اپل 113 میلیون دلار تسویه حساب برای تأخیر آیفون در “باتری گیت” پرداخت خواهد کرد


اپل برای رسیدگی به باتری های مصرف کنندگان در آب گرم قرار گرفت.

iFixit

اپل 113 میلیون دلار برای پرداخت تحقیقات از 34 ایالت و ناحیه کلمبیا در مورد عملکرد این شرکت در کاهش سرعت آیفون های قدیمی تر در حالی که باتری آنها تمام می شود ، پرداخت می کند. این عمل توسط اپل اعلام نشده است ، بلکه اعلام شده است سو abuse استفاده از اینترنت اثبات شده است. این امر باعث شده است که مقررات نظارتی و مشتریان از این شرکت انتقاد کنند که چرا نیامده است ، خصوصاً وقتی در گذشته از آنها س askedال می شده است.

مارک برنوویچ ، دادستان کل آریزونا ، که به هدایت تحقیقات کمک کرد ، در بیانیه ای گفت: “بیگ تک” باید دستکاری در مصرف کنندگان را متوقف کند و تمام حقیقت را در مورد شیوه ها و محصولات آنها به آنها بگوید. “من متعهد هستم اگر این حقیقت را از دید مشتریان خود پنهان كنند ، از آنها پاسخگو باشم.” اپل به طور خاص 5 میلیون دلار به آریزونا پرداخت می کند و مابقی آن بین سایر ایالت ها تقسیم می شود. واشنگتن پست این خبر را زودتر گزارش داد.

در بیانیه های دادگاه ، اپل گفت با موافقت با اجازه موافقت موافقت می کند ، اما افزود که “هیچ چیز در این مقاله پذیرفته یا تفسیر نمی شود به عنوان پذیرش یا امتیاز نقض یک قانون ، قاعده یا قانون یا هر موضوع واقعی یا قانونی دیگر ، یا هرگونه مسئولیت یا خطایی که اپل صریحاً انکار می کند. ”

در بیانیه این شرکت آمده است: “هیچ بخشی از این تصمیم ، از جمله اظهارات و تعهدات آن ، گواهی بر مسئولیت ، تقصیر یا خطای اپل نیست.”

این خبر آخرین نمونه از چگونگی کنترل فناوری بزرگ توسط ناظران و قانون گذاران است. گرچه معروف است که حماسه “باتری گیت” قبل از رسوایی های بزرگ فناوری رخ داده است کمبریج آنالیتیکا در فیس بوک رسوایی حریم خصوصی داده ها و انتخابات سیاسی ، این رویداد برای سازنده آیفون نقطه عطفی بود.

برای سالها اپل اتهامات مربوط به تأخیر عمدی آیفون را رد کرداما این تئوری توطئه ادامه یافت ، با این استدلال که این غول فناوری تلفنها را کمتر ترغیب کرده است تا مردم را به ارتقا تشویق کند – روشی به نام منسوخ برنامه ریزی شده. هنگامی که اپل اعتراف کرد سرعت آیفون را کاهش می دهد – البته به دلایلی دیگر – این خبر توجه جهانیان را به خود جلب کرد.

اپل در بیانیه اولیه خود در تاریخ 20 دسامبر 2017 گفت: “هدف ما ارائه بهترین تجربه مشتری است که شامل عملکرد کلی و عمر طولانی برای دستگاه های آنها باشد.” زیرا با انتقادات فزاینده ای روبرو می شود. توضیح داده شده است که وقتی باتری های قدیمی نمی توانند انرژی کافی تأمین کنند ، وقتی تلفن ها سعی می کنند کارهای پیچیده تری مانند اجرای یک بازی ویدیویی را انجام دهند ، سرعت تراشه های گوشی را تا حدی کاهش می دهد که باتری بتواند آنها را انجام دهد.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

اپل هزینه برخی از تعویض باتری ها را کاهش می دهد ، Spotify …


1:29

منتقدان خطا اعلام کردند و کمی بیشتر از یک هفته بعد ، اپل رسماً عذرخواهی کرد و تأکید کرد که این امر به نفع مشتریان است. همچنین جایگزین کردن باتری 29 دلاری برای مدت محدودی به هرکسی که درخواست کند ، به جای شارژ 79 دلار معمولی ارائه می شود. و ویژگی هایی به نرم افزار iOS آن اضافه شده است که نحوه عملکرد باتری های آیفون را بهتر توضیح می دهد و به آیفون می دهد انتخاب مردم برای صرفه جویی در عمر باتری و یا سرعت بخشیدن به تلفن خود.

اندکی پس از عذرخواهی برای باتری گیت ، اپل شروع به کار کردن ویژگی های نرم افزار کرد تا در مورد نحوه کار با باتری شفاف تر باشد.

سیب

“ما هرگز و هرگز کاری نمی کردیم که عمداً عمر هر محصول اپل را کوتاه کنیم یا تجربه کاربر را برای تحریک ارتقا customer مشتری بدتر کنیم. هدف ما همیشه ایجاد کالاهایی بوده است که مشتریان ما آنها را دوست دارند و ماندگاری هرچه بیشتر آیفون بخش مهمی از این امر است ، “اپل در آن زمان گفت. “ما می دانیم که برخی از شما فکر می کنیم اپل شما را ناامید کرده است. ما از شما عذرخواهی می کنیم.”

هنوز پرونده های قضایی و تحقیقات در پی داشت. در مارس سال جاری ، اپل توافق کرد که تا 500 میلیون دلار بپردازد برای حل و فصل یک دادخواست که در آن شرکت موافقت می کند 25 دلار برای یک iPhone با حداقل پرداخت 310 میلیون دلار به مشتریان بپردازد. این دارندگان فعلی و سابق آیفون در ایالات متحده را که دارای iPhone 6 ، 6 Plus ، 6S ، 6S Plus یا SE با iOS 12.2.1 یا بالاتر داشته اند ، پوشش می دهد. همچنین آیفون 7 و 7 پلاس را با iOS 11.2 یا بالاتر از آن قبل از 21 دسامبر 2017 پوشش می دهد.

در آن زمان ، جوزف کوچت ، رئیس مشترک شاکیان ، در بیانیه ای گفت که “این توافقنامه کمک قابل توجهی به کاربران اپل می کند و همچنان به اطمینان از اطلاع کامل مشتریان هنگام درخواست به روزرسانی محصولات خود ادامه خواهد داد.” اپل هرگونه تخلف را رد کرده است.


منبع: shargh-khabar.ir

حتما بخوانید:
بهترین معاملات روز دوشنبه اینترنتی برای بلندگوهای بی سیم Sonos
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet