[ad_1]

ماندالوریایی با مرد بیگانه مایکل باین دیدار می کند.

لوکاس فیلم

همیشه عنصری از دانش وجود دارد دیزنی پلاس انتقال ماندالوریان. این مکان در کهکشان جنگ ستارگان واقع شده است که خود آینه ای از ژانر وسترن است. و فصل 2 قسمت 5 (فصل سیزدهم: جدی) شامل سایر عناصر آشنا است: جدی آسوکا تانو ، ستاره برجسته اکشن دهه 80 مایکل بین ، و یک سبک بصری که به شدت از داستان های سامورایی ژاپنی استفاده می کند. اما ترکیبی از این عناصر همچنان احساس شادابی ، نشاط و فوق العاده سرگرم کننده ای دارند.

شاید تلفیق چیزهای آشنا به چیز جدید باعث شود ماندالوریان چنین منظره راحتی داشته باشد. این و کودک یودا. اکنون پخش جریانی ، فصل سیزدهم: جدی ها می بینند که ماندو و بیبی یودا ماجراهای خود را در سیاره ای تحت سلطه یک قاضی غیر صادق ادامه می دهند ، مستقیماً از فیلم آکیرا کوروساوا. (اسپویلرهای سبک دنبال می کنند.)

تا به حال ، ماندالوریایی با داستان هایی که از اسلحه سازهای مجلل تبدیل به سالن های غبارآلود کرده بود ، به شدت به وسترن متمایل شده بود. قسمت 5 برای جلب تأثیر بزرگ دیگری که این حماسه علمی-تخیلی معروف را شکل می دهد ، یک اقدام جانبی شیک انجام می دهد: حماسه سامورایی.

همیشه ارتباطی بین این دو ژانر ژاپنی و آمریکایی وجود داشته است ، زیرا وسترن ها غالباً مرزهای تاریخ تاریخی ژاپن را به روز می کنند. فیلم های کارگردان افسانه ای کوروساوا به طور مستقیم ترجمه شده اند: هفت سامورایی آتش غربی می شود ، هفت باشکوه ، یوجیمبو یک مشت دلار می شود و قلعه پنهان 1958 الگوی یک فیلم کوچک را فراهم می کند جنگ ستارگان (یا قسمت اول: امید جدید ، اگر ترجیح می دهید).

قسمت 5 تأثیر ساپوای ، ووشو و ورزشهای رزمی را بر روی آستین لباس کششی به ارمغان می آورد. قهرمان فضایی ما رونین به دنیای جدیدی می رسد ، جایی که بیابان های نارنجی با جنگل های منفجر شده و باغ های نگهداری شده جایگزین می شوند. بازیگران آسیایی و تکون دادن های شیک این دهکده را پر می کنند و نتیجه لودویگ گورانسون نشان می دهد که نفوذ آسیایی در طبل های غم انگیز و لوله های لول او وجود دارد. از همه بهتر ، در مبارزه نهایی از شش تیرانداز شمشیر و نیزه جلوگیری می شود. دزد جدی ، پنهان بد.

قاضی شرور توسط نوازنده شیرین کاری و رزمی کار ، دیانا لی اینوسانتو ، مادرخوانده بروس لی ، کمتر از این بازی نمی شود. این یک حضور شدید را فراهم می کند که چیزی بیشتر از مخالفت با دیگر نمایش های جذاب و جذاب در این قسمت است.

بیایید این ظاهر بزرگ یک اسم را برای لحظه ای کنار بگذاریم. شما همچنین می توانید آن جوندگان را تشخیص دهید: او فقط مایکل باین است! اگرچه او به عنوان یک پسر یک بعدی کمی کم استفاده می شود ، نابود کننده و ستاره بیگانگان در نبش قبر لذت بخش آیکون های اقدام یکپارچه در نمایش به کارل ودزر و نیک نولته پیوست.

هنرمند رزمی دیانا لی اینوسانتو یک قاضی مستقیم در فصل 2 ماندالوریاست.

لوکاس فیلم

و سپس بزرگ وجود دارد (اگر شما یک دیوانه بزرگ جنگ ستارگان هستید). ماندالوریایی برای کشتن جدی عصبانی به نام آسوکا تانو اعزام شد. Tano که یکی از شخصیت های اصلی فیلم انیمیشن “جنگ های کلون” و سایر بخش هاست ، در بین طرفداران بسیار محبوب است. خوشبختانه ، روساریو داوسون عالی به نظر می رسد – به ویژه هنگامی که توسط دو نور سفید سفید فوق العاده خنک روشن شود. و اینکه فقط من یا آنها یک کوبه مخصوصاً راضی کننده می سازیم zhwoomp سر و صدا؟

این اولین اجرای زنده زنده برای زندگی تلویزیونی است که برای چنین شخصیتی محبوب ، که مطمئناً بیش از لحظه اول اپیزود کسب کرده است ، بی صدا است. و قطعاً دوست دارم Tano بیشتری رو به رو به Mando ببینم. هنوز هم ، آنچه در تنش فاقد تنش است ، در عمل جدی جبران می شود ، به ویژه هنگامی که تانو با فرار از کیف آشنا ماندالوری سرگرم می شود.

شکل ظاهری تانو نمونه دیگری از طناب محکم است که سازندگان ماندالوریانا راه رفتن را انتخاب کرده اند. چند هفته پیش من متوجه شدم که این نمایش تعادل کاملی بین تداوم گسترده تری از جنگ ستارگان و تاریخ مستقل برقرار می کند، عبور از شخصیت های قسمت های دیگر ، اما اطمینان حاصل کنید که بینندگان گاه به گاه احساس نمی کنند یک داستان مهم را از دست داده اند. مانند بو کاتان در قسمت قبلی ، داستان کلی تانو به اندازه کافی کشیده شده است تا او را در بسیاری از شخصیت های فرعی که ماندالوریان در این قسمت های مستقل با آنها روبرو می شود ، جا دهد. اگر غیر از این باشد ، من کمی بیشتر در مورد اینکه او از کجا آمده و کجا می رود دوست دارم ، اما احساس می کنم کار می کند – مخصوصاً وقتی که او درب یک شخصیت فردی بزرگ دیگر را باز می کند.

به عنوان یک نکته جانبی ، جالب است که The Mandalorian تداوم خود را از جنگ ستارگان از کتاب ها ، برنامه های تلویزیونی و حتی اسباب بازی ها گرفته تا فیلم ها. به جای کفش برای کفش در نمایش بیشتر از C3-PO و Chewbacca ، این نمایش به شخصیت های جدا شده فرصت اولین اجرای زنده خود را می دهد – و اولین ها همیشه به یاد ماندنی هستند ، درست است؟ همانطور که شخصیت های جداگانه بیشتر و بیشتر ظاهر می شوند ، این خطر وجود دارد که خود ماندالوریایی در نمایش خود احساس کند که از بین رفته است. اما پس از واکنش متفاوت به فیلم های اخیر ، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که دیگر از خلاقیت و عمق عناوین گسترش یافته جهان به عنوان یک جدایی ساده خودداری کنیم.

حتی اگر نمایش های دیدنی و جذاب دیگری ظاهر شود ، ماندالوریان هنوز آس خود را در سوراخ ، یا بهتر بگوییم در کیسه دارد. عنوان فصل 13: ممکن است جدی در مورد شخصی که فکرش را می کنید اعمال نشود ، زیرا ما درباره Baby Yoda اطلاعات بیشتری کسب می کنیم. گوی کوچک سبز جواهرات حتی نامی به خود می گیرد اما به سختی کسی بیش از آنچه کودک بخواند آن را گروگ صدا می کند.

عزیزم یودا (متاسفم ، گروگو) به ارتباط خود با ماندو ادامه می دهد. آنها حتی توپ قدیمی را (به سبک “جنگ ستارگان”) می اندازند. این که این نمایش به دنبال ازدواج با دو روی سکه جنگ ستارگان است جالب توجه است: بر خلاف هان سولو که زیاد با نیرو مخلوط نشد ، این تیرانداز بدبین و حامی شکاک دنیای مادی نه تنها می بیند بلکه شروع به فعالیت فعال می کند در عنصر معنوی شرکت می کند. با کمک به کودک یودا ، هر دو در مورد ارتباط عرفانی بین زندگی یاد می گیرند (یا دوباره می آموزند) ، هر دو در مورد یک ارتباط عرفانی دیگر می آموزند: ارتباط عاطفی بین خانواده و عشق.

بدیهی است که آنها می روند و یک عده احمق را می کشند. اما لحظه خوبی بود …

خلاصه ای از همه تخم های عید پاک ماندالوریا و ارجاعات مهم به تداوم جنگ ستارگان را مشاهده کنید:

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir