[ad_1]

وبلاگ-هیچ-جدید 3-325e48bc-0409-4300-ba83-2082448928f3

MUD یکی از مارک هایی است که برای اخلاقی تر کردن جمعه سیاه – و هر روز – تلاش می کند.

شلوار جین گل آلود

این داستان بخشی از است راهنمای هدیه تعطیلات 2020هدایای CNET را با مشاوره ، بررسی و توصیه های تخصصی برای جدیدترین هدیه های فن آوری برای خود و خانواده انتخاب کنید

همه معامله خوب را دوست دارند ، اما هر معامله ای برای ما – یا برای کره زمین مفید نیست. به همین دلیل این آخر هفته جمعه سیاه و دوشنبه سایبری زمان خوبی برای شروع فکر کردن در مورد خریدهای اخلاقی و پایدار است. اگر می خواهید سبک خود را تازه کنید ، در اینجا چند نکته برای ورود به مد پایدار و برخی مارک های شیک وجود دارد که روش های هوشمندانه ای برای تبدیل جمعه سیاه به جمعه سبز پیدا می کنند.

وقتی مقدار زباله را هم در ساخت و هم در دفع لباس ها در نظر می گیرید ، مد چندان خوب به نظر نمی رسد. بسیاری از فروشگاههای معروف لباسهای ارزان را ارائه می دهند ، اما مدل “مد سریع” آنها از كارگران بهره برداری می كند ، از منابع طبیعی زیادی استفاده می كند و با كربن سمی ، رنگها و مواد زائد میكروپلاستیك محیط را آلوده می كند. با ترس ، مد سریع بعد از تجارت نفت و گاز ، دومین صنعت آلاینده است.

علاوه بر این ، سالانه میلیون ها تن لباس دور ریخته می شود. طبق مانیتورهای اخلاقی مد خوب روی شما ، 80٪ لباسهای ریخته شده در محل های دفن زباله یا زباله سوزها (به طور متوسط) فقط هفت بار پوشیده می شوند.

بنابراین چه کاری می توانید انجام دهید؟ Good on You سه سوال را برای پرسیدن قبل از خرید لباس جدید در جمعه سیاه ارائه می دهد (و می توانید این ایده ها را در مورد آنها استفاده کنید) معاملات فن آوری که ما توصیه می کنیم، نه تنها این آخر هفته ، بلکه در تمام طول سال):

1. چه مقدار از قبل متعلق به من است؟

2. چقدر آن را می پوشم؟

3. چه مدت دوام خواهد داشت؟

وی می گوید: “اگر هنوز می خواهید مورد جدیدی بخرید ، خود را قادر به انتخاب اخلاقی کنید.” “تمام تلاش خود را بکنید تا از مارکی چیزی انتخاب کنید که تأثیر مثبتی روی کره زمین و ساکنان آن داشته باشد.” راهنمای آنلاین و برنامه Good on You مارک ها را ارزیابی می کند ، از بوتیک هایی که ممکن است برای شما جدید باشد ، تا فروشگاه های معروف با نام های بزرگ. هر مارک با توجه به روشهای کارگری ، داده های زیست محیطی و استفاده از محصولات حیوانی ، در مقیاس کشویی از “به اندازه کافی خوب نیست” تا “این یک شروع است” تا “عالی” ارزیابی می شود.

خرید لباس از مارک های پایدار می تواند گران باشد ، اما Good on You خاطرنشان می کند که لباس های گران تر و با کیفیت بالاتر ماندگاری بیشتری دارند و وقتی هزینه پوشیدن را در نظر می گیرید سرمایه گذاری بهتری است. و وقتی نوبت به لباس ارزان می رسد ، اغلب آنچه را که برای آن هزینه می کنید دریافت می کنید. آژا باربر ، متخصص مد پایدار ، می گوید: “بنابراین بسیاری از محصولاتی که به عنوان” معاملات عالی “ارائه می شوند ، محصولات با منسوخ برنامه ریزی شده هستند.” “آن ژاکت خریداری شده شما که واقعاً آن را دوست ندارید ، اما من به دلیل فروش آن مجبور به خرید آن شدم؟” این ماده از مواد بی کیفیت ساخته شده است که برای جمعه سیاه با قیمت پایین تری ارائه می شود. شما نمی توانید چیزی را نتیجه بگیرید که واقعاً هرگز نمی خواستید. شما دوپامین زیاد می کنید. “

و خود را به جای مردی که این ژاکت را ساخته است قرار دهید. باربر گفت: “ما باید در مورد نابرابری دستمزد صحبت کنیم.” “اگر هرکسی در دنیای ما برای کار خود دستمزد مناسبی دریافت کند ، شاید مردم در مورد قیمت لباسی بحث نکنند که در آن زنجیره تأمین به طور عادلانه به همه افراد پرداخت شده است.”

لورن براوو ، نویسنده کتاب How to Break Up With Fast Fashion ، پیشنهاد می کند: “اگر شک دارید” ، سعی کنید به قانون # 30 لباس بپوشید. مهم نیست که معامله چقدر خوب به نظر می رسد ، از خود بپرسید: آیا حداقل 30 بار آن را می پوشم؟ اگر پاسخ صادقانه منفی است ، عقب نشینی کنید. ”

براوو می گوید: “مهم است که درک کنیم ما نمی توانیم در مسیر پایداری خرید کنیم.” “با دوام ترین لباس ، لباسی است که از قبل در کمد لباس شما وجود دارد و ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای کاهش تأثیر شما این است: فقط چیزی نخرید. فریب معامله های لباس هایی را که نخواهید پوشید فریب نخورید – ما در یک بیماری همه گیر قرار داریم ، می خواهید به کدام مهمانی های کریسمس بروید؟ “

بنابراین قبل از شروع تجارت ، تعمیر و احیای لباس های موجود خود را شروع کنید. از طریق eBay یا Depop یا فروشگاه پرنعمت انتخابی خود ، برای کالاهای شخصی ، پرنعمت یا مرمت شده خود خرید کنید. همچنین می توانید با بازیافت یا اهدای لباس ، کفش و سایر مواردی که دیگر نمی پوشید و استفاده نمی کنید ، فضای کمد لباس خود را آزاد کنید.

اگر شما هستند علاقه مند به یک ظاهر جدید و آماده انجام آن به روشی اخلاقی ، یک حرکت رو به رشد از مد سریع به یک مدل مد گرد بسیار پایدارتر ، با استفاده مجدد و بازیافت مواد برای هر ظاهر جدید از مارک های شیک وجود دارد. در اینجا برخی از مارک ها و ابتکارات عالی ارائه شده است که هم با لباس های تنگ و هم با درخشش انجام کاری مانند خریدار با اخلاق ، شما را در این فصل تعطیلات گرم می کند.

تعطیل کردن فروشگاه

برخی از مارک ها مانند Asket در جمعه سیاه بسته می شوند و شما را به خدمات تعمیرات خود هدایت می کنند یا به شما نشان می دهند که چگونه عمر لباس هایی را که قبلاً دارید بیشتر کنید. مارک جین هلندی MUD ، که یک جین شلوار جین ساخته شده از پنبه بازیافتی را به شما اجاره می دهد ، فروشگاه اینترنتی خود را تعطیل می کند و فقط کالاهای محصول خود را می فروشد. درآمد حاصل از آن به جاستدیگیت ، سازمانی اختصاص داده شده که برای برنامه ریزی مجدد زمین های جنگل زدایی شده و بازیابی پوشش گیاهی برنامه ریزی می شود.

فریدی سیاه

سالانه فرید سیاه مشکی یک ایده ساده و هوشمندانه دارد: لباس های موجود خود را با رنگ آمیزی سیاه رنگ احیا کنید. با شروع از مارک Citizen Wolf ، ابتکار عمل در دسترس مصرف کنندگان استرالیایی قرار دارد – اما شما می توانید از راهنما پیروی کنید و لباس های خود را رنگ کنید (این کار به سادگی انداختن شلوار جین خود را در ماشین لباسشویی با مقداری رنگ سیاه است). پایداری سیاه جدید است!

سه شنبه دادن

جمعه سیاه را فراموش کنید: برای مارک هایی مانند Article22 و Whimsy + Row ، همه چیز درباره GivingT Tuesday است. در اول دسامبر برگزار شد ، این یک جنبش جهانی برای بازگرداندن جوامع و جهان از طریق اقدامات ساده مهربانی و سخاوت است.

برای داشتن مارک های ماندگارتر که کارهای جالبی انجام می دهند ، وبلاگ جمعه خوب را ببینید.[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر