[ad_1]

screen-shot-2020-12-04-at-19-44-05.png

در این اجلاس ، لیزا جکسون از اپل (چپ) با برنده جایزه صلح نوبل ، مالالا یوسف زی گفتگو می کند.

عکس صفحه از کتی کالینز / CNET

از سال 2018 یک غول فناوری اپل با صندوق مالالا همکاری می کند در حمایت از تلاشهای این صندوق برای تهیه آموزش برای دختران در سراسر جهان.

در نشست وب روز جمعه ، لیزا جکسون ، معاون رئیس محیط زیست ، سیاست و ابتکارات اجتماعی اپل ، با مالالا یوسف زی ، فعال و برنده جایزه نوبل صلح دیدار کرد و زمینه تحقیق جدیدی را که بنیاد ملاله با کمک اپل انجام می دهد ، اعلام کرد. : چهارراه تحصیلات دختران و تغییرات آب و هوایی.

یوسف زی گفت ، این مطالعه که قرار است در ماه مارس منتشر شود ، پایداری و حفاظت از محیط زیست را به عنوان بخشی از برنامه درسی دختران بررسی می کند و شامل توصیه هایی برای سیاست ها و تعهدات دولت در سطح جهانی است.

یوسف زایی تصویری زنده از چگونگی ارتباط متقابل تغییر اقلیم و تحصیلات دختران ترسیم می کند. به عنوان مثال ، وی با استفاده از مثال زادگاه خود در دره سوات پاکستان ، چگونگی جاری شدن سیل در خانه ها و مدارس را ویران می کند و اینکه چه مدت خشکسالی باعث می شود دختران مجبور شوند به مدرسه بروند ، مایل ها را برای آوردن آب به خانواده هایشان طی کنند. یا خانگی درست کنید وی افزود دختران باهوش تر به معنای یک سیاره سالم هستند.

وی گفت: “وقتی دختران را آموزش می دهیم و به آنها توانمند می كنیم و آموزش كیفیت لازم را در اختیار آنها قرار می دهیم ، در واقع به ما كمك می كند تا با تغییرات اقلیمی مقابله كنیم ، زیرا وقتی دختران تحصیل می كنند فرزندان كمتری دارند.” “آنها از نظر اقتصادی مستقل ترند. آنها می توانند با این مشکلات ناشی از تغییرات آب و هوایی مبارزه کنند. از مقاومت بیشتری برخوردار هستند.”

جکسون که در نیواورلئان بزرگ شده بود ، توصیف کرد که چگونه تجارب اولیه زندگی در کنار رودخانه می سی سی پی و بعداً تأثیر طوفان کاترینا علاقه شخصی او به مسائل زیست محیطی را شکل داده است. وی از سال 2009 تا 2013 در زمان رئیس جمهور باراک اوباما ریاست آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده را بر عهده داشت. در اپل ، جکسون به پیشبرد برخی از اقدامات مهم زیست محیطی این شرکت کمک کرده است ، از جمله تلاش برای بازیافت و نوسازی قطعات الکترونیکی و اجزای آن.

جکسون از رهبران و مشاغل جهانی خواست “ساعت ما را به جلو بیاورند” و روشن کنند که آنها قصد دارند در 10 سال آینده برای مقابله با بحران آب و هوا انجام دهند. وی گفت: “اکنون فکر می کنم وقت آن فرا رسیده است که خواستار اقدام واقعی شویم.” “برای من ، این به معنای فراخوانی همه شرکت ها ، از جمله شرکت های زنجیره تامین ما است ، تا سال 2030 اهداف تهاجمی را تعیین کنند. شما ممکن است تا سال 2030 نتوانید به کربن خنثی برسید ، اما می توانید کارهای بیشتری انجام دهید. و ما باید از کسب و کارها برای تقویت و گفتن آنچه که می توانند تا سال 2030 انجام دهند. بیایید این کار را انجام دهیم. “

اپل نه تنها هدف خود این است که تا سال 2030 خنثی شودجکسون گفت ، اما همچنین می خواهد که همه مشتریان آن بتوانند دستگاه های خود را با انرژی تجدید پذیر تا پایان مهلت 2030 شارژ کنند.

جکسون گفت: “بدیهی است که این چیزی نیست که بتوانیم به تنهایی انجام دهیم.” “این چیزی است که می توانیم به آن کمک کنیم – ما از پروژه های انرژی پاک در سراسر جهان حمایت مالی کرده ایم. اما ما همچنین می خواهیم با دولت ها کار کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که دسترسی بیشتر و بیشتر به انرژی پاک در شبکه های سراسر جهان وجود دارد. به خصوص در مناطقی که در حال حاضر از نظر انرژی پاک سرمایه گذاری کافی نیست. “

جکسون از دولت خواست تا سیاست ها ، قوانین و قوانینی قوی را اتخاذ کند که اقدامات واقعی در زمینه تغییر آب و هوا را پشتیبانی می کند. وی افزود که مشتاقانه منتظر است کارهایی که در این زمینه رئیس جمهور منتخب جو بایدن انجام می شود را در دولت اوباما انجام دهد.

یوسفزی با ابراز عقاید جکسون ، افزود که وی امیدوار است که مطالعه جدید بنیاد مالالادا صدای دختران را در بیست و ششمین کنفرانس احزاب برای تغییر اقلیم (COP26) که برای نوامبر 2021 برنامه ریزی شده است ، به میز بفرستد. “ما امیدواریم که رهبران ما مسئولیت کامل را نشان دهیم و در مورد محافظت از آینده خود تصمیمات خوبی بگیریم “، یوسف زی گفت.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر