[ad_1]

ماندالوریایی با مرد بیگانه مایکل باین دیدار می کند.

لوکاس فیلم

بخش بزرگی از ماندالوریاییتماس در شناخت او است. دیزنی پلاس این نمایش در کهکشان جنگ ستارگان واقع شده است که به نوبه خود آینه ای از ژانر وسترن است. و فصل 2 قسمت 5 (فصل سیزدهم: جدی) شامل سایر عناصر آشنا است: جدی آسوکا تانو ، ستاره برجسته اکشن دهه 80 مایکل بین ، و یک سبک بصری که بیشتر از داستان های سامورایی ژاپن استفاده می کند. اما این ترکیب این عناصر است که باعث می شود این ماجراجویی علمی تخیلی احساس شادابی ، نشاط و فوق العاده سرگرم کننده ای داشته باشد.

این ترکیب آشنا در موارد جدید باعث می شود ماندالوریان از این نظر راحت استقبال کند – این یکی و Baby Yoda. اکنون پخش جریانی ، فصل سیزدهم: جدی ها می بینند که ماندو و بیبی یودا ماجراهای خود را در سیاره ای تحت سلطه قاضی غیر صادق ادامه می دهند ، مستقیماً از فیلم آکیرا کوروساوا. (اسپویلرهای سبک دنبال می کنند.)

تا به حال ، ماندالوریایی با قصه های تفنگ دارهای مجلل خود که به سالن های غبارآلود تبدیل شده بودند ، به شدت به غربی ها تکیه داده بود. قسمت 5 برای جلب تأثیر بزرگ دیگری که این حماسه علمی-تخیلی معروف را شکل می دهد ، یک اقدام جانبی شیک انجام می دهد: حماسه سامورایی.

همیشه ارتباطی بین این دو ژانر ژاپنی و آمریکایی وجود داشته است ، زیرا وسترن ها غالباً سلطه های فئودالی مرزی تاریخ های تاریخی ژاپن را به روز می کنند. فیلم های کارگردان افسانه ای کوروساوا مستقیماً ترجمه شده اند: هفت سامورایی به وسترن باشکوه غربی ها تبدیل شد ، یوجیمبو یک مشت دلار شد و قلعه پنهان سال 1958 الگویی برای یک فیلم کوچک فراهم کرد. جنگ ستارگان (یا قسمت چهارم: امید جدید ، اگر ترجیح می دهید).

قسمت 5 تأثیر ساپوای ، ووشو و ورزشهای رزمی را بر روی آستین لباس کششی به ارمغان می آورد. قهرمان فضایی ما رونین به دنیای جدیدی می رسد ، جایی که بیابان های نارنجی جای خود را به جنگل های منفجر شده و باغ های نگهداری شده داده اند. بازیگران آسیایی و تکون دادن های شیک این دهکده را پر می کنند و نتیجه لودویگ گورانسون نشان می دهد که نفوذ آسیایی در طبل های غم انگیز و لوله های لول او وجود دارد. از همه بهتر ، در مبارزه نهایی از شش تیرانداز شمشیر و نیزه جلوگیری می شود. جدی کثافت پنهان زانو زد.

قاضی شرور توسط نوازنده شیرین کاری و رزمی کار ، دیانا لی اینوسانتو ، مادرخوانده بروس لی ، بازی نمی کند. این یک حضور شدید را فراهم می کند ، که بیش از آنکه با دیگر نمایش های جذاب و دیدنی اپیزود مخالفت کند.

بیایید این ظاهر بزرگ یک اسم را برای لحظه ای کنار بگذاریم. شما همچنین می توانید آن جوندگان را تشخیص دهید: او فقط مایکل باین است! اگرچه او به عنوان یک پسر یک بعدی کمی کم استفاده می شود ، نابود کننده و ستاره بیگانگان در نبش قبر لذت بخش آیکون های اقدام یکپارچه در نمایش به کارل ودزر و نیک نولت پیوست.

هنرمند رزمی دیانا لی اینوسانتو یک قاضی مستقیم در فصل 2 ماندالوریاست.

لوکاس فیلم

و سپس بزرگ وجود دارد (اگر شما یک دیوانه بزرگ جنگ ستارگان هستید). ماندالوریایی برای کشتن جدی عصبانی به نام آسوکا تانو اعزام شد. Tano که چهره اصلی فیلم انیمیشن “Clone Wars” و سایر بخش ها است ، در بین طرفداران چهره ای بسیار دوست داشتنی است. خوشبختانه ، روساریو داوسون عالی به نظر می رسد – به ویژه هنگامی که توسط دو نور سفید سفید بسیار عالی روشن شود. و اینکه فقط من یا آنها یک کوبه مخصوصاً راضی کننده می سازیم zhwoomp سر و صدا؟

این اولین اجرای زنده زنده تلویزیونی است که اندکی خاموش است ، برای یک شخصیت محبوب که قطعاً بیش از لحظه اول اپیزود به دست آورده است. و قطعاً دوست دارم Tano بیشتری رو به رو به Mando ببینم. هنوز هم ، آنچه ظاهرش در تعلیق ندارد ، در عمل جدی جبران می شود ، به ویژه هنگامی که تانو با فرار از کیف آشنا ماندالوریایی ها سرگرم می شود.

شکل ظاهری تانو نمونه دیگری از طناب کشی است سازندگان ماندالوریانا راه رفتن را انتخاب کرده اند. چند هفته پیش من متوجه شدم که این نمایش تعادل کاملی بین تداوم گسترده تری از جنگ ستارگان و تاریخ مستقل برقرار می کند، عبور از شخصیت های قسمت های دیگر ، اما اطمینان حاصل کنید که بینندگان گاه به گاه احساس نمی کنند یک داستان مهم را از دست داده اند. مانند بو کاتان در قسمت قبلی ، داستان کلی تانو به اندازه کافی کشیده شده است تا او را در بسیاری از شخصیت های فرعی که ماندالوریان در این قسمت های مستقل با آنها روبرو می شود ، جا دهد. اگر غیر از این باشد ، من کمی بیشتر در مورد اینکه او از کجا آمده و کجا می رود دوست دارم ، اما احساس می کنم کار می کند – به ویژه هنگامی که او درب یک شخصیت فردی بزرگ دیگر را باز می کند.

به عنوان یک نکته جانبی ، جالب است که The Mandalorian تداوم خود را از جنگ ستارگان از کتاب ها ، برنامه های تلویزیونی و حتی اسباب بازی ها گرفته تا فیلم ها. به جای کفش برای کفش در نمایش بیشتر از C3-PO و Chewbacca ، این نمایش به شخصیت های جدا شده فرصت اولین اجرای زنده خود را می دهد – و اولین ها همیشه به یاد ماندنی هستند ، درست است؟ همانطور که شخصیت های جدا شده بیشتر و بیشتر ظاهر می شوند ، این خطر وجود دارد که خود ماندالوریایی در نمایش خود احساس کند که حذف شده است. اما پس از واکنش متفاوت به فیلم های اخیر ، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که از خلاقیت و عمق عناوین گسترش یافته جهان به عنوان یک جدایی ساده صرف نظر کنیم.

حتی اگر نمایش های دیدنی و جذاب دیگری ظاهر شود ، ماندالوریان هنوز آس خود را در سوراخ ، یا بهتر بگوییم در کیسه دارد. عنوان فصل 13: ممکن است جدی در مورد شخصی که فکرش را می کنید اعمال نشود ، زیرا ما درباره Baby Yoda اطلاعات بیشتری کسب می کنیم. گوی کوچک سبز جواهرات حتی نامی به خود می گیرد اما به سختی کسی بیش از آنچه کودک بخواند آن را گروگ صدا می کند.

عزیزم یودا (متاسفم ، گروگو) به ارتباط خود با ماندو ادامه می دهد. آنها حتی توپ قدیمی را (به سبک “جنگ ستارگان”) می اندازند. این که این نمایش به دنبال ازدواج با دو روی سکه جنگ ستارگان است جالب توجه است: بر خلاف هان سولو ، که زیاد با نیروها سر و کله نزده است ، این تیرانداز بدبین و حامی شکاک دنیای مادی نه تنها می بیند بلکه فعالانه شروع می کند برای شرکت در عنصر معنوی با کمک به کودک یودا ، هر دو در مورد ارتباط عرفانی بین زندگی یاد می گیرند (یا دوباره می آموزند) ، هر دو در مورد یک ارتباط عرفانی دیگر می آموزند: ارتباط عاطفی بین خانواده و عشق.

بدیهی است که آنها می روند و یک عده احمق را می کشند. اما لحظه خوبی بود …

خلاصه ای از همه تخم های عید پاک ماندالوریا و ارجاعات مهم به تداوم جنگ ستارگان را مشاهده کنید:

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر