[ad_1]

apple-091217-apple-park-steve-jobs-theatre4192

رئیس امنیت جهانی اپل به طرح رشوه خواری متهم شده است.

جیمز مارتین / CNET

اپل پس از اینکه متهم به رشوه خواری شد متهم شد ، وی ادعا کرد که در ازای دریافت مجوز اسلحه مخفی برای کارمندان اپل صدها آیپد را به کلانتری شهرستان سانتا کلارا اهدا کرده است.

دادستان منطقه سانتا کلارا روز دوشنبه گفت ، توماس مویر ، رئیس امنیت جهانی اپل هفته گذشته به عنوان بخشی از تحقیقات دو ساله کلانتری متهم شد. دادستانی منطقه در بیانیه ای گفت: گفته می شود مویر موافقت کرده است که 200 آیپد به ارزش 70 هزار دلار به کلانتری در ازای چهار مجوز که توسط مقامات اپل پس داده نشده بود ، اهدا کند. دفتر مرکزی شرکت اپل در سانتا کلارا ، قلب دره سیلیکون واقع شده است.

او هیچ خطایی انجام نداده است و در تمام طول زندگی حرفه ای خود با حداکثر صداقت عمل کرده است. “اد سوانسون ، وکیل مویر در بیانیه ای گفت.” شک نداریم که وی در این پرونده تبرئه خواهد شد. “

سوانسون اضافه كرد كه موير در يك مشاجره عمومي بين كلانتري و دادستاني “خسارت همراه” داشت. متهم سانتا کلارا ، ریک سان و کاپیتان جیمز جنسون ، که می گویند خواستار رشوه شده اند نیز متهم هستند.

اپل همچنین از مویر دفاع كرد و گفت كه “یك تحقیق داخلی عمیق انجام داده و هیچ خلافى پیدا نكرده است.” سخنگوی اپل به Ars Technica گفت: “ما انتظار داریم كه همه كارمندان ما رفتار منصفانه ای داشته باشند.” این شرکت به درخواست برای توضیح بیشتر پاسخ نداد.

در سال های اخیر امنیت به عنوان موضوعی اصلی برای شرکت های فناوری تبدیل شده است زیرا آنها همراه با تهدید به خشونت بیشتر مورد توجه مردم قرار گرفته اند. در سال 2018 ، یک زن تیرانداز مظنون به سمت کارکنان مقر YouTube در نزدیکی San Bruno تیراندازی کرد و سه کارمند را مجروح کرد و جان خود را از دست داد.

اوایل امسال ، اپل بود یک موقت بازداشت صادر شد در برابر مردی از سانفرانسیسکو که گفته می شود با یک بطری شامپاین و گل در خانه تیم کوک حاضر شده است ، در فرصتی دیگر بدون اجازه ، به مالک مدیر عامل شرکت اپل تبدیل شد و اظهارات تهدیدآمیز را ارائه داد.

دفتر DA گفت ، در مورد مویر ، معامله مجوز iPads برای اسلحه در آگوست 2019 منعقد شد ، زمانی که کارکنان کلانتری در این طرح از تحقیقات دادستان منطقه در مورد مجوزهای مخفی این بخش مطلع شدند. .

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر