[ad_1]

gettyimages-1164281451

ولانتیویست / گتی ایماژ

شب سال نو فرا می رسد: کل شهرها برای راهپیمایی بسته شده اند ، میلیون ها نفر شبانه مشغول نوشیدن و رقصیدن هستند و FOMO زمانی شروع می شود که مهمانی برای شرکت در آن نداشته باشید یا شریک زندگی خود را برای بوسیدن هنگامی که ساعت به نیمه شب می رسد. در نور سرد صبح شما تصمیم گرفت سال جدید را بهتر از کاهش وزن، بیشتر تمرین کن، ترک سیگار یا تغییر دیگری با هدف سلامتی ایجاد کنید.

چرا این همه هیاهو وقتی 1 ژانویه واقعاً فقط یک روز دیگر است؟ و چرا فقط در هر زمان از سال قطعنامه ها تنظیم نمی شود؟

جشن های سال نو برای مدت طولانی وجود داشته است – حدود 4000 سال ، اما تصمیمات همیشه کاهش وزن یا یافتن عشق نبوده است. کالب تری ، معلم تاریخ اروپا و تمدن های غربی در دبیرستان اسقف اعظم چاپل در متیرا ، لوئیزیانا گفت: “تقریباً هر فرهنگ باستانی دارای نوعی سنت مذهبی یا تعطیلات است که با آغاز سال جدید مرتبط است.”

مصوبات سال جدید باستان شامل وعده دادن و قربانی کردن خدایان ، دعا برای برداشت های پربار و قسم در بدهی بود به این امید که شخصیت های معنوی خوشبختان را برکت دهند.

اما چگونه بسیاری از تصمیمات سال نو شامل کشت به نوعی ، مانند رژیم غذایی سالم ، ورزش و کاهش مصرف الکل ، چگونه به وضعیت امروز خود رسیده ایم؟

تری می گوید اگرچه قطعنامه های جدید سال نو بیشتر سکولار هستند تا مذهبی ، اما این مفهوم به طور کلی تفاوت چندانی ندارد. وی می گوید: “وعده سکولار یا امید به چیزهای خوب در سال آینده بیشتر تکرار مدرن بسیاری از سنت های قدیمی مبتنی بر سنت دینی است” ، بنابراین هرچند اهداف مشخص ما تغییر کرده است ، اما میل ما به زندگی بهتر اینگونه نیست.

جشن های سال نو به حدود 3000 سال قبل از میلاد مسیح ، در آغاز عصر مفرغ برمی گردد.

5000 سال پیش در مصر باستان (حدود 3000 سال قبل از میلاد)

gettyimages-523409437

تصویر بروس یوانوی بی / گتی

در مصر باستان ، مردم در جشنی به نام Wepet Renpet شرکت می کردند که به معنای “افتتاح سال” است. اگرچه هیچ تاریخ مستندی از قطعنامه های سال جدید به این زودی وجود ندارد ، اما مورخان می دانند که مصریان باستان پایان سال را جشن می گیرند – با بسیاری از غذا ، الکل و جنس ، ویژگی هایی که در جشن های جدید سال نو وجود دارد.

به گزارش History.com ، به نظر می رسد وپت رنپت همزمان با سیل سالانه رود نیل ، که حوالی تابستان رخ داده است. مصریان باستان احتمالاً در این زمان سال نو را جشن می گرفتند زیرا طغیان رودخانه به معنای حاصلخیز بودن زمین های کشاورزی برای سال بعد بود – دلایل زیادی برای جشن گرفتن زمانی که زندگی شما به کشاورزی بستگی دارد.

4000 سال پیش در بابل (حدود 2000 سال قبل از میلاد)

bablyonruinsloc

نماهایی از ویرانه های خراب شده بابل.

مستعمره آمریکا (اورشلیم) / بخش عکاسی / کتابخانه کنگره

بیشتر مورخان بر این باورند که بابلی ها اولین کسانی هستند که قطعنامه های سال نو را تصویب کردند ، همانطور که امروز نیز تصمیم می گیریم ، اگرچه این شهر باستانی معروف سال نو را در ماه مارس جشن می گرفت ، نه در ژانویه ، با توجه به سال کشاورزی. بابلی ها هر سال محصولات جدیدی را در اواسط مارس کاشتند و مورد یک مهمانی بزرگ 12 روزه به نام آکیتو را مشاهده کردند.

در این جشنواره مذهبی ، بابلی ها یا یک پادشاه جدید را تاج گذاری کردند یا وفاداری خود را به پادشاه موجود اعلام کردند ، History.com می نویسد. شهروندان همچنین قسم خوردند که بدهی های خدایان خود را بپردازند و قول دادند کالاهای قرض گرفته شده را پس دهند. تری گفت ، این وعده ها و اعلامیه ها اولین مصوبه های سال نو هستند.

3000 سال پیش در چین (حدود 1000 سال قبل از میلاد)

سال نو چینی هنوز به طور گسترده ای جشن گرفته می شود و مورخان معتقدند که این سال بیش از 3000 سال پیش در زمان سلسله شانگ آغاز شده است. سال نو چینی که با شناورهای تزئین شده ، لباس ها و تزئینات مشخص می شود ، در حقیقت راهی برای جشن گرفتن فصل کاشت بهار آغاز می شود ، اگرچه این سنت در افسانه های عامیانه پوشیده شده است.

یک داستان می گوید که تعطیلات از آنجا شروع می شود که روستاییان خانه های خود را با بامبو در حال سوختن تزئین می کنند و برای دفع نیان ، موجودی که به طعمه مردم می آید ، صداهای بلندی ایجاد می کنند. “Nian” کلمه چینی مناسب برای “سال” است. سال نو چینی هر سال در ماه فوریه برگزار می شود (طبق تقویم های غربی) و 15 روز طول می کشد – از ماه جدید تا ماه کامل. History.com گزارش داد که چینی ها اولین کسانی بودند که در جشن سال نو از آتش بازی استفاده کردند.

2000 سال پیش در روم باستان (46 قبل از میلاد)

gettyimages-655490208

عکس رابین آنجلو / تصویر گتی

در رم ، امپراطور جولیوس سزار به معنای واقعی کلمه تقویم رومی را تغییر داد تا تقویم 365 روزه ای را که امروز می شناسیم ایجاد کند. پیش از این ، تقویم “دیوانه وار گیج کننده بود و بیش از یک ماه به دلایل سیاسی و عدم دانش عمومی تعطیل شد.”

بنابراین ، در سال 46 قبل از میلاد – که به عنوان “طولانی ترین سال در تاریخ” شناخته می شود – سزار سال را به 455 روز افزایش داد و 1 ژانویه را سال جدید اعلام کرد. در این زمان ، سزار همچنین هر چهار سال یک روز اضافی به تقویم اضافه می کند (اکنون به عنوان سال کبیسه شناخته می شود) تا از همسان شدن تقویم با چرخش زمین به دور خورشید جلوگیری کند.

تری می گوید ماه ژانویه به نام خدای رومی Janus ، خدای “درها ، قوس ها و آغاز جدید” نامگذاری شده است. طبق History.com ، رومیان باستان به این امید که خدا به آنها شانس بخشد ، پیشکشهایی به جانوس می دادند. گفته می شود که ژانوس دارای دو چهره است ، یکی به سال جدید و دیگری به سال گذشته نگاه می کند ، که نمادی از یک چشم هوشیار هنگام حرکت رومی ها به جلو و حفظ قطعنامه های سال نو است.

1000 سال پیش در تمدن های غربی (حدود 1000 سال بعد از میلاد)

در طول قرون وسطی (حدود 500 تا 1500 میلادی) ، تقویم جولیان به دلیل یک خطای 11 دقیقه ای که منجر به هفت روز تقویم اضافی تا 1000 سال می شد ، مورد پسند قرار گرفت. مردم تقویم را گیج می کردند و جوامع مختلف سال نو را جشن می گرفتند. زمان متفاوت سال.

تصور می شود شوالیه های قرون وسطی در پایان هر سال با قرار دادن دستان خود بر روی طاووس (یا قرقاول در صورت عدم دسترسی به طاووس) و همچنین پیروی مجدد از کد شوالیه ، نذرهای شوالیه خود را تمدید می کنند. اینکه چقدر حقیقت در این نسخه از قطعنامه های سال نو وجود دارد ، روشن نیست ، اما تفکر جالب است.

سنت های مدرن و پست مدرن (1500 میلادی تاکنون)

gettyimages-1184566493

franckreporter / گتی تصاویر

پاپ گریگوری سیزدهم برای حل مسئله تقویم در دهه 1570 وارد عمل شد و تا سال 1582 تقویم میلادی معرفی شد و سال نو را به اول ژانویه برگرداند (او این کار را با تغییر برنامه سال کبیسه و حذف 10 روز از تقویم تنظیم مجدد برنامه – آیا می توانید تصور کنید که فقط 10 روز جلوتر بروید؟)

با این حال ، امروز مردم هنوز از تقویم میلادی استفاده می کنند زیرا نزدیکترین چیزی است که ما باید برای کنار هم قرار دادن انقلاب زمین در برابر خورشید داشته باشیم ، بنابراین بیشتر جوامع هنوز سال نو را در اول ژانویه جشن می گیرند.

به گفته مریام وبستر ، عبارت کامل “قطعنامه سال نو” اولین بار در روزنامه ای در بوستون در سال 1813 استفاده شد.

قطعنامه های سال نو چگونه تغییر کرده اند

کاریکاتوری به تصویر کشیدن دو خانواده که سال نو را جشن می گیرند.

این فیلم انیمیشن توسط هنرمند Rea Irwin دو خانواده را که شب سال نو را جشن می گیرند به تصویر می کشد. صفحه 1867 یک خانواده مناسب ویکتوریایی – پدر ، مادر و دختر بچه – را در اتاق چای خود نشان می دهد. در پانل سال 1917 یک مهمانی پر سر و صدا در یک رستوران با چوب پنبه های شامپاین ظاهر شده ، یک مرد که روی میز می رقصید ، دو مرد که یک جهش بازی می کنند و یک خانم سنگین با لباس بدون بند شامپاین برگزار کرد.

ری اروین / کتابخانه کنگره

امروز ، بیش از 5000 سال پس از برگزاری اولین جشن سال نو ، مردم هنوز قول می دهند که با رفتار بهتر وارد سال جدید شوند ، چه آنها قول دهند که غذای سالمتری بخورند ، بیشتر ورزش کنند ، بدهی خود را پرداخت کنند ، بیشتر دعا کنید ، کمتر بنوشید ، سیگار را ترک کنید ، بیشتر کار کنید یا روابط را بهبود ببخشید.

قطعنامه های سال نو همیشه برای بهبود بوده است ، اما در مورد انتقال از قطعنامه های مذهبی به غیر مذهبی ، تری می گوید: “تاریخ سختی وجود ندارد”. وی می گوید ، بیشتر مورخان بر این عقیده اند كه این انتقال در دوران پس از روشنگری در اواخر قرن هجدهم اتفاق افتاده است ، زمانی كه مردم ممكن است تصمیم بگیرند كه بیشتر كار كنند ، تا پول بیشتری و چیزهایی از این دست بدست آورند.

تری می گوید آنچه می دانیم این است که قطعنامه ها با توجه به نیاز جوامع تغییر می کنند.

وی گفت: “تمدن های باستان دعا می كردند كه محصول یا زندگی بدون گناه داشته باشند ، اما قطعنامه های مدرن امروزه پیش بینی جامعه ای هستند كه همان نیازهای شدید گذشته را ندارند.” “ما اکنون در یک دوره مازاد و مازاد زندگی می کنیم ، بنابراین قطعنامه های ما ساده تر ، سکولار و فردی تر شده اند.”

اطلاعات مندرج در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و برای توصیه های بهداشتی یا پزشکی در نظر گرفته نشده است. همیشه در مورد هر گونه سوال در مورد وضعیت پزشکی یا اهداف بهداشتی خود با یک پزشک یا دیگر ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی واجد شرایط مشورت کنید.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر