[ad_1]

gettyimages-1227626870

هوآوی سابقه طولانی کار در انگلیس را دارد اما ممکن است آن فصل به پایان رسیده باشد.

هالی آدامز / بلومبرگ از طریق تصاویر گتی

دولت انگلستان برای حذف کلیه تجهیزات مخابراتی تولید شده توسط “ارائه دهندگان ریسک بالا” از جمله هواوی از شبکه 5G این کشور تا پایان مهلت 2027 نقشه راهی تعیین کرده است. به عنوان بخشی از برنامه های این شرکت ، شرکت های مخابراتی انگلیس دیگر قادر به نصب این تجهیزات نخواهند بود. Huawei از سپتامبر 2021 ، روز دوشنبه وزارت فناوری دیجیتال ، فرهنگ ، رسانه و ورزش را اعلام کرد.

در ماه جولای ، دولت اعلام کرد که چنین است ممنوع کردن تجهیزات Huawei از شبکه 5G انگلیس، با مهلت 2027 برای حذف کیت. این تصمیم تغییر در بیانیه ای است که در ژانویه صادر شد و در آن کشور اعلام کرد Huawei تا 35 درصد سهم بازار را خواهد داشت و تجهیزات آن در بخشهای اصلی شبکه مجاز نیست.

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون طی یک سال گذشته تحت فشارهای فزاینده ای از سوی ایالات متحده قرار گرفته است تا بتواند پا جای پای او بگذارد و هواوی را به کلی ممنوع اعلام کند. اما در ماه مه نیاز به تحریم های جدید تجاری از سوی ایالات متحده بود كه این شركت از استفاده از فناوری آمریكا در محصولات خود جلوگیری می كرد تا انگلیس بتواند ممنوعیت خود را صادر كند.

شرکت های مخابراتی انگلیس اکنون باید شروع به حذف تجهیزات هواوی از شبکه های 5G خود کنند که بیشتر آنها در سال 2019 راه اندازی شده اند.

وزیر دیجیتال ، الیور داودن در بیانیه ای گفت: “امروز من یک راه مشخص برای حذف کامل ارائه دهندگان با خطر بالا از شبکه های 5G خود تعیین کردم.” “این کار از طریق اختیارات جدید و بی سابقه ای برای شناسایی و ممنوعیت تجهیزات مخابراتی انجام می شود که امنیت ملی ما را تهدید می کند.”

همزمان با حذف تجهیزات هواوی ، انگلستان استراتژی جدیدی را برای تنوع بخشیدن به زنجیره تأمین 5G راه اندازی می کند که روش هایی را برای عرضه عرضه کنندگان جدید به بازار ایجاد می کند. ارائه شبکه ای از کیت های ساخته شده توسط طیف گسترده ای از شرکت های مختلف باعث افزایش امنیت می شود و همچنین به این معنی است که کشور فقط به یک یا دو بازیکن مستقر اعتماد نمی کند.

برای راه اندازی این استراتژی ، دولت در ابتدا 250 میلیون پوند (332 میلیون دلار) در پروژه های ابتکاری ، از جمله ایجاد یک مرکز تحقیقاتی ایمن ، آزمایشگاه ملی ارتباطات از راه دور سرمایه گذاری خواهد کرد. در بیانیه ای ، داودن اظهار امیدواری کرد که استراتژی متنوع سازی “اطمینان حاصل کند که دیگر برای عملکرد روان و ایمن شبکه های خود ، هرگز به تعدادی از ارائه دهندگان ارتباطات از راه دور وابسته نخواهیم شد.”

اعضای صنعت ارتباطات از راه دور ، از جمله Vodafone CTO Scott Petty و Hamish McLeod ، مدیر انجمن حامل های تلفن همراه UK Mobile ، از راه اندازی این استراتژی استقبال کردند.

مک لئود در بیانیه ای گفت: “این باعث پرورش استعدادها در انگلیس ، پرورش نوآوری و رقابت و ایجاد شغل و سرمایه گذاری بیشتر در کل اقتصاد خواهد شد.”

پتی افزود: “این استراتژی و تعهد مالی از طرف دولت برای صنعت و شركتهای كوچكتر فناوری انگلیس مفید است كه فقط با حمایت صحیح رشد خواهند كرد.”

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر