[ad_1]

دایناسور-سیارک

تصویر ناسا از سیارک که به زمان دایناسورها پایان داد.

NASA / JPL-Caltech

مطالعه انجام شده توسط موزه تاریخ طبیعی لندن نشان می دهد که اکثر دایناسورها قبل از برخورد سیارک و نابودی آنها “رشد و نمو کردند”. در حالی که مطالعات دیگر این موضوع را نشان می دهد مسمومیت با جیوه یا حتی گلها قبل از اینکه سیارک بتواند دایناسورها را بکشد، این مطالعه جدید ، که در 18 نوامبر منتشر شد ، با هدف رد این موضوع که “دایناسورها قبلاً رو به زوال بودند و در آستانه نابودی بودند”.

جو بونسور ، دانشجوی دکترا که اطلاعاتی را برای این مطالعه ارائه داد ، در ژورنال Royal Society Open Science منتشر شد ، گفت: “آنچه ما دریافتیم این بود که دایناسورها هنوز غالب ، هنوز گسترده و هنوز هم واقعاً خوب عمل می کنند.” . “اگر برخورد سیارک هرگز اتفاق نیفتاده بود ، آنگاه ممکن بود ناپدید نشوند و بعد از کرتاسه نیز ادامه می یافتند.”

تحقیقات قبلی به این نتیجه رسیده اند که هیچ فسیلی وجود ندارد ، ادعا می کند که این نشان دهنده کاهش دایناسورها است. اما بونسور می گوید شواهد کافی برای داشتن شواهد کافی قوی در مورد منقرض شدن دایناسورها وجود ندارد. وی افزود: “تنها راه دانستن یقین ، پر كردن خلاs موجود در پرونده های فسیلی است.”

مطالعه جدید می گوید که با پایان دوره کرتاسه ، چندین گونه مختلف از گیاهخواران – هادروسورها ، کراتوپ ها ، آنکیلوسورها و تیتانوسورها – و همچنین شکارچیان ، از جمله تیرانوسورها و حبشه زارها ، در آمریکا و سراسر جهان غالب بودند.

موزه گفت: “همه اینها برای نشان دادن تصویری ساخته شده است که به نظر می رسد این انیمه های باستانی در حال زوال نیستند و در واقع هنوز هم جز a اصلی اکثر سیستم های زمینی هستند.”

این مطالعه که پیشتر توسط CNN مشاهده شد ، سال گذشته دانشمندان دانشگاه تگزاس در آستین را ردیابی كرد و گفت آنها “شواهد محكمی” از سیارك كه دایناسورها را كشته است ، یافته اند. این مطالعه نشان می دهد سیارک پس از برخورد 10 میلیارد بمب اتمی جنگ جهانی دوم باعث آتش سوزی جنگل ها و سونامی می شود.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir