[ad_1]

روز پنجشنبه ، بنیاد ملی علوم فیلم های قابل توجهی را از این لحظه منتشر کرد سکوی 900 تنی رصدخانه آرسیبو سقوط کرد در یک رگ 1000 فوت پایین اتفاقاً یک هواپیمای بدون سرنشین در حال بررسی دقیق کابل هایی بود که هنوز سکو را بالای کشتی نگه می دارند در حالی که کابل ها در روز سه شنبه از بین می روند.

فیلم تلسکوپ رادیویی عظیم ، هم تصاویر هواپیماهای بدون سرنشین و هم نمای دوربین را در مرکز بازدیدکنندگان نشان می دهد که سکوی سقوط به داخل دادگاه را درست بالای کف جنگل در آرسیبو ، پورتوریکو نشان می دهد. همچنین می توان سقوط دو قطعه عظیم برج سیمانی را که کابل ها به آنها متصل شده بود ، مشاهده کرد.

دو کابل قبلاً خراب شده بود ، یکی در ماه آگوست و دیگری در ماه نوامبر ، تلسکوپ را بی ثبات می کند.

یک هواپیمای بدون سرنشین در حال بازدید از سایت بالای یکی از برج ها بود ، جایی که یکی از شکستگی های قبلی کابل با کلیک ناگهانی بقیه رخ داده بود.

NSF اخیراً تصمیم گرفته بود پس از شکستن کابل دوم در ماه نوامبر ، این تلسکوپ را از رده خارج کند.

جان آبروزو ، که با مشاور مهندسی به نام تورنتون توماستی ، طرف قرارداد NSF است ، روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: “این یک وضعیت خطرناک بود.” “این کابل ها در هر زمان ممکن است آسیب ببینند.”

آنها این کار را در روز سه شنبه انجام دادند.

NSF گزارش داد که در اثر سقوط هیچ کس آسیب ندیده است و مرکز بازدید کنندگان فقط خسارت جزئی دیده است.

این تلسکوپ که نزدیک به 60 سال از فعالیت آن می گذرد ، زمینه ای برای یک صحنه نبرد دراماتیک در فیلم GoldenEye با بازی پیرس برازنان در سال 1995 توسط جیمز باند است. او همچنین در فیلم جودی فاستر ، تماس با 1997 ظاهر شد. اما میراث واقعی آریسیبو در بسیاری از کشفیات علمی است که وی انجام داده است. او تپ اخترها را مطالعه کرد ، دانش ما را در مورد عطارد گسترش داد ، سیارات فراخورشیدی را لکه دار کرد و انفجارهای سریع رادیویی را تشخیص داد.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر