باستان شناسان اسکلت های یک مرد و غلامش را در پمپئی کشف کردند

[ad_1]

اسکلت 3

در اینجا ریخته گری مواردی است که باستان شناسان معتقدند یک مرد ثروتمند و مرد برده اش است که تقریباً 2000 سال پیش از فوران آتشفشان وزووی فرار کرده است.

پارک باستان شناسی در پمپئی

فوران مرگبار کوه وزوویوس در پمپئی نزدیک به 2000 سال پیش رخ داده است ، اما هنوز هم شواهد بیشتری از این واقعه هولناک کشف شده است. مقامات پارک باستان شناسی پمپی ایتالیا روز شنبه گفتند که اسکلت های نر جزئی از آن دوره پیدا شده است.

هنگام حفاری ویرانه ها. دو اسکلت در کنار یکدیگر در یک لایه خاکستر خاکستری با عمق حداقل 2 متر پیدا شده است.

باستان شناسان گچ هایی را در حفره های باقی مانده از اجساد در حال فروپاشی در خاکستر ریخته اند. به گزارش روز شنبه AP News ، ماسیمو اوسانا ، باستان شناسی که مدیر پارک باستان شناسی تحت صلاحیت وزارت فرهنگ ایتالیا است ، گفت که این روش اجساد قربانیان را بهتر نشان می دهد ، اما همچنین باعث می شود بقایای بدن “مانند مجسمه ها به نظر برسد”.

اسکلت ها در یک اتاق کناری در امتداد یک راهرو زیرزمینی به نام کریپتوپورتیکوس پیدا شده اند.

اوزانا گفت: “قربانیان احتمالاً در این فضای زیرزمینی جایی كه تصور می كنند از آنها بهتر محافظت می شود ، به دنبال پناهگاه در رمزنگاری هستند.”

با بررسی جمجمه و دندان ها ، باستان شناسان دریافتند که یکی از این افراد بین 18 تا 25 سال دارد. این مرد جوان همچنین دارای ستون فقرات با دیسک های فشرده شده بود ، که باعث شد باستان شناسان حدس بزنند که وی ممکن است به عنوان برده کار دستی انجام داده باشد.

اسکلت اصلی

در اینجا نگاهی به یکی از اسکلت های نر پیدا شده در حین حفاری در پمپئی است.

پارک باستان شناسی در پمپئی

تصور پارچه های چین دار باقی مانده در لایه خاکستر همچنین حاکی از آن است که مرد جوان ممکن است لباس پشمی کوتاه و چین دار داشته باشد.

اسکلت نر دیگر دارای ساختار استخوانی قوی بود ، به ویژه در ناحیه قفسه سینه. اعتقاد بر این است که وی بین 30 تا 40 سال سن داشته است. ممکن است لباس تن پوش و همچنین روپوش بالای شانه چپ خود پوشیده باشد.

باستان شناسان بر این باورند که این دو مرد به طور ناگهانی در جریان فوران اول جان خود را از دست ندادند ، بلکه به جای جریان آتش سوزی دوم که در ساعات اولیه 25 اکتبر به پمپئی و مناطق اطراف آن وارد شد ، باعث کشته شدن بازماندگانی شد که هنوز در آن بودند در بیانیه ای آمده است:

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet