[ad_1]

gettyimages-53591888

پرنسس دایانا به همراه پسرانش ویلیام و هری.

انور حسین / تصاویر گتی

وقتی چهار فصل پیش شروع به تماشای درام The Crown نتفلیکس کردم ، همه داستان بود ، عزیزم. اگرچه من انگلیسی هستم ، اما احساس می کردم مثل این که بیشتر بینندگان دیگر در سراسر جهان از این رسوایی سلطنتی با عملکرد بالا جدا هستند. اما این فصل آخر نزدیکترین زمان به زندگی واقعی من بود و باعث تعمیق روابط من با نمایش شد.

من انگلیسی هستم ، متولد اواخر دهه 80 ، بنابراین رویدادها ادامه دارد در The Crown اتفاق می افتد آنها احساس می کنند کمتر شبیه یک داستان هستند و بیشتر شبیه شروع حوادثی هستند که اولین خاطرات من از “اخبار” را شکل داده اند. کار به جایی رسیده است که خطوط داستانی روی صفحه نمایش پیشینیان مستقیم دو واقعه ای هستند که بر کودکی من مسلط بودند.

اگرچه به طور عمده توطئه آمیز است ، اما درگیری ها در ایرلند شمالی و مشکلات در پس زمینه فصل 4 تاج و تخت رخ می دهد. این نمایش به ترور لرد مونت باتن و اعضای خانواده وی در ارتش جمهوری خواه ایرلند می پردازد و فاجعه های بیشتری را در نتیجه درگیری اعلام می کند. یک ضربه خیلی نزدیک به خانه برای من.

در سال 1996 ، هنگامی که IRA یک بمب کامیون 1500 پوندی را در مرکز شهر منچستر ، درست در خارج از خیابان های دفتر پدر من منفجر کرد ، تهدیدی کاملاً دور از خانه احساس می شد. این بزرگترین بمب گذاری در انگلیس از زمان جنگ جهانی دوم بود.

کمی بیشتر از یک سال بعد ، یک روز صبح یکشنبه ، خبر رسید که پرنسس دیانا ، همانطور که هنوز او را صدا می کردیم ، در یک تصادف رانندگی در پاریس کشته شده است. مادرم که در حالی که مشغول لذت بردن از حمام ساکت و آرام بود ، به رادیو گوش می داد ، با حوله از در بیرون فرو رفت تا اخبار را برای ما تعریف کند.

به یاد آوردن جایی که بودید وقتی فهمیدید پرنسس دیانا درگذشته است برای بسیاری از بریتانیاییان یک تجربه مشترک است ، اما برای من به عنوان یک کودک 9 ساله این یک تماس برای بیدار کردن برخی از واقعیت های سخت زندگی بود. خبری بود و من مطمئن هستم که من به طور انفعالی از آن آگاه بودم ، اما به نظر می رسید قابل پیش بینی و خسته کننده باشد. اینجا چیزی وجود داشت که هیچکدام نبود و من به خاطر می آورم که تا ته قلب شوکه شده ام. من اطلاعات کمی در مورد مرگ داشتم ، اما می دانستم مشکلی وجود دارد که شخصی بسیار جوان ناگهان گم شود.

به نظر می رسد برای ما که در دهه 90 در شمال انگلیس بزرگ شده ایم ، افراد مشهور در یک قلمرو کاملا متفاوت وجود دارند. همه افراد مشهور چیزی فراتر از یک ایده ، یک سراب در یک صفحه مجله بودند ، به همان اندازه غیر واقعی شخصیت های کارتونی ، مجریان برنامه های کودکانه و هر کس دیگری که صفحه تلویزیون من را با آنها به اشتراک گذاشته بودند.

دیانا هیچ تفاوتی نداشت و از آنجایی که او قبل از اینکه من بزرگ شوم ، فردی بود که می توانست درک کند افراد مشهور فقط افرادی با زندگی کامل برای خودشان بودند ، او دیگر در ذهن من باقی مانده بود. حتی وقتی تلویزیون را تماشا می کردم ، هنگامی که پسرانش در خیابان به سمت تابوت او می رفتند و اندوه خود را برای مادرشان تصور می کردند ، او هنوز برای من یک رمز و راز بود.

تا به حال ، احساس می کردم قسمت مهمی از معما در درک این خاطرات اولیه وجود ندارد. اما تماشای اما کورین که دیانا را در The Crown زنده می کند – با تأکید بر اینکه چقدر جوان بود ، زندگی در یک اختلال غذا خوردن در حالی که تعادل مادرانه بودن و همسر سلطنتی بودن را سخت می کرد – به من کمک کرد تا این موضوع را در ذهنم تمام کنم.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

چه خبر برای نوامبر سال 2020


4:34

من می دانم که به تصویر کشیدن دیانا روی تاج گاهی ساختگی و ناقص است و من این خطر را ندارم که بخواهم نسخه او از Netflix را به عنوان انجیل بپذیرم. اما این به من اجازه داد تا او را بهتر در ذهنم معرفی کنم ، تا درک خودم را از او به عنوان فردی با امیدها ، آرزوها و آرزوهایش کامل کنم.

حالا من او را نه از چشم یک کودک شوکه شده و محافظت شده می بینم ، بلکه به عنوان زنی نگاه می کنم که به دیگری نگاه می کند و می فهمد که درست مثل همه زنان دیگری که من می شناسم ، او پیچیده و همه کاره بود و زندگی درونی غنی فراتر از آن شخصی که هست دارد. او در جهان نمایندگی شده است – یک کشور خصوصی برای او ، که در نهایت ادعای ما هرگز نخواهد بود و هرگز نخواهد بود.

با اجرای فصل 5 تاج ، من می دانم که تغییر دیگری در رابطه من با نمایش ایجاد خواهد شد. فاجعه هایی در راه است که می دانم هنگام تماشای من احساساتی می شوند ، اما همچنین برای دیدن داستان کشورم که از کودکی شاهد آن بوده ام ، از دریچه Netflix به عنوان یک دنیای بزرگسال تر ، به من نگاه می کند.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر