[ad_1]

یک دوربین شبکه جهانی شهاب سنگ این شهاب مراتع را در تاریخ 22 سپتامبر سال 2020 بر فراز اروپا مشاهده کرد.

شبکه جهانی شهاب سنگ؛ D. Vida ، P. Roggemans ، J. Dörr ، M. Breukers ، E. Harkink ، K. Jobse ، K. Habraken

بارش شهابی از جوزا، که معمولاً یکی از هیجان انگیزترین سال است ، یک هفته دیگر به اوج خود نمی رسد. در این میان ، ممکن است لازم باشد در ساعات اولیه صبح سه شنبه بیرون بروید و به آسمان نگاه کنید.

Sigma Hydrids و Puppid / Velids مطمئناً نام خانوادگی نیستند ، اما آنها قبلاً در حال روشن شدن آسمانهای ایالات متحده دیده شده اند.

دوربین های شبکه Fireball All-Sky ناسا در آخر هفته چندین گلوله آتش سیگما هیدرید را گرفتند و پیش بینی کنندگان پیش بینی می کنند بارش باران در روز دوشنبه با حداکثر پنج شهاب در ساعت به اوج خود برسد.

در همین حال ، انجمن شهاب سازی آمریکا اوج Puppid / Velid را در روز دوشنبه لیست می کند. این دوش با کمی شانس و شرایط ایده آل برای مشاهده می تواند در هر ساعت 10 شهاب خاص خود را تولید کند.

آنها را به اوایل Geminids اضافه کنید ، که اکنون می تواند حداکثر سه شهاب در ساعت تولید کند و دارای پتانسیل واقعی برای نمایش اواخر شب دوشنبه تا اوایل صبح سه شنبه است.

وقتی آسمان در مکان شما بی ماه و تاریک باشد ، ممکن است بتوانید برخی شهاب سنگ ها را دریابید. از نظر فنی ، زمان ایده آل برای حداکثر فعالیت در هر دو نوع سیگما هیدریدس و Puppid / Velids حدود ساعت 3 بامداد به وقت محلی است.

با این حال ، هنگامی که موفق می شوید با آسمان صاف بیرون بروید ، حداقل یک آلودگی نوری و یک دید گسترده از فضا برای یکی دو هفته آینده می تواند ارزش صرف وقت را داشته باشد. انجمن شهاب سازی آمریکا در این هفته صبح های بی ماه حدود دوازده شهاب سنگ مرئی را پیش بینی می کند.

این ارقام باید فقط در آخر هفته و هفته آینده افزایش یابد ، در 14 دسامبر که بیش از صد شهاب در هر ساعت دیده می شود ، به کوه Geminid ارتقا می یابد.

روش های کمی بهتر برای انتظار همه گیر شدن بی پایان نسبت به کمی مشاهده از راه دور اجتماعی از آسمان وجود دارد. اگر اتفاقاً مهارت مهارت عکسبرداری دارید و یک ستاره تیراندازی یا گلوله آتشین می گیرید ، لطفاً آن را با من در توییتر یا اینستاگرام به اشتراک بگذارید EricCMack برای درج احتمالی در گالری بعدی ما.[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر