[ad_1]

minidrop-cover3

کریس پارکر / CNET

آیفون 12 مینی تلفن سختی برای شکستن است. ما قبلاً آیفون 12/6 اینچی را آزمایش کرده ایم ، اما تصمیم گرفتیم دوباره این کار را با آیفون 12 مینی 5.4 اینچی انجام دهیم تا ببینیم آیا تلفن کوچکتر نتایج متفاوتی دارد یا نه. اساساً ما می خواستیم ببینیم که آیا می توانیم صفحه نمایش را بشکنیم یا خیر. اسپویلر: ما این کار را انجام ندادیم ، اما در این کار توانستیم چیزهای دیگری را بشکنیم. تحت پوشش شیشه محافظ جدید سرامیکی اپل، صفحه نمایش آیفون 12 مینی ثابت شد که در آزمایش تصادف ما تقریباً غیرقابل تخریب است. حتی بهتر است کنترل قطره های تکراری از صفحه بزرگتر خود را انجام دهید.

اگرچه با چشم غیر مسلح کاملاً شبیه یک لیوان معمولی است ، سپر سرامیکی آیفون 12 مینی، آیفون 12 ، آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس این یک فنجان معمولی نیست. این شیشه ای است که با کریستال های سرامیکی آغشته شده و طبق گفته اپل ، سخت ترین شیشه ساخته شده در گوشی های هوشمند است. از آنجا که روش های آزمایش ما علمی نیستند ، ما نمی توانیم به طور قطعی از صحت این گزاره مطلع شویم ، اما تجربه ما با آیفون 12 نشان می دهد که این گوشی سخت ترین صفحه نمایش را از بین تمام گوشی هایی که آزمایش کرده ایم ، دارد. صفحه 6.1 اینچی آیفون 12 ما پس از هفت بار افتادن روی بتن در ارتفاعات مختلف ، عملاً آسیب ندید. با این حال ، پشت گوشی از شیشه نسل قبلی ساخته شده است و ما با افت دوم توانستیم آن را بشکنیم.

آیفون 12 و آیفون 12 مینی از قاب شیشه ای و آلومینیومی کورنینگ مشترک هستند (آیفون 12 پرو و ​​12 پرو مکس دارای فولاد ضد زنگ هستند) ، بنابراین انتظار نتایج بسیار متفاوت را نداشتیم ، اما می خواستیم بدانیم کوچکتر و سبک تر است؟ تلفن بر نتایج تأثیر می گذارد.

کورنینگ می گوید ، به طور کلی ، دستگاه های بزرگتر ممکن است بیشتر از دستگاه های کوچکتر خم شوند ، و تلفن های سنگین تر ممکن است انرژی بیشتری را در اثر ضربه ببینند ، اما لزوما عملکرد را در یک رویداد سقوط پیش بینی نمی کنند. زیرا طراحی همچنین می تواند نقش مهمی داشته باشد.

کریس پارکر ، تهیه کننده ارشد CNET ، محصول Red iPhone iPhone 12 Mini را برای آزمایش ما در پیاده رو منتشر کرد.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

شکستن آیفون 12 مینی سخت است


10:49

بیشتر بخوانید: در اینجا بررسی CNET برای آیفون 12 و آیفون 12 پرو ، آیفون 12 مینی و آیفون 12 پرو حداکثر آمده است.

رها کردن 1: 3 پا ، پایین صفحه

این فاصله تقریبی از جیب شما تا زمین و یکی از متداول ترین ارتفاعاتی است که می توانید تلفن خود را از آن پایین بیاورید. اگر زمین ناهموار باشد ، مانند مورد پیاده رو ، این سقوط می تواند برای صفحه نمایش تلفن شما مهلک باشد.

آیفون 12 مینی با زاویه کمی به زمین برخورد کرد و قبل از ته نشینی برگشت کرد ، اگرچه کریس آن را با پایین صفحه پایین انداخت. بعد از پاک کردن مقداری گرد و غبار از پیاده رو ، صفحه به نظر جدید و جدید می آمد. با این حال ، قاب فلزی چندان خوب به نظر نمی رسید. در گوشه بالا و سمت راست محل فرود آن ساییدگی بزرگی وجود داشت که رنگ قرمز را پاک کرده و فلز زیر را نشان می داد. قسمت تحتانی قاب نیز همان آسیب دیدگی را دید و چندین فرو رفتگی کوچک نیز داشت. تضاد بین قرمز روشن گوشی و آلومینیوم باعث آسیب دیدگی قاب نسبت به آنچه که ما در آیفون سبز 12 نعناعی خود تجربه کرده ایم ، می شود. این روندی بود که در تست پاییز شاهد آن بودیم.

minidrop-1

اولین سقوط از ارتفاع ران قاب آلومینیومی را رنگ آمیزی کرد ، اما صفحه نمایش آن خوب بود.

کریس پارکر / CNET

قطره 2: 3 پا ، پشت به پایین

کریس همان افت را تکرار کرد ، اما این بار پشت تلفن رو به زمین بود. این افت بود که پشت آیفون 12 را در تست افت قبلی ما شکست ، اما مینی بهتر عمل کرد.

تلفن مجدداً با زاویه برخورد کرد ، اما این بار طرف تلفن ابتدا به زمین برخورد کرد ، سپس به طرف مقابل برگشت و باعث شد تا دوباره در هوا بپرد و سپس دوباره با پشت به پایین فرو بریزد.

آسیب به قاب آلومینیومی به طور قابل توجهی بیشتر بود و در گوشه سمت راست بالای گوشی در بالای دوربین فرو رفتگی وجود داشت. اما قسمت پشت گوشی (و خود صفحه نمایش) هنوز کاملا عالی به نظر می رسید.

minidrop-2

قطره دوم از ارتفاع ران ها فریم را فرو می برد ، اما شیشه را نه.

کریس پارکر / CNET

قطره 3: 6 فوت ، 6 اینچ ، پایین صفحه

اگرچه احتمال اینکه تلفن خود را از این ارتفاع پایین بیاورید کمتر است ، اما اگر از این ارتفاع سلفی گرفته اید (یا حتی برای افراد بلندتر سلفی گرفته اید).

مجدداً ، مینی صفحه را به پایین فرود آورد ، اما کاملاً فرود نیامد. در قسمت بالا ، به قسمت بالایی گوشی برخورد کرده و باعث پرواز دوباره و چرخش 360 درجه قبل از بازگشت صفحه فرود به پیاده رو می شود.

صفحه دوباره زنده ماند ، اما قاب اطراف آن فرورفتگی بیشتری داشت. به نظر می رسید كه یكی از فرو رفتگی های قاب آلومینیومی تقریباً به شیشه محل برخورد این دو نفوذ كرده و من نگران این بودم كه صفحه پیش رو به خطر بیفتد.

minidrop-3

به نظر می رسد آسیب وارد شده به قاب به شیشه منتقل شده باشد.

کریس پارکر / CNET

قطره 4: 6 فوت ، 6 اینچ ، عقب بروید

سپس سقوط را با عقب تلفن پایین تکرار کردیم.

این بار پشت تلفن تقریباً صاف روی زمین قرار گرفت ، اما ضربه باعث شد که آن به بالا بچرخد و بچرخد و در عوض صفحه را به پایین بیاندازد.

شیشه عقب هنوز سالم بود اما هر دو لنز دوربین آسیب دیده بودند. دوربین فوق عریض دارای یک ترک قابل مشاهده از کنار بود ، در حالی که قاب و لنز دوربین اصلی عقب زیر چند فرو رفتگی کوچک داشت. وقتی برنامه دوربین را باز کردیم ، این ترک از طریق منظره یاب قابل مشاهده نبود ، اما به طور بالقوه می تواند باعث شعله ور شدن لنز شود و با گذشت زمان شکسته می شود.

minidrop-4

چهارمین سقوط 2 متری لنز بالایی ماژول دوربین آیفون 12 مینی را شکست.

کریس پارکر / CNET

پایین 5 و 6: 9 فوت ، پایین صفحه

از آنجا که شیشه های جلو و عقب آیفون 12 مینی هنوز دست نخورده هستند ، ما تصمیم گرفتیم سهام را بالا ببریم و گوشی را به 9 فوت برسانیم. کریس مجبور شد آنها را از نردبان رها کند و آنها را طبق آنچه که در نظر گرفته شده صاف کند.

اولین قطره شستشو بود زیرا صفحه به سختی زمین را لمس می کرد. تلفن بالای قاب فلزی قرار گرفت و کمی برگشت ، بنابراین دوباره سعی کردیم.

دفعه دوم او با صفحه روی زمین نشست ، هوا را چرخاند و سرانجام صفحه را به پایان رساند. در آن لحظه ، قاب فلزی مانند یک منطقه جنگی به نظر می رسید ، اما صفحه کاملاً خوب بود.

فرورفتگی در سمت راست و بالای قاب به رشد خود ادامه می دهد ، اما صفحه سرامیک دوباره زنده مانده بود.

قطره 7: 9 پا ، عقب بروید

ما این قطره را با پشت تلفن رو به زمین تکرار کردیم ، اما از این افت شدید پس از ضربه اولیه باقی نماند و قبل از فرود با پشت به زمین چرخش های زیادی در هوا ایجاد کرد.

این افت سرانجام به قسمت پشتی گوشی آسیب وارد کرد. سه شکستگی مو وجود داشت که از گوشه پایین سمت راست شروع می شود: دو کوچک و دیگری بلندتر ، قاب را تقریباً به گوشه سمت راست بالا می رسانید.

minidrop-5

اگرچه ما نتوانستیم صفحه نمایش را بشکنیم ، اما در پشت آیفون 12 مینی پس از سقوط 9 فوت هفتم ، بالاخره پشت آن ترک خورد.

کریس پارکر / CNET

بیایید آن را تقسیم کنیم

بر اساس آزمایش های خرابی ما در آیفون 12 و اکنون آیفون 12 مینی ، سپر سرامیکی قوی ترین قسمت این تلفن ها است. در آزمایش های سقوط ما ، هر دو لنز و پشت آیفون 12 مینی ترک خوردند ، اما پیاده رو برای صفحه پوشیده شده از سپر سرامیکی مطابقت نداشت و از سقوط های پی در پی از ارتفاعات شدید جان سالم به در برد.

با این حال ، ممکن است بخواهید حداقل یک قاب نازک روی گوشی قرار دهید تا از دوربین محافظت کند و قاب به نظر جدید می رسد. حداقل این همان چیزی است که اپل هنگام به اشتراک گذاشتن نتایج پیشنهاد داده ایم.

“آیفون 12 تحت آزمایش دقیق در دنیای واقعی قرار گرفته و با دوام ساخته شده اما غیر قابل تخریب است. اگر کسی نگران انداختن آیفون و آسیب رساندن به آن است ، پیشنهاد می کنیم از یکی از موارد بسیار زیبا موجود استفاده کنید. برای محافظت از iPhone خود. ”

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر