[ad_1]

اسکلت 3

در اینجا موارد ریخته گری از آنچه باستان شناسان می گویند مردی ثروتمند و مرد برده اش است که تقریباً 2000 سال پیش از فوران آتشفشان وزووی فرار کرده است.

پارک باستان شناسی در پمپئی

فوران مرگبار کوه وزوویوس در پمپئی نزدیک به 2000 سال پیش رخ داده است ، اما هنوز هم شواهد بیشتری از این واقعه هولناک کشف شده است. مقامات پارک باستان شناسی پمپی ایتالیا روز شنبه گفتند که اسکلت های نر جزئی از آن دوره پیدا شده است.

با کاوش های خرابه های حدود 700 متری (حدود 2300 فوت) شمال غربی پمپئی ، دو اسکلت در کنار هم در لایه ای خاکستر خاکستری با عمق حداقل 6 متر (2 متر) کشف شده است.

باستان شناسان گچ هایی را در حفره های باقی مانده از اجساد در حال فروپاشی در خاکستر ریخته اند. ماسیمو اوسانا ، باستان شناسی که مدیر پارک باستان شناسی است که در حوزه قضایی وزارت ایتالیا فعالیت می کند ، به AP گفت: این روش که در سال 1800 معرفی شد ، اجساد قربانیان را بهتر نشان می دهد ، اما همچنین باعث می شود بقایای بدن “مانند مجسمه ها به نظر برسند”. فرهنگ اخبار.

اسکلت ها در یک اتاق کناری یک ویلای حومه ای در امتداد یک راهرو زیرزمینی به نام کریپتوپورتیکوس پیدا شده اند.

اوسانا گفت: “قربانیان احتمالاً به دنبال پناهگاه در رمزنگاری ، در این فضای زیرزمینی هستند كه تصور می كنند از آنها بهتر محافظت می شود.”

با مطالعه جمجمه ها و دندان ها ، باستان شناسان دریافته اند که یکی از این افراد بین 18 تا 25 سال داشته است. این مرد جوان همچنین دارای ستون فقرات با دیسک های فشرده شده بود ، که باعث شد باستان شناسان فکر کنند که وی ممکن است به عنوان یک برده کار دستی انجام داده باشد.

اسکلت اصلی

در اینجا نگاهی به یکی از اسکلت های نر پیدا شده در حین حفاری در پمپئی است.

پارک باستان شناسی در پمپئی

برداشت چین های پارچه باقیمانده در لایه خاکستر نیز نشان می دهد که مرد جوان ممکن است یک لباس پشمی کوتاه و چین دار داشته باشد.

اسکلت نر دیگر دارای ساختار استخوانی قوی بود ، به ویژه در ناحیه قفسه سینه. اعتقاد بر این است که وی بین 30 تا 40 سال سن داشته است. ممکن است لباس تن پوش و همچنین روپوش بالای شانه چپ خود پوشیده باشد.

باستان شناسان معتقدند ، طبق بیانیه ای ، این دو مرد به طور ناگهانی نه در هنگام فوران اول ، بلکه در عوض در جریان جریان آتش نشانی دوم ، جوی طوفانی و شدیدی که در ساعات اولیه 25 اکتبر به پمپئی و مناطق اطراف آن برخورد کرد ، منجر شد تا مرگ بازماندگانی که هنوز در شهر و حومه بودند.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر