[ad_1]

بنیاد ملی علوم روز پنجشنبه فیلم های خیره کننده ای را منتشر کرد که لحظه دقیق آن را ثبت می کند یک سکوی 900 تنی در رصدخانه Arecibo فرو ریخته است در یک رگ 1000 فوت پایین این پهپاد به طور اتفاقی در حال بررسی دقیق کابل هایی بود که هنوز سکو را بالای کشتی نگه داشتند در حالی که کابل ها در روز سه شنبه جدا می شدند.

فیلم تلسکوپ رادیویی عظیم ، هم تصاویر هواپیمای بدون سرنشین و هم نمای دوربین را در مرکز بازدیدکنندگان نشان می دهد ، که سکویی را نشان می دهد که به پایین دادگاه درست بالای کف جنگل در Arecibo ، پورتوریکو ریخته است. همچنین می توان سقوط دو قطعه عظیم برج سیمانی را که کابل ها به آنها متصل شده بود ، مشاهده کرد.

دو کابل قبلاً خراب شده بود ، یکی در ماه آگوست و دیگری در ماه نوامبر ، بی ثبات کننده تلسکوپ.

یک پهپاد در حال بازرسی از سایت بالای یکی از برج ها بود ، جایی که یکی از شکستگی های کابل قبلی با کلیک ناگهانی بقیه رخ داده بود.

NSF اخیراً تصمیم گرفته بود پس از شکستن کابل دوم در ماه نوامبر ، این تلسکوپ را از رده خارج کند.

جان آبروزو ، که با مشاور مهندسی به نام تورنتون توماستی ، قرارداد NSF است ، روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: “این یک وضعیت خطرناک بود.” “این کابل ها در هر زمان ممکن است آسیب ببینند.”

آنها این کار را در روز سه شنبه انجام دادند.

NSF گزارش داد که در اثر سقوط هیچ کس آسیب ندیده است و مرکز بازدید کنندگان فقط خسارت جزئی دیده است.

این تلسکوپ که نزدیک به 60 سال از فعالیت آن می گذرد ، زمینه یک صحنه نبرد دراماتیک در فیلم چشم طلایی ساخته جیمز باند در سال 1995 با پیرس برازنان است. وی همچنین در فیلم مخاطب جودی فاستر در سال 1997 ظاهر شد. اما میراث واقعی آریسیبو در بسیاری از کشفیات علمی است که وی انجام داده است. او تپ اخترها را مطالعه کرد ، دانش ما را در مورد عطارد گسترش داد ، سیارات فراخورشیدی را لکه دار کرد و انفجارهای سریع رادیویی را تشخیص داد.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر