[ad_1]

کوالکام وعده های تقویت کننده فیلم و عکس را برای تلفن های هوشمند مجهز به Snapdragon 888 ارائه می دهد.

کوالکام وعده های تقویت کننده فیلم و عکس را برای تلفن های هوشمند مجهز به Snapdragon 888 ارائه می دهد.

کوالکام

کوالکام با پردازنده اسنپدراگون 888 خود می خواهد تلفن بعدی شما را با سرعت جدید و هوش مصنوعی جدید ، گامی فراتر از عصر مدرن عکاسی ببرد.

تراشه جدید ماژول سوم پردازش تصویر را اضافه می کند که به تلفن های هوشمند پیشرو امکان می دهد سه جریان ویدئویی همزمان را مدیریت کنند ، همه با وضوح 4K و تصاویر با دامنه دینامیکی بالا. جاد هیپ ، معاون مدیر محصولات کوالکام ، گفت: و برای عکس ها ، این تراشه اکنون از آموزش هوش مصنوعی برای ارزیابی بهتر تمرکز و روشنایی عکس ها استفاده می کند.

کوالکام به عنوان بخشی از رویداد رونمایی از اسنپدراگون 888 ، تلاش کوالکام بر روی پردازنده جدید این شرکت برای همگام سازی با گوشی های اندرویدی که با آیفون اپل رقابت می کنند ، در روز چهارشنبه به جزئیات قابلیت های دوربین تراشه پرداخت.

گرفتن عکس و فیلم یکی از مهمترین قسمتهای استفاده از تلفن شما است. همچنین این یکی از ساده ترین راه هایی است که سازندگان تلفن می توانند قابلیت های جدید را به نمایش بگذارند ، و مصرف کنندگان را متقاعد می کند که در واقع یک دلیل برای ارتقا از یک تلفن کار دو یا سه ساله وجود دارد. بنابراین منطقی است که کوالکام در ویژگی های جدید عکس و فیلم سرمایه گذاری کند و میزان الکترونیکی تراشه اختصاص داده شده به آن را افزایش دهد.

عکس اصلی فیلم Snapdragon 888 در ماژولی به نام پردازشگر سیگنال تصویر گرفته شده است. تراشه پرچمدار گوشی کوالکام قبلاً دارای دو ماژول از این دست بود ، اما اکنون دارای سه واحد با نام Spectra 580 است. این اجازه می دهد تا تلفن های مجهز به 888 بلافاصله کارهای بیشتری انجام دهند و 2.7 میلیارد پیکسل در ثانیه را از طریق پردازنده خود عبور دهند. .

کوالکام گوشی تولید نمی کند اما شرکت هایی مانند سامسونگ ، ال جی الکترونیکس و گوگل از تراشه مغزی آن استفاده می کنند. از دیگر پیشرفت های ارائه شده در 888 می توان به پشتیبانی از شبکه 5G داخلی برای انتقال سریع داده های تلفن همراه اشاره کرد که باتری را به این سرعت تخلیه نمی کند. هنوز مشخص نیست که تراشه جدید با چه سرعتی روبرو خواهد شد ، اما سری پردازنده های گوشی اپل سال هاست که در تست سرعت از تراشه های کوالکام پیشی گرفته اند.

پیشرفت های ویدئویی Snapdragon 888

عکسبرداری همزمان از سه فیلم می تواند در تلفن های پیشرفته مدرن با دوربین های عریض ، فوق عریض و تله مفید باشد. زنده نگه داشتن هر سه جریان ویدئو به این معنی است که تلفن می تواند بدون لکنت یا تأخیر در ویدئو ، نمایش ها را تغییر دهد. با استفاده از نرم افزار Arcsoft ، که مجوز استفاده از فناوری آن در برنامه های دوربین سازندگان تلفن را می دهد ، ضبط ویدئو می تواند به طور خودکار بین دوربین های مختلف جابجا شود تا شخصی که ضبط می کنید همیشه بدون تغییر دادن دستی زوم ، قاب را پر کند.

تراشه های اسنپدراگون 865 سال گذشته می توانند فیلم 4K را با سرعت 120 فریم بر ثانیه ضبط کنند ، قابلیتی که برای ضبط ویدیوی حرکت آهسته با سرعت 30 فریم در ثانیه مفید است. با 888 ، شما می توانید فیلم ویدئویی با سرعت 120 فریم در ثانیه را برای صافی پخش کنید ، ایده ای که از دنیای بازی گرفته شده است.

عملکرد 4K HDR باید به ضبط فیلم در نورپردازی چالش برانگیز با جزئیات سایه دار و روشن کمک کند. تصاویر HDR اغلب با ادغام سه تصویر گرفته شده در سطح نوردهی تاریک ، طبیعی و روشن تولید می شوند. Heap گفت ، یک تغییر خاص در تراشه 888 پشتیبانی از فناوری HDR موسوم به تصویربرداری شطرنج است که به سنسور تصویر امکان می دهد این سه فریم را بسیار سریعتر ضبط کند. این سرعت مشکلات هاله ای را که می تواند هنگام حرکت سوژه بین قاب ها ایجاد شود کاهش می دهد.

عکس هوشمند Snapdragon 888 AI

888 همچنین فناوری جدید AI را به عکس ها اضافه می کند. هوش مصنوعی امروزه به الگوریتم های یادگیری ماشینی اشاره دارد که از نورون های بهم پیوسته الهام گرفته شده و مغز انسان را درگیر می کند. کلید کار این فناوری آموزش سیستم با داده های خوب است تا پس از استفاده در یک محصول حمل و نقل ، به خوبی کار کند.

هپ گفت ، هوش مصنوعی در حال حاضر بر تمرکز و انتخاب نور در تلفن های مجهز به 888 تمرکز دارد. کوالکام سیستم AI خود را با هدفون های VR آموزش داده است که وقتی تصاویر مختلف به آنها نشان داده می شود ، به کجا نگاه می کنند.

با این پشتیبانی و پشتیبانی 10 بیتی HDR جدید ، “همه عکس ها فقط بهتر به نظر می رسند” ، Heap را به رخ کشید.

اسنپدراگون 888 همچنین شامل یک معماری کم نور جدید است که برای افزایش عکس های کم کلید طراحی شده است. و تلفن های 888 مجهز به پشت سر هم می توانند تا 120 عکس پشت سر هم بگیرند که برای یافتن عکس مناسب در توالی پرسرعت مفید هستند.

انتظار بهبود عکس های خشن دارید

اگرچه 888 چندین فریم را برای بهبود عکس و فیلم ترکیب می کند ، کوالکام معادل فرمت ProRaw اپل که از قبل در آیفون 12 پرو یا قالب محاسبات خام دو ساله گوگل موجود است را ارائه نمی دهد. این قالب ها ضمن استفاده از HDR و سایر فرایندهای هوشمند ، انعطاف پذیری بیشتری نسبت به تصاویر JPEG و HEIC به علاقه مندان به عکس ارائه می دهند.

با این حال کوالکام علاقه مند است که در این مسیر حرکت کند.

Heap گفت: “من می خواهم یک اکوسیستم حرفه ای را فعال کنم که در آن افراد می توانند از همان نرم افزار ویرایش عکس که با دوربین های DSLR عادت کرده اند استفاده کنند.” “این برای من بسیار مهم است.”

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر