[ad_1]

تراشه Intel Horse Ridge 2 ، بسته بندی شده در این قاب فلزی ، برای ساده سازی ارتباط بین پردازنده کوانتوم و رایانه های معمولی طراحی شده است.

تراشه Intel Horse Ridge 2 که در این قاب فلزی بسته بندی شده است ، برای ساده سازی ارتباط بین پردازنده کوانتوم و رایانه های معمولی طراحی شده است.

اینتل

اینتل روز پنجشنبه از پردازنده رایانه ای کوانتومی Horse Ridge 2 خود رونمایی کرد که این یک نقطه عطف مهم در عملی ساختن دستگاه های بالقوه انقلابی است.

Horse Ridge 2 خود یک پردازنده کوانتومی نیست ، بلکه برای حل چالش های برقراری ارتباط با پردازنده های کوانتومی آینده با هزاران کیوبیت یا بیشتر طراحی شده است. پردازنده نسل دوم خانواده است که در سال 2019 به نمایش درآمد.

این پردازنده به عنوان Intel معرفی شده است که می خواهد از پس رقبای کامپیوتر کوانتومی مانند IBM و Google برآید. این سازنده تراشه امیدوار است که در نهایت از پردازنده های قابل توجهی بیشتر کیوبیت ، که یک عنصر پردازش داده برای رایانه های کوانتومی ضروری است ، نسبت به رقبا ، بهتر عمل کند. Horse Ridge 2 اینتل را به این هدف نزدیکتر می کند ، و باعث می شود طراحی های اینتل با کیوبیت بیشتر کار کند.

استفاده عملی از رایانه های کوانتومی کلید تبدیل ماشین های گران قیمت به فناوری هایی است که می توانند با مشکلاتی غیرقابل دسترسی برای رایانه های معمولی کنار بیایند. طرفداران انتظار دارند كه ماشین آلات از دستیابی به موفقیت در علم مواد ، امور مالی و تداركات به دلیل دسترسی آسان تر و در دسترس بودن آنها پشتیبانی كنند.

کیوبیت ها می توانند داده ها را در چندین حالت همزمان ذخیره کنند ، برخلاف صفر یا 1 در رایانه های کلاسیک ، و می توانند انواع جدیدی از محاسبات را از طریق پدیده ای در فیزیک کوانتوم به نام درهم تنیدگی انجام دهند که چندین کیوبیت را به هم متصل می کند.

بسیاری از رایانه های کوانتومی امروزی پردازنده های کوانتومی خود را در یک محفظه سرد غیرمعمول دارند ، فقط کسری از درجه بالاتر از صفر مطلق. سرما برای محافظت از مکعب های خوب در برابر تأثیرات خارجی ضروری است. رایانه های معمولی نسبتاً گرم از طریق کابلهایی که مراحل خنک سازی سردتر و سردتری را طی می کنند با کیوبیت ارتباط برقرار می کنند.

تراشه های Horse Ridge اینتل که از سردترین مکان اورگان نامگذاری شده اند ، به منظور جابجایی روند کنترل به تراشه های کوانتوم و بدون ایجاد اختلال در عملکرد آنها ، طراحی شده اند. این باعث کاهش تعداد کابلهای ارتباطی براق که کیوبیتهای رمزگذاری شده را به دنیای خشن خارج از جهان وصل می کند. این کابل ها برای رایانه های کوانتومی امروزی با ده ها کیوبیت قابل قبول هستند. با این حال ، آنها با تعداد کیوبیت ها که انتظار می رود به هزاران و سپس احتمالاً میلیون ها نفر برسد ، به طور غیر عملی رشد می کنند.

جیم کلارک ، رهبر برنامه سخت افزار محاسبات کوانتومی اینتل ، گفت: “اگر شما بهترین پردازنده کوانتومی در جهان را دارید ، اما راهی برای کنترل آن ندارید ، نمی توانید با آن کاری انجام دهید.” کلارک تور آنلاین کار کوانتومی اینتل را در یک آزمایشگاه در اورگان برگزار می کند ، جایی که او Horse Ridge 2 را توسعه می دهد و اعلام می کند.

مغزهای رایانه ای کوانتومی

نورافکن های محاسباتی کوانتومی ، پردازنده های کوانتومی و کیوبیت هایی را که در آن قرار دارند ، روشن می کند. از جمله کسانی که روی اشکال مختلف پردازنده های کوانتومی کار می کنند می توان به Google ، IBM ، Rigetti Computing ، IonQ ، Honeywell ، Microsoft ، Intel و PsiQuantum اشاره کرد. اگر پردازنده های کوانتوم مغز جراحی باشند ، Horse Ridge 2 بیشتر شبیه نخاع است که ارتباط اساسی با دنیای خارج را فراهم می کند.

کلارک گفت ، نکته اصلی Horse Ridge توانایی کار در دمای بسیار پایین است ، بنابراین می توان آن را در نزدیکی پردازنده کوانتومی قرار داد. Horse Ridge 2 به جای اینکه فقط به آنها بگویید که چه کاری انجام دهند ، توانایی بازیابی اطلاعات از کیوبیت ها را بعد از پردازش آنها اضافه می کند.

کلارک همچنین از فناوری تست خودکار تبلیغ می کند ، اینتل انتظار دارد سرعت پیشرفت رایانش کوانتومی را تسریع کند. زمان ارزیابی ویفر سیلیکون پردازنده های کوانتومی را از هفته به 4 یا 5 ساعت کاهش می دهد.

اینتل امیدوار است که تراشه های کیوبیت چرخشی آن ، که می توانند با همان تراشه های رایج رایانه ای ساخته شوند ، باعث پیروزی بر رهبران امروزی در محاسبات کوانتومی شوند. کیوبیت های چرخشی از الکترون های جداگانه به عنوان کیوبیت استفاده می کنند ، آنها را با میدان های مغناطیسی دستکاری می کنند و داده ها را از طریق حالت مکانیکی کوانتوم الکترون به نام چرخش ذخیره می کنند.

کلارک گفت: “چرخش کیوبیت یک میلیون برابر کوچکتر از کیوبیت ابررسانا است.” “ما تصدیق می کنیم که تعداد کیوبیت های مشابه سایر اندازه ها را نداریم ، اما معتقدیم که این یک فناوری است که مقیاس بهتری خواهد داشت.”

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر