[ad_1]

gettyimages-1143764852

کریس کربس به دلیل به چالش کشیدن ادعاهای کلاهبرداری ترامپ توسط دونالد ترامپ اخراج شد.

تام ویلیامز / همکار / تصاویر گتی

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ، مدیر آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت را پس از هفته ها آژانس برای رد کردن ادعاهای تقلب در انتخابات در صفحه “مدیریت شایعات” اخراج کرد. کریس کربس پس از نامزد شدن ترامپ برای این نقش در فوریه 2018 ، آژانس را به عنوان اولین کارگردان اداره کرد.

در آن زمان ، CISA مسئول هماهنگی امنیت انتخابات بین مقامات در 50 کشور بود و تمرکز خود را بر روی بهبود در سطح محلی و شهرستان ها گذاشت. این اقدامات شامل نصب سنسورها در شبکه های انتخابات منطقه ای برای شناسایی حملات احتمالی سایبری و میزبانی از اتاق های مجازی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات تهدید است.

تلاش های امنیتی انتخابات همچنین به معنای مبارزه با اطلاعات نادرست و آشکار کردن شایعات است که اغلب منعکس کننده نظرات دولت ترامپ است. CISA در 20 اکتبر صفحه کنترل شایعات خود را به عنوان بخشی از تلاشهای مداوم خود برای رد ادعاهای تقلب در انتخابات آغاز کرد ، که مدتی پس از فراخوانی انتخابات برای انتخاب رئیس جمهور جو بایدن به روز می شد.

ترامپ نتایج انتخابات را نپذیرفته است و همچنان ادعا می کند که نتایج ناشی از تقلب است ، نظریه های مختلف مانند این را رد می کند صداهایی که توسط افراد مرده پخش می شود و رأی دهی هک می شود.

رئیس جمهور روز سه شنبه در توییتی از تیراندازی کربس خبر داد.

در توئیتر ، كربس به این اخبار پاسخ داد و نوشت: “خدمت شما ارجمند است. ما این كار را درست انجام دادیم.”

CISA به درخواستی برای اظهار نظر پاسخ نداد. جک کابل ، پژوهشگر امنیت و مشاور فنی در مورد امنیت انتخابات CISA ، در توییتر گفت اینکه کار برای کربس افتخار بود.

کیبل گفت: “امنیت انتخابات سیاسی نیست.” “کاربس کربز بخاطر رویکرد غیرحزبی خود در محافظت از دموکراسی و حصول اطمینان از انتخابات امن در سال 2020 مورد تقدیر قرار می گیرد.”

صفحه Rumor Control مستقیماً با بسیاری از ادعاهای ترامپ در تضاد است و در حالی که کربس مستقیماً در اظهارات رئیس جمهور اختلاف نظر نداشت ، وی تقلب در انتخابات را که رئیس جمهور از آن پشتیبانی می کند ، رد کرد.

رویترز در 12 نوامبر گزارش داد ، مقامات کاخ سفید درخواست ویرایش در صفحه کنترل شایعات را داشتند ، اما CISA از این کار خودداری کرد. کاخ سفید به خصوص از خلع سلاح نظریه توطئه Hammer و Scorecard مبنی بر اینکه دموکرات ها از ابر رایانه ها و نرم افزارها برای سرقت انتخابات استفاده می کنند ناامید شده است.

ختم کاربس جای خالی خود را در آژانس امنیت انتخابات ایالات متحده باقی می گذارد ، که بسیاری از مقامات آن را برای یک روز انتخابات روان و بدون حملات سایبری اعتبار داده اند.

سناتور مارک وارنر ، عضو کمیته اطلاعات سنا ، گفت: “کریس کربس در دفاع از انتخابات ما کار بزرگی انجام داد.” در یک توییت در تاریخ 12 نوامبر. “او یکی از معدود افرادی است که در این دولت مورد احترام همه طرفین راهرو است. هیچ عذر و بهانه ای برای برکناری وی از سمت خود وجود ندارد.”

روز سه شنبه پس از اعلامیه ترامپ ادامه یافت و نگرانی ها را درباره بی ثبات سازی دولت ایالات متحده در دوره گذار ریاست جمهوری افزایش داد.

وارنر روز سه شنبه در بیانیه ای گفت: “كریس كربس كارمند دولت فوق العاده ای است و مردی كه آمریکایی ها می خواهند از امنیت انتخابات ما محافظت كنند.” “چیزهای زیادی می گوید که رئیس جمهور تصمیم گرفت که او را برکنار کند ، فقط به این دلیل که واقعیت را گفته است.”

روز دوشنبه ، سناتور رون ویدن ، یک دموکرات از اورگان ، از ترامپ به خاطر اظهاراتش در مورد امنیت زیرساخت های انتخابات انتقاد می کند، با اشاره به اینکه رئیس جمهور فقط پس از باخت به موضوع توجه نکرد.

پس از اعلام ترامپ از برکناری کربس ، آدام شیف ، رئیس کمیته اطلاعات ، با تقدیر از نقش مدیر CISA در امنیت انتخابات ، خاطرنشان کرد که این آژانس از مقامات انتخاباتی ایالتی و محلی حمایت حیاتی می کند.

شیف در بیانیه ای گفت: “پرزیدنت ترامپ به جای پاداش این خدمت بزرگ ، انتقام خود را از مدیر كربس و سایر مقاماتی كه وظیفه خود را انجام داده اند ، می گیرد. جای تأسف دارد ، اما متأسفانه قابل پیش بینی است كه حمایت و دفاع از روندهای دموكراتیك ما علت تیراندازی خواهد بود.” .

این آژانس همچنین با شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ، توییتر و یوتیوب در مورد اطلاعات نادرست انتخابات منجر به انتخابات هماهنگی می کند. ناتانیل گلیچر ، رئیس سیاست امنیت سایبری در فیس بوک ، پس از اعلام فسخ ترامپ از کاربس برای کارش تشکر کرد.

گلیچر گفت: “من افتخار کردم که با شما و تیم شما کار کردم – شما در این حرفه بهترین هستید و همه ما مدیون شما هستیم.” در توییت.[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر