[ad_1]

بیل گیتس ، بنیانگذار مایکروسافت و بنیانگذار بنیاد بیل و ملیندا گیتس ، در مورد ساخت واکسن ویروس کرونا خوش بین است. دو کاندید واکسن اول به احتمال زیاد تاییدیه FDA را دریافت می کنید ، یکی از Pfizer و دیگری از Moderna ، 95 درصد در برابر ویروس کرونا موثر است. اما گیتس همچنین امید زیادی به واکسن هایی که هنوز عناوین زیادی دریافت نکرده اند ، و همچنین اشتیاق به واکسن های ساخته شده توسط AstraZeneca ، Johnson & Johnson و Novavax.

گیتس روز یکشنبه در مصاحبه ای با فرید زکریا از CNN گفت: “تقریباً همه واکسن ها با بازده بسیار بالایی کار می کنند.” “من خوش بین هستم که تا ماه فوریه بسیار محتمل است که همه آنها بسیار موثر و ایمن باشند.”

اما جهان هنوز از جنگل بیرون نیامده است.

گیتس گفت ، “ما باید نگران شش ماه آینده باشیم.” وی همچنین درمورد آزمایش و توزیع واکسن مواردی را مورد بحث قرار داد ، اما معتقد است که این چالش ها برطرف خواهند شد.

گیتس گفت: “به روشی کمی ناقص ، فکر می کنم تدارکات حل شود.” “با گذشت زمان ، ما به سطح بیش از 70 درصد مورد نیاز برای جلوگیری از شیوع بیماری خواهیم رسید.”

گیتس می گوید شام شکرگذاری خود کوچک خواهد بود و وی با اعضای خانواده ای که در آن حضور ندارند یک پیوند ویدیویی ایجاد خواهد کرد. وی از آمریکایی ها خواست تا وقتی منتظر واکسن هستیم از ماسک و فاصله اجتماعی استفاده کنند.

وی گفت: “می دانید ، سعی كنید خانواده خود آخرین نفر در این بیماری همه گیر جان خود را از دست ندهند ، زیرا شما آماده هستید تا تا بهار ، كه واكسن شروع به فروپاشی می كند ، از آن عبور كنید.”

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر