند پیچ و مهره از پروژه، جزئیات تغییر کرده است و قانون گذاران از این برنامه ها انتقاد کردند. با این حال ، فیس بوک اعلام کرده است که ادامه خواهد یافت. آنچه در اینجا باید بدانید اینجاست.

چرا فیس بوک ارز رمزپایه می خواهد؟

این در واقع ارز رمزنگاری شده فیس بوک نیست. این یک پروژه از انجمن Diem است که در ابتدا فیس بوک با عنوان انجمن Libra تاسیس شد. این انجمن که بعنوان مرجع پولی ارز رمزنگاری شده فعالیت خواهد کرد ، با استناد به 1.7 میلیارد بزرگسال فاقد حساب بانکی که می توانند از ارز استفاده کنند ، هدف خود را “توانمندسازی میلیاردها نفر” عنوان کرد.

اما فیس بوک علاقه خاص خود را به پول نقد دیجیتال که قبل از Diem است ، دارد. این شبکه اجتماعی حدود چهار سال است که یک ارز مجازی به نام اعتبارات را به عنوان راهی برای پرداخت هزینه بازی های انجام شده در فیس بوک مدیریت می کند. مارک زاکربرگ ، مدیر اجرایی فیس بوک ، گفت که ارسال پول به صورت آنلاین باید به سادگی ارسال عکس باشد. Diem برای سهولت و ارزان سازی انتقال پول به صورت آنلاین توسط مردم ایجاد شده است که این امر همچنین می تواند کاربران جدیدی را به این شبکه اجتماعی جذب کند. اما زاکربرگ اذعان کرد که اگر مردم از Libra استفاده کنند ، با مطلوبتر کردن تبلیغات در شبکه های اجتماعی و در نتیجه گران تر شدن ، به نفع فیس بوک است.

فیس بوک ممکن است برنامه های دیگری برای ارز رمزنگاری شده داشته باشد. یک شرکت تابعه جدید نمونه کارهایی را برای نگهداری و استفاده از ارز دیجیتال حفظ خواهد کرد. این نمونه کارها که در ابتدا کالیبرا نامیده می شد ، توسط نووی در ماه مه با مأموریت “کمک به مردم در سراسر جهان برای دریافت خدمات مالی مقرون به صرفه” کوچک شد. تحلیلگران RBC Capital Markets گفتند که این خدمات احتمالاً شامل بازی و تجارت می شود.

آیا فیس بوک کنترل مستقیمی بر Diem خواهد داشت؟

نه فیس بوک یکی از اعضای انجمن Diem است ، یک سازمان غیرانتفاعی است که به عنوان مرجع پولی واقعی ارز کار می کند. (عضویت در فیس بوک از طریق New است.) انجمن امیدوار است که چنین کاری انجام دهد به 100 عضو رشد کنید، بیشتر آنها برای راه اندازی پروژه 10 میلیون دلار درآمد کسب خواهند کرد. هر یک از اعضا در انجمن که در سوئیس مستقر است رای یکسانی دارند. بنابراین فیس بوک از نظر فنی نظر بیشتری نسبت به تصمیمات انجمن نسبت به سایر اعضا نخواهد داشت.

با این حال ، فیس بوک در مراحل اولیه پروژه نقش بزرگی را ایفا کرد. فیس بوک می گوید ، پس از راه اندازی شبکه ، نقش و مسئولیت های شبکه اجتماعی همان وظایف بنیانگذاران دیگر خواهد بود.

چرا اعضای انجمن انصراف دادند؟

به نظر می رسد برخی از اعضای بنیانگذار بزرگتر سرد هستند. هفت نفر از 28 بنیانگذار اصلی – یک چهارم آنها – قبل از جلسه موسس انجمن در ژنو انصراف دادند. محصولات شامل PayPal ، eBay ، Stripe و غول های خدمات مالی Visa و Mastercard. عزیمت ها ضرر بزرگی دارند ، زیرا این اعضا تجربه پرداخت و انتقال فناوری را به همراه داشته اند. سایر ترک تحصیلات شامل Mercado Pago ، پلتفرم پرداخت آنلاین آرژانتین Mercado Libre و Booking Holdings ، یک شرکت مسافرتی آنلاین است که سایت هایی از جمله Priceline ، Kayak و OpenTable را اداره می کند.

در حال حاضر این انجمن 27 عضو دارد.

Diem چه تفاوتی با ارزهای رمزپایه دیگر دارد؟

بیایید با بررسی چگونگی ترازو به سایر ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و اتر شروع کنیم. مانند آنها ، Diem کاملاً به شکل دیجیتالی وجود دارد. شما قادر به دریافت یک اسکناس یا سکه فیزیکی نخواهید بود. و مانند سایر ارزهای رمزپایه ، معاملات Diem در یک کتاب نرم افزاری ثبت می شود که به عنوان بلاکچین شناخته می شود و هر انتقال را تأیید می کند. Blockchain Diem در مراحل اولیه توسط بنیان گذاران مدیریت می شود ، اما انتظار می رود در آینده به یک سیستم کاملاً باز تبدیل شود.

انتظار می رود کیف پول کالیبرا در تلفن چگونه به نظر برسد.

در اینجا کیف کیف گوشی شما به نظر می رسد.

فیس بوک

Diem به داراییهای واقعی متصل خواهد شد ، قالبی که به عنوان پایدار کوین شناخته می شود. این در تضاد با بیت کوین ، اتر و برخی دیگر از ارزهای رمزپایه است که از هیچ چیز پشتیبانی نمی شوند و در واکنش به حدس و گمان ها به شدت در حال تکان خوردن هستند.

در ابتدا ، برنامه استفاده از سبد دارایی برای تأمین ارزش ارز رمزنگاری شده بود. این انجمن درمورد اینکه این دارایی ها چه مقدار خواهد بود ، اظهار داشت ، اما اظهار داشت که این ارزها با ارزهای اصلی جهان مانند دلار و یورو که هر روز نوسان شدید ندارند ، انجام می شود. هنگامی که افراد بیشتر از ارز رمزنگاری شده بخواهند ، این انجمن دارایی های اساسی بیشتری را برای ایجاد یا ضرب دیه جدید خریداری خواهد کرد. وقتی افراد پول نقد کنند ، انجمن این دارایی ها را می فروشد و Diem را می سوزاند.

بایگانی کردن ارز با دارایی چیز جدیدی نیست. در حقیقت ، قبلاً طبیعی بود. دلار آمریکا تا سال 1971 با طلا پشتیبانی می شد. ارزش دلار هنگ کنگ به دلار آمریکا وابسته است و توسط یک هیئت مدیره ارزی اداره می شود که فقط در صورت ذخیره کافی می تواند اسکناس جدید منتشر کند.

ارزهای رمزپایه چگونه با دلار مقایسه می شوند؟

دلار آمریکا آزمایش شده و درست است و تقریباً در همه دنیا پذیرفته شده است. برخی کشورها آنقدر دلار را دوست دارند که به جای پول خودشان از آن استفاده می کنند. و دلار سود کسب می کند ، البته با نرخ بهره فعلی ، که خیلی زیاد نخواهد شد.

البته دلار نقاط ضعفی دارد. با کوچک شدن بانک ها برای تبدیل دلار به ارزهای محلی ، استفاده از دلار به ویژه در مرزها می تواند گران باشد. اگر از کارت های اعتباری دلار استفاده کنید ، شرکت کارت اعتباری احتمالاً از بازرگان خرید شما هزینه می گیرد. و اگر دولت ایالات متحده دلار زیادی چاپ کند ، تورم ممکن است به دنبال داشته باشد.

با وجود سر و صدا ، ارزهای رمزپایه هنوز به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی گیرند. سعی کنید یک فنجان قهوه با اتر بخرید. (بله ، این امکان وجود دارد ، اما همه گیر نیست.) ارزش ارزهای رمزپایه بی ثبات است ، اغلب بیش از 5 درصد در روز افزایش یا کاهش می یابد ، بنابراین ایده گرفتن ارزش طولانی مدت یک دارایی را دشوار می کند.

ارزهای رمزپایه می توانند ارسال مستقیم پول به شخصی را آسان کنند. معاملات بیت کوین در واقع قابل پیگیری نیستند ، اگرچه ردیابی آنها بسیار دشوار است. به همین ترتیب ، استفاده از بیت کوین کاملاً ناشناس نیست. این یک نام مستعار است ، به این معنی که آدرس بیت کوین شما ثبت می شود ، حتی اگر هویت شما نیست.

برخی از ارزهای رمزپایه ، به ویژه بیت کوین ، محدودیتی در تعداد سکه های قابل ضرب دارند ، به این معنی که صاحبان سکه های موجود نگران ایجاد تصادفی سکه های جدید نخواهند بود ، اگرچه این ممکن است مشکلات دیگری در آینده ایجاد کند.

آیا این فقط یک ترفند است تا فیس بوک بتواند اطلاعات مالی من را دریافت کند و تبلیغات هدفمندتری را ارسال کند؟

ما شما را می شنویم فیس بوک شهرت خوبی در محافظت از حریم خصوصی ندارد.

شبکه اجتماعی می گوید نگران نباشید – نه اینکه انتظار داشتید چیز دیگری بگوید. هنگام رونمایی از این برنامه ها ، فیس بوک سعی کرد به این نکته اشاره کند که نمونه کارهاش در یکی از شرکت های تابعه این شبکه اجتماعی قرار داشت. این توافق نامه به این منظور طراحی شده است كه شركت کیف پول توسط مقامات تنظیم شود و از پولشویی و سایر جرایم مالی جلوگیری كند. این شرکت همچنین گفت که داده های مالی را از داده های اجتماعی فیس بوک جدا خواهد کرد.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

آیا فیس بوک از شما جاسوسی می کند؟


1:39


منبع: shargh-khabar.ir

حتما بخوانید:
آمازون به کارگران 300 دلار جایزه می دهد ، اگرچه برخی از مراحل به جمعه سیاه اعتراض دارند
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet