[ad_1]

gettyimages-1286724580

بیت کوین روز دوشنبه ، سه سال پس از آخرین جهش ، به بالاترین قیمت خود در تمام دوران رسیده است.

جردن منسفیلد / گتی

بیت کوین روز دوشنبه با ادامه روند کندی که از مراحل اولیه همه گیری آغاز شد ، به رکورد بالایی رسید. به گفته سایت شاخص بیت کوین CoinDesk ، ارز رمزنگاری شده روز دوشنبه به 19،850 دلار صعود کرد و از رتبه بالایی قبلی خود در سال 2017 پیشی گرفت.

او مسیری طولانی را به عقب برگشته است. پس از نزدیک شدن به 20 هزار دلار در دسامبر 2017 ، سقوط کرد و ارزش بیت کوین یک سال بعد به کمی بیش از 3000 دلار سقوط کرد.

جهش قبلی ارز غیرمتمرکز ایجاد شده توسط یک توسعه دهنده گمنام (یا گروهی از توسعه دهندگان) در سال 2008 توسط سرمایه گذاران آسیایی صورت گرفت ، اما CoinDesk پیشنهاد می کند که چرخه فعلی بر اساس سرمایه گذاران نهادی در آمریکای شمالی بنا شده است.

Square ، ارائه دهنده پرداخت که توسط Jack Dorsey ، توییتر تأسیس شد ، اعلام کرد که در ماه اکتبر 50 میلیون دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است. آمریتا اهوجا ، مدیر ارشد مالی Square گفت: “ما اعتقاد داریم که بیت کوین این امکان را دارد که در آینده یک ارز رایج باشد.”

سازمانهایی مانند PayPal نیز در آن حضور دارند. چند هفته بعد از اعلام Square ، این غول پرداخت آنلاین گفت که از اوایل سال 2021 اجازه خرید ، فروش و نگهداری ارزهای رمزپایه از جمله بیت کوین و اتریوم را می دهد. برخی از تحلیلگران آن را گزینه ای برای طلا می دانند. ارزش ذخیره ای که می تواند در برابر تورم محافظت کند.

قیمت بیت کوین بسیار متزلزل است ، بیشتر به دلیل چرخه خرید و فروش ، عدم اطمینان ، چرخه اخبار و نگرانی در مورد اجرای آن است. پس از رسیدن به رکورد بالا در روز دوشنبه ، ارزش کمی افت کرد و در زمان نوشتن یک بیت کوین حدود 19،600 دلار هزینه دارد. هنوز هم ، برخی از تحلیلگران انتظار دارند که در این تجمع از مرز 20 هزار دلار فراتر رود و در طولانی مدت پایدارتر باشد.

با این حال ، همه چیز برای بیت کوین گلگون نیست. دانشمندان اقلیم نگرانی هایی دارند برای مصرف برق مورد نیاز برای استخراج بیت کوین. حفاری برای ارز نیاز به سطح بالایی از قدرت محاسباتی دارد ، که معماهای ریاضی را برای به دست آوردن سکه های جدید حل می کند. در سال 2018 ، محققان پیشنهاد می کنند که افزایش محبوبیت ارز رمزنگاری شده ممکن است تقاضا برای برق ایجاد کند که باعث انتشار بیش از حد کربن می شود.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر