[ad_1]

محقق کشتی تحقیقاتی ، اداره شده توسط آژانس ملی علوم استرالیا CSIRO ، گلوله آتشین عظیمی را که در اقیانوس جنوبی متلاشی شده بود ، گرفت.

CSIRO

یک گلوله آتشین عظیم و تماشایی که در آسمان ساحل جنوبی تاسمانی استرالیا مسیری را سوراخ می کند ، فیلمبرداری شد.

یک دوربین زنده نصب شده روی کشتی تحقیقاتی Investigator ، که توسط آژانس ملی علوم استرالیا CSIRO اداره می شود ، در ساعت 21:21 به وقت محلی در تاریخ 18 نوامبر گلوله آتش را مشاهده کرد. این کشتی برای “نگاه کردن به پایین” با نقشه برداری از بستر دریا و انجام تحقیقات اقیانوس شناسی در حدود 60 مایلی جنوب استرالیا طراحی شده است ، اما شهاب سنگی که از بالای آن پرواز کرد ، روز چهارشنبه خدمه را هیجان زده کرد.

جان هوپر ، مدیر سفر کشتی ، در بیانیه مطبوعاتی گفت: “ما با دیدن تصاویر زنده شگفت زده شدیم و اندازه و روشنایی شهاب شگفت انگیز بود.”

به گفته CSIRO ، رسانه های محلی “مملو از گزارش مشاهدات بودند” ، اما در این مرحله هیچ عکس یا دید اضافی ظاهر نشد. سازمان بین المللی شهاب سنگ که شهاب سنگ ها را ردیابی می کند ، گزارشی از گلوله آتش بالای اقیانوس گزارش نکرده است. به نظر می رسد كاوشگر كشتی تحقیقاتی هنگام غواصی ، تنها قطعه هایی را كه احتمالاً در دریا افتاده اند ، از سنگ در حال سوختن دید.

هوپر گفت: “ما بسیار خوشحال بودیم که همه اینها را به طور زنده در کشتی گرفتیم.”

شما می توانید گلوله آتشین را در بالا مشاهده کنید و فیلم کامل را در اینجا پیدا کنید.

شهاب سنگ ها قطعه های عظیم سنگی هستند که مشهور است هنگام برخورد با جو زمین نمایش های زیادی ارائه می دهند. در ماه جولای، یک گلوله آتش با نیروی 165 تن TNT بر فراز آسمان توکیو منفجر شد – به اندازه کافی برای ایجاد یک رونق صدا.

و در حالی که شما ممکن است فراموش کرده باشید که این سنگها را می پرند و به زمین سقوط می کنند ، می توانید هم اکنون شهاب سنگ لئونید را بگیریدکه تا دوشنبه 30 نوامبر فعال خواهد بود. فرصت های زیادی برای گرفتن وقایع خیره کننده آسمانی.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر