[ad_1]

gettyimages-53591888

پرنسس دایانا به همراه پسرانش ویلیام و هری.

انور حسین / تصاویر گتی

وقتی شروع به تماشای درام نتفلیکس کردم تاج چهار فصل پیش این همه داستان بود عزیزم. اگرچه من انگلیسی هستم ، اما احساس می کردم که از صدای پادشاهی با عملکرد بالا جدا شده ام همانطور که بیشتر بینندگان دیگر در سراسر جهان احساس می کنند. اما فصل گذشته ، چهارمین دوره نمایش ، نزدیکترین زمان به زندگی واقعی من بود و این روابط من و نمایش را تعمیق بخشید.

من یک بریتانیایی هستم که در اواخر دهه 80 متولد شدم ، بنابراین حوادثی که در حال حاضر در The Crown اتفاق می افتد احساس می کنند کمتر شبیه یک داستان هستند و بیشتر شبیه شروع اتفاقاتی هستند که اولین خاطرات من را شکل داده اند. برای “اخبار”. کار به جایی رسیده است که خطوط داستانی روی صفحه نمایش پیشینیان مستقیم دو واقعه ای هستند که بر کودکی من مسلط بودند.

اگرچه به طور عمده توطئه آمیز است ، اما درگیری ها در ایرلند شمالی و مشکلات در پس زمینه فصل 4 تاج و تخت رخ می دهد. این سریال به ترور لرد مونت باتن و اعضای خانواده وی در ارتش جمهوری خواه ایرلند می پردازد و فاجعه های بیشتری را در نتیجه درگیری اعلام می کند. یک ضربه خیلی نزدیک به خانه برای من.

در سال 1996 ، هنگامی که IRA یک بمب کامیون 1500 پوندی را در مرکز شهر منچستر ، درست در خارج از خیابان های دفتر پدر من منفجر کرد ، چیزی که قبلاً احساس خطر می کرد ، خانه را تهدید کرد. این بزرگترین بمب گذاری در انگلیس از زمان جنگ جهانی دوم بود.

کمی بیشتر از یک سال بعد ، یکشنبه صبح ، خبر رسید که پرنسس دیانا ، همانطور که هنوز او را صدا می کردیم ، در یک تصادف رانندگی در پاریس کشته شده است. مادرم که در حالی که مشغول لذت بردن از حمام ساکت و آرام بود ، به رادیو گوش می داد ، با حوله در را ترک کرد تا خبر را برای ما تعریف کند.

به یاد آوردن جایی که بودید وقتی فهمیدید پرنسس دیانا درگذشته است برای بسیاری از بریتانیاییان یک تجربه مشترک است ، اما برای من به عنوان یک کودک 9 ساله این یک تماس برای بیدار کردن برخی از واقعیت های سخت زندگی بود. خبری بود و من مطمئن هستم که من به طور انفعالی از آن آگاه بودم ، اما به نظر می رسید قابل پیش بینی و خسته کننده باشد. اینجا چیزی وجود داشت که هیچکدام نبود و من به خاطر می آورم که تا ته قلب شوکه شده ام. من اطلاعات کمی در مورد مرگ داشتم ، اما می دانستم که مشکلی وجود دارد که شخصی بسیار جوان ناگهان گم شود.

دایانا-حلقه-محصول

اما کورین در نقش پرنسس دایانا در فیلم The Crown.

نت فلیکس

به نظر می رسد برای ما که در دهه 90 در شمال انگلیس بزرگ شده ایم ، افراد مشهور در یک قلمرو کاملا متفاوت وجود دارند. همه افراد مشهور چیزی فراتر از یک ایده ، یک سراب در یک صفحه مجله بودند ، به همان اندازه غیر واقعی شخصیت های کارتونی ، مجریان برنامه های کودکانه و هر کس دیگری که صفحه تلویزیون من را با آنها به اشتراک گذاشته بودند.

دیانا هیچ تفاوتی نداشت و از آنجایی که او قبل از اینکه من بزرگ شوم ، فردی بود که می فهمید افراد مشهور فقط افرادی با زندگی کامل برای خود هستند ، دیگر از بین رفته بود ، او در ذهن من یک بعدی باقی ماند. حتی وقتی تلویزیون می دیدم ، وقتی پسرانش در خیابان به سمت تابوت او می رفتند و غم و اندوه خود را برای مادرشان تصور می کردند ، او هنوز برای من یک راز بود.

تاکنون ، احساس می کردم قسمت مهمی از معما در درک من از این خاطرات اولیه وجود ندارد. اما تماشای اما کورین که دیانا را در The Crown زنده می کند – با تأکید بر اینکه چقدر جوان بود ، زندگی در یک اختلال غذا خوردن در حالی که تعادل مادرانه بودن و همسر سلطنتی بودن را سخت می کرد – به من کمک کرد تا این موضوع را در ذهنم تمام کنم.

من می دانم که به تصویر کشیدن دیانا روی تاج گاهی ساختگی و ناقص است و من این خطر را ندارم که بخواهم نسخه او از Netflix را به عنوان انجیل قبول کنم. اما این به من اجازه داد تا او را بهتر در ذهنم معرفی کنم ، تا درک خودم را از او به عنوان فردی با امیدها ، آرزوها و آرزوهایش کامل کنم.

حالا من او را نه از چشم یک کودک شوکه شده و محافظت شده می بینم ، بلکه به عنوان زنی نگاه می کنم که به دیگری نگاه می کند و می فهمد که درست مثل همه زنان دیگری که من می شناسم ، او پیچیده و همه کاره بود و زندگی درونی غنی فراتر از آن شخصی که هست دارد. او در جهان نمایندگی شده است – یک کشور خصوصی برای او ، که در نهایت ادعای ما هرگز نخواهد بود و هرگز نخواهد بود.

با اجرای فصل 5 تاج ، من می دانم که تغییر دیگری در رابطه من با نمایش ایجاد خواهد شد. فاجعه هایی در راه است که می دانم هنگام تماشای من احساساتی خواهند شد ، اما همچنین برای دیدن داستان کشورم که از کودکی شاهدش بوده ام چگونه از دریچه Netflix به عنوان دنیایی بزرگسال تر به من نگاه می کند. .


در حال پخش:
این را نگاه کن:

چه خبر برای نوامبر سال 2020


4:34

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر