اپل مانند کوکاکولا و نایک برای تهیه لایحه کار اجباری چین در کنگره لابی می کند

[ad_1]

gettyimages-1266322624

کنگره در حال بررسی لایحه مجازات شرکتهایی است که از کار اجباری در چین بهره مند می شوند.

گتی ایماژ

اپل ، نایک و کوکاکولا از جمله شرکت هایی هستند که برای تغییر در لایحه ای که ممنوعیت کار اجباری در منطقه سین کیانگ چین ، محل اقلیت قومی اویغور است که توسط دولت چین تحت آزار و اذیت قرار گرفته است ، در کنگره لابی می کنند. یک مقام کاپیتول هیل گفت که این قانون از پشتیبانی دو جانبه برخوردار است و ممکن است قبل از پایان سال تصویب شود.

این لایحه در سپتامبر از 406 تا 3 در مجلس نمایندگان آمریکا موفقیت آمیز بود و اکنون در مجلس سنا است. در صورت تصویب ، این امر محدودیت هایی را برای واردات اقلام مربوط به کار اجباری اعمال می کند ، از جمله موارد دیگر. در این منطقه حدود 12 میلیون مسلمان اویغور زندگی می کنند ، گروهی که گزارش می شود چین با سرعت نگران کننده ای آن را کنترل و بسته می کند. پکن بارها این اتهامات را رد کرده است.

هنوز هم ، دولت های جهانی شروع به پذیرفتن چین برای رسیدگی به مواردی که سازمان ملل متحد آن را نقض حقوق بشر می نامد ، از جمله لایحه کار اجباری ، که از طریق کنگره راه می یابد.

اگرچه این قانون از حمایت جمهوری خواهان و دموکرات ها برخوردار است ، اما شرکت های بزرگ آمریکایی که برای جمع آوری و توزیع محصولات خود به شرکت ها و کارگران چینی اعتماد می کنند ، خود را بین قانونگذاران داخلی و چین گیر می اندازند.

خط مونتاژ محصول اپل

یک کارگر در چین یک دستگاه اپل را مونتاژ می کند.

سیب

بسیاری از بزرگترین شرکتهای جهان از جمله اپل به زنجیره تأمین اعتماد می کنند باد از طریق چین کالاهای خود را بسازند مصرف کنندگان چینی نیز بخش عمده و در حال رشد پایه خود هستند. در مورد اپل ، این شرکت در ماه اکتبر گفت که مشتریان چینی نزدیک به 8 میلیارد دلار برای محصولات خود هزینه کرده اند و این کشور را به سومین بازار بزرگ بعد از آمریکا و اروپا تبدیل کرده است.

این وابستگی به تولیدات چینی و مصرف کنندگان به ما کمک می کند تا توضیح دهیم که چرا ماه گذشته نیویورک تایمز گزارش داد که شرکت های بزرگ ، از جمله سازنده نوشابه ، کوکاکولا و غول پوشاک نایک ، در حال لابی گری برای تغییر در تضعیف قوانین هستند. براساس این گزارش ، اپل همچنین با برخی از عناصر لایحه پیشنهادی مخالفت کرده است.

“لابی گرها برای کاهش برخی از مفاد آن تلاش کرده اند ، با این استدلال که اگرچه آنها کار اجباری و جنایات فعلی در سین کیانگ را به شدت محکوم می کنند ، اما الزامات بلند پروازانه این قانون می تواند زنجیره های تأمین که در چین عمیق است ویران کند.” بار “.

اپل گفت که از قانون پیشگیری از کار اجباری اویگور پشتیبانی می کند و اظهارات قبلی را تکرار می کند که “ما از کار اجباری بیزار هستیم” و این شرکت از تلاش قانونگذاران برای ریشه کن کردن “کار اجباری و تقویت قوانین ایالات متحده حمایت می کند و به کار خود ادامه خواهد داد.” با آنها برای رسیدن به این هدف. “

نایک در بیانیه ای گفت که لابی علیه این لایحه نمی گذارد. هم او و هم کوکاکولا گفتند که کار اجباری خلاف مقررات رفتاری آنها است و همه در حال بررسی زنجیره های تأمین خود هستند تا اطمینان حاصل شود که رفتار بد ریشه کن شده است.

این شرکت گفت: “نایک تمام گزارش های کار اجباری را بسیار جدی می گیرد و ما در گروه های کاری چند ذی نفع درگیر ارزیابی ارزیابی راه حل های جمعی هستیم که به حفظ یکپارچگی زنجیره های تأمین جهانی ما کمک می کند.”

کوکاکولا گفت: “ما با دقت از دستورالعمل های فروشنده خود استفاده می کنیم و از اشخاص ثالث مستقل برای حسابرسی استفاده می کنیم.”

مسئولیت تأمین کننده

n60a8492-ویرایش

انتظار می رود آیفون 12 جدید اپل یکی از محبوب ترین نسخه های عرضه شده در سال های گذشته باشد.

اندرو هویل / CNET

اپل بیش از یک دهه است که عرضه می شود گزارش های سالانه در مورد مسئولیت تأمین کننده که شامل اطلاعاتی در مورد اینکه چه تعداد ارائه دهنده خدمات کارکنان را ترغیب به کارکردن غیرمعقول ساعتها کرده است ، تعداد حادثه های ایمنی را کشف کرده اند و میزان موفقیت در مبارزه با کار کودکان را تشریح کرده اند. امسال هم تجهیزات حفاظتی را مشخص کنید او انتظار دارد که نیروی کار زنجیره تأمین پشت بیماری همه گیر باشد ، از جمله ماسک و ضد عفونی کننده دست.

در سال های اخیر ، اپل علاوه بر تولید کنندگان قطعات و نصب کنندگان دستگاه ، در مورد جنبه های بیشتری از زنجیره تأمین خود گزارش داده است ، از جمله ممیزی معادن ، کارخانه های ذوب و پالایشگاه ها.

این شرکت در وب سایت خود درباره این گزارش ها گفت: “ما از تأمین كنندگان خواسته ایم تا ساعات كاری منصفانه ، محل كار ایمن و محیطی بدون تبعیض را فراهم كنند.” “این محافظت ها ، صرف نظر از شغل یا مکان شخص ، در کل زنجیره تامین اعمال می شود.”

در مورد قانون کار اجباری ، گزارش های تایمز و واشنگتن پست نشان می دهد که اپل برخی از عناصر را از لایحه کار اجباری خارج کرده است. گزارش تایمز می گوید که در یک سند ، اپل بیشتر از زمان انطباق و توانایی انتشار اطلاعات به کمیته های کنگره و نه عموم مردم را درخواست کرده است.

اپل فقط پشتیبانی خود را از این لایحه تأیید می کند.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

نماینده بزرگ بیگ تک: آیا چین فناوری را از ایالات متحده می دزدد؟


2:17

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet