[ad_1]

دهه ها پیش ، خلا vacهای رباتیک یک داستان علمی خالص یا ساکن خانه های شبیه جتسون بودند. موضوع دیگه این نیست. آنها لوازم واقعی هستند. در واقع ، آنها بسیار پیشرفته تر از همیشه هستند ، با مدل های سنسور پیچیده ، پردازنده ، لیزر و حتی نرم افزار پیشرفته AI. واقعیت این است که اگر به دنبال آن هستید خانه خود را زیبا و مرتب نگه دارید، این ربات ها ابزار مفیدی هستند و کار را انجام می دهند.

با این حال ، اگر رویای یک ربات خلا vac را زندگی می کنید ، می توانید مقدار قابل توجهی را برگردانید – هزینه برخی از آنها چهار رقم است. اگرچه مجبور نیستید آنقدر هزینه کنید ، اما در ازای این کار هزینه زیادی دریافت می کنید. این شامل سطل های زباله خود تخلیه، نقشه برداری از چندین اتاق و طبقه، مکش قدرتمند و طراحی سخت افزار متفکرانه.

با وجود همه این ظرافت ها ، هیچ یک از این ماشین ها واقعاً نمی توانند جایگزین شستشو و تلاش انسان شوند.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

مبارزه با ربات ها: iRobot Roomba S9 Plus در برابر Neato Botvac …


8:07

برای انتخاب بهترین خلاuum ربات ، بیش از 120 ساعت وقت صرف کردم (این زمان زیادی است) برای آزمایش یک گروه شکنجه شده از 12 جارو برقی رباتیک برای مواردی مانند قدرت مکش ، توانایی آنها در فرشها و کفهای سخت و عملکرد خوب آنها. ارائه شده در طول هر چرخه تمیز کردن در میان آنها مدلهای کاملاً جدیدی وجود دارد که اخیراً منتشر شده اند ، مدلهای برجسته و گزینه های جذاب ارائه شده توسط خرده فروشان آنلاین متعدد. من مدل های قدیمی را کنار گذاشتم ، که احتمالاً دوام بیشتری ندارند. من به طور دوره ای این لیست را به روز خواهم کرد زیرا گزینه های جدید وارد بازار می شوند.

تایلر لیسنبی / CNET

اگر کسی یک چک سفید به شما بدهد و به شما بگوید بهترین خلا rob ربات را بخرید ، این ربات است که باید تهیه کنید. با این وجود قیمت iRobot Roomba S9 Plus با سرعتی زیاد 1100 دلار است. برای این قیمت برچسب شگفت انگیز شیب دار ، این خلاotic رباتیک مکش قدرتمند و حذف عالی خاک و گرد و غبار را فراهم می کند.

در طبقه های چوب سخت ، این Roomba به طور متوسط ​​93٪ از شن و ماسه آزمایش ما را جمع آوری می کند ، که بالاترین مقدار در گروه آزمایش ما است ، اما با کمی تمیز کردن شن و ماسه از فرش هایی که دارای شمع های کم و فرش هستند ، دست و پنجه نرم می کند ، متوسط ​​گرد و غبار و 28٪ شن و ماسه به دست می آورد.

با این حال ، ربات Roomba هنگام جاروبرقی به طور متوسط ​​71 درصد شن و ماسه را از فرش ما خارج کرد. باز هم ، این بهترین نتیجه ای است که در این آزمون خاص دیدیم. همچنین موهای سگ ، شوره حیوانات خانگی و مواد حساسیت زای بیشتری را از هرگونه خلا in موجود در این گروه آزمایش پاک کرده و ربات اتاقها و طبقات مختلفی را جستجو و نقشه برداری می کند. iRobot همچنین برنامه خود را به روز کرده است تا به شما اجازه دهد “مناطق حفاظتی” را تعیین کنید که می خواهید S9 Plus هنگام تمیز کردن از آنها جلوگیری کند. این برنامه همچنین به شما امکان می دهد از دستورات صوتی برای تمیز کردن فوری یک اتاق با استفاده از الکسا یا دستیار صوتی Google استفاده کنید.

این ربات همچنین برای مدت زمان کوتاهی به مدت 25 دقیقه از اتاق آزمایش ما عبور کرد. می توانید S9 Plus را به برنامه Roomba و Wi-Fi منزل خود متصل کنید. از همه بهتر ، ایستگاه متصل روبان S9 Plus Cleanbase است. ایستگاه متصل باتری ربات را شارژ می کند و سطل گرد و غبار را به طور خودکار تخلیه می کند ، که این کار تمیز کردن را آسان تر می کند و شما را از نگرانی در مورد دوام باتری محافظت می کند. حالا این راحت است. اولین برداشت های ما از Roomba S9 Plus را بخوانید.

تایلر لیسنبی / CNET

با کمتر از نصف قیمت Roomba S9 Plus ، Neato’s D7 تقریباً به همان خوبی در برابر گرد و غبار ، گرد و غبار و بهم ریختگی مکش می کند و آن را به بهترین خلا rob ربات با قیمت های متوسط ​​تبدیل می کند. به طور متوسط ​​، این پاک کننده رباتیک شن و ماسه (36٪) فرشها و فرشهای لایه پایین را بیشتر از Roomba جذب می کند.

این جاروبرقی اتوماتیک S9 Plus را به دلیل تمیز کردن نیرو و در کف چوب های جنگلی سخت ضرب و شتم می کند و به طور متوسط ​​95 درصد شن و ماسه ای را که پشت سر گذاشته ایم جمع می کند. جاروبرقی خاک ، گرد و غبار و شن و ماسه فرش های وسط را پاک می کند ، اما با کارایی کمتری ، در حین تمیز کردن به طور متوسط ​​به 47٪ می رسد.

در حالی که Neato نمی تواند توانایی Roomba در از بین بردن موهای حیوان خانگی یا تخلیه سطل غبار خود را کنترل کند ، D7 با کارآیی بیشتری در اطراف مبلمان حرکت می کند ، اما به لطف ربات خلاuum هوشمند تعبیه شده در ناوبری لیزر لیدر ، زمین بیشتری را می پوشاند. نقشه همچنین می توانید با استفاده از برنامه Neato به عنوان کنترل از راه دور ربات تمیزکننده را کنترل کرده و همچنین آن را به Amazon Alexa و Google Assistant متصل کنید. این برنامه به شما امکان می دهد مناطقی از خانه خود را که تمیز کردن ممنوع است علامت گذاری کنید.

تایلر لیسنبی / CNET

در اینجا یک جارو برقی رباتیک وجود دارد که ثابت می کند برای خرید جاروبرقی ربات جامد ، نیازی به افزایش بودجه ندارید. اگرچه Robovac 11S Max در حال حاضر تنها 229 دلار قیمت دارد ، اما کف ها را به طور موثر تمیز می کند. این امر به ویژه در هنگام تمیز کردن کف های چوب سخت لخت است.

وی توانست به طور متوسط ​​71 درصد ماسه آزمایش ما را از این نوع سطح پاک کند. ربات با تمیز کردن فرش به خوبی کار نکرد و به ترتیب به طور متوسط ​​21٪ و 27٪ شن و ماسه را در دسته های کم و متوسط ​​بدست آورد.

و به لطف سیستم ناوبری اساسی این خلا ، ترتیب اتاق آزمایش ما بیش از یک ساعت طول کشید. در مورد هوا ، این خیلی زیاد است. هنوز هم ، یوفی عملکرد خود را عاقلانه استفاده می کند. خلاuum به خوبی فضا را پوشانده و تمیز کرده و تقریبا هیچ لکه ای سالم باقی نمانده است. Eufy همچنین خود شارژ می شود ، بنابراین دیگر لازم نیست نگران عمر باتری یا عاملی باشید که کل زمان تمیزکاری را منعکس می کند. این بهترین خلا rob ربات برای ارزش است. ادامه مطلب

چگونه جاروبرقی های ربات را آزمایش می کنیم

روش ما برای تخمین خلا vac ربات ها روشن ، در عین حال طاقت فرسا است. آزمایشات ما دو نوع است. اولین آزمون درک است چقدر ربات کف را پوشانده است در حالی که تمیز کردن دقیقاً برای همین منظور ، یک اتاق آزمایش استاندارد صنعت ، همانطور که توسط کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک مشخص شده ، ساختیم. IEC یک سازمان استاندارد بین المللی است که مسئولیت مدیریت رویه های آزمایش ربات ، از جمله برای تولید کنندگان خلا را دارد.

موانع موجود در اتاق آزمایش ما از آنچه خلأهای رباتیک در دنیای واقعی یافت می شود تقلید می کند.

تایلر لیسنبی / CNET

در داخل این اتاق ، اشیایی وجود دارد که برای شبیه سازی موانع معمولی طراحی شده است که ربات هنگام تمیز کردن با آن برای ناوبری مواجه می شود. این موانع شامل لبه های دیوار ، پایه های میز و صندلی ، مبل ها و سایر مبلمان و غیره و همچنین کف پوش های کاشی و چوب سخت و فرش است.

در اینجا یک عکس روی جلد از iRobot Roomba S9 Plus است که در اتاق آزمایش ما حرکت می کند. می بینید که Roomba S9 کف را به خوبی پوشانده است ، به جز یک قسمت جزئی در مرکز (چپ ، پایین).

Gianmarco Chumbe / CNET

ما در بالای هر جارو برقی چراغ های LED نصب می کنیم. ابعاد چراغ ها مربوط به عرض اندازه گیری شده نازل هر خلا خاص است که ما آزمایش می کنیم.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

لیزر ، حسگر و ربات ، آه من: برخی از روبات ها خلاuum می کنند …


3:43

همانطور که ربات ها هنگام تمیز کردن در اطراف اتاق حرکت می کنند ، یک دوربین در بالا با نوردهی طولانی مدت کل اتاق در نور کم یک تصویر را ضبط می کند. سپس این عکس دارای یک رد نور خواهد بود که توسط LED ها ایجاد شده است ، که مناطق دقیق سفر ربات (و موقعیت آن بر روی نازل) را هنگام اجرای آن نشان می دهد. همچنین می توانیم مناطقی از کف را مشاهده کنیم که ممکن است خلا از دست رفته یا گیر کرده باشد.

d7-c-use

این مدل پوشش ایجاد شده توسط Neato D7 است. حرکت او از طریق اتاق آزمایش ما بسیار منظم ، منطقی و کارآمد بود.

Gianmarco Chumbe / CNET

می توانید نتایج ناوبری همه جاروبرقی های رباتیک گروه آزمایش ما را در گالری زیر مشاهده کنید.

نوع دوم آزمایش دقیقاً نشان می دهد که خلاuum موجود در کف چه مقدار بقایای فیزیکی است. برای تقلید از کثیفی با اندازه ذرات کوچک ، ما از مخلوط شن و ماسه بازی و محوطه سازی استفاده می کنیم. برای ذرات بزرگتر خاک از دانه های برنج سیاه نپخته استفاده می کنیم. سپس رباتها از طریق سه نوع کفپوش (فرش با فیبر کم ، فرش با الیاف متوسط ​​و کفهای چوب سخت) به صورت مستقیم حرکت می کنند.

ما خلا rob ربات را روی سه نوع سطح کف آزمایش می کنیم.

تایلر لیسنبی / CNET

ما همچنین عرض نازل خاص هر خلا را کنترل می کنیم. ما یک ابزار قابل تنظیم برای آلوده کردن کف آزمایش خود ساخته ایم. به ما امکان می دهد نواری از سطح خاک دقیق را تنظیم کنید تا با ابعاد نازل هر روبات مطابقت داشته باشد. توده خاک نیز به طور تصادفی انتخاب نمی شود. ما مقداری متناسب با مواد کف ، نوع آوار ، به علاوه عرض نازل هر خلا را اندازه گیری می کنیم.

ابزار ویژه ما به ما امکان مقایسه سطح خاک با عرض نازل خلا rob ربات را می دهد.

تایلر لیسنبی / CNET

ما برای هر نوع کف سه مسیر تمیزکاری (حداقل) انجام می دهیم. ما همچنین آزمایش های جداگانه ای را برای تمیز کردن با شن و برنج انجام می دهیم. این منجر به حداقل 18 آزمایش در هر ربات خالی می شود. ما سطل زباله ربات را قبل و بعد از هر بار اجرا وزن می کنیم. از آنجا می توانیم درصد جمع آوری زباله را برای هر چرخه تمیز کردن و مقدار متوسط ​​خاکی که دستگاه قادر به حذف آن است محاسبه کنیم. علاوه بر این ، ما آزمایشات حکایتی (تصویری) حیوانات خانگی را برای هر ربات ، در هر سه نوع طبقه انجام می دهیم.

ما در طول آزمایش های جمع آوری آوار ، جارو برقی را با روبات ها در یک خط مستقیم اجرا می کنیم.

تایلر لیسنبی / CNET

نمودار زیر داده های راندمان تمیز کردن ذرات ریز را برای همه ربات های ربات مورد آزمایش ما نشان می دهد. این باید ایده خوبی در مورد تمیز کردن آنها از انواع مختلف کف ارائه دهد. آزمایش ما برای ذرات برنج متوسط ​​تفاوت کافی بین هر ماده شوینده را نشان نداد ، که می گوید همه آنها می توانند ذرات بزرگتر را بدون مشکل اداره کنند. ما برداشتن خز برای صاحبان حیوانات اهلی را به صورت حکایت در نظر گرفتیم.

درصد خاکهای برداشته شده

Neato Botvac D6 مرتبط

افسانه:

شن و ماسه از تجمع کم

شن و ماسه چوب سخت

از یک شمع متوسط ​​ماسه بزنید

توجه داشته باشید:

نتایج ذکر شده میانگین درصد کل مواد حذف شده از سطح آزمون است

گزینه های بیشتری برای جاروبرقی ربات می خواهید؟ در اینجا لیستی از سایر جارو برقی هایی که ما آزمایش کرده ایم علاوه بر مدل های ذکر شده در بالا است.

نکات و ترفندهای خلا vac بیشتر

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر