[ad_1]

gettyimages-1228302222

وقتی تیمش گزینه های قانونی را برای به چالش کشیدن نتایج بررسی کرد ، رئیس جمهور حاضر به عقب نشینی نشد.

گتی ایماژ

این داستان بخشی از است انتخابات 2020، پوشش CNET از رای گیری در ماه نوامبر و نتایج آن.

رئیس جمهور دونالد ترامپ روز پنجشنبه گفت که اگر رئیس جمهور منتخب جو بایدن توسط کالج انتخاباتی ماه آینده انتخاب شود ، استعفا خواهد داد ، برای اولین بار تصدیق کرد که بیشتر کشور حدود سه هفته پیش انجام داده است.

ترامپ در پاسخ به خبرنگاری در پاسخ به این سوال که آیا اگر رای گیری در 14 دسامبر بایدن را تأیید کند ، کاخ سفید را ترک می کند ، به ترامپ گفت: “من مطمئناً این کار را خواهم کرد.” “تو هم این را می دانی.”

رئیس جمهور همچنین در اولین سخنرانی های خود پس از انتخابات عمومی در تاریخ 3 نوامبر در جمع خبرنگاران ، به صراحت اعلام کرد که قصد عقب نشینی ندارد و تصور می کند که به چالش با رای ادامه خواهد داد. برخی از این چالش ها توسط دادگاه ها کنار گذاشته شده و یا پس گرفته شده اند.

امتناع ترامپ از کناره گیری از روند ریاست جمهوری آهسته است ، زیرا این کشور یک قرن یک بار با بحران بهداشت مواجه است. مقامات بهداشت عمومی ، از جمله دکتر آنتونی فاوسی ، گفتند که انتقال آرام برای توزیع م ofثر واکسن COVID-19 که جان بیش از 263000 آمریکایی را گرفته است ، حیاتی است. بایدن تجدیدنظر در مورد ویروس کرونا را سنگ بنایی در دولت جدید خود قرار داد.

سه واکسن امیدوار کننده به نظر می رسند ، اگرچه مشخص نیست که چه زمانی ممکن است توزیع شود. گزارش شده است که Pfizer و BioNTech درخواست واکنشی فوری از سازمان غذا و دارو برای واکسن خود را داده اند. Moderna و مشارکت AstraZeneca-Oxford همچنین واکسن تولید می کنند.

پیش بینی اینکه چه زمانی ترامپ اعتراف خواهد کرد یا خیر هفته ها یک بازی سیاسی در سالن ها بوده است. در توئیتی در تاریخ 15 نوامبر ، رئیس جمهور نشان داد كه بایدن قبل از آنكه بطور غیرمعقول ادعا شود انتخابات را از او گرفته اند ، پیروز شده است.

“او فقط از نظر اخبار نادرست برنده شد” ترامپ در توییتر خود نوشت در یک اشاره آشکار به رئیس جمهور تازه انتخاب شده “من هیچ چیز را اعتراف نمی کنم! ما یک راه طولانی در پیش داریم. این یک انتخابات FILGED بود!”

توییتر برچسب را به این توییت اضافه کرد: “این ادعای تقلب در انتخابات مورد اختلاف است.”

در 23 نوامبر ، به نظر می رسید که رئیس جمهور به بیانیه ای شبیه امتیاز نزدیک می شود و در یک سری توییت ها می گوید که به تیم خود اجازه می دهد در “پروتکل های اولیه“برای یک روند گذار. و با این حال او قول داد که جنگ کند ،”.پرونده ما به طور جدی در جریان است. ”

دولت ترامپ قبلاً شروع انتقال رسمی را تأیید کرده است.[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر