[ad_1]

gettyimages-1229874949

Web Summit 2020 رشد چشمگیر فناوری را در سال جاری نشان داد.

تصاویر پدرو فیوسا / گتی

جای تردید است که هر یک از ما سال 2020 را به عنوان یک سال پرنعمت که در آن بهترین زندگی را داریم به یاد می آوریم. پسندیدن ویروس کرونا ویروس در سراسر جهان بیداد کرده است ، بیشتر ما جنگیده ایم و تقریباً موفق شده ایم ، اما رشد نکرده ایم.

اما این قاعده استثنائاتی نیز دارد. از آنجا که ما بیش از هر زمان دیگری به محصولات و سیستم عامل های آنلاین اعتماد کرده ایم ، بسیاری از شرکت های فناوری پشت این ارائه ها طی 12 ماه گذشته به طور فعال در حال رونق بوده و بهترین سال خود را تا به امروز سپری کرده اند.

این چیزی بود که این هفته در اجلاس وب ، بزرگترین کنفرانس فناوری در اروپا ، که برای اولین بار در سال جاری برگزار شد ، مشهود بود. از آنجا که مدیران عامل ، سایر مدیران ارشد ، سیاستمداران و حتی تعداد معدودی از افراد مشهور دور هم جمع می شدند تا صریحاً درباره وضعیت فناوری و جهان گسترده تر صحبت کنند ، شرکت های پر رونق فناوری تصویری زنده از رشد در بخشهای خود ترسیم می کنند.

جاش سیلورمن، مدیرعامل سایت کالاهای دست ساز و پرنعمت Etsy گفت که فروش امسال تقریباً دو برابر شده و به 10 میلیارد دلار رسیده است. آن بودن ، مدیرعامل بانک Starling ، گفت که این همه گیری جهش 10 ساله در مسیر درست را به یک جامعه بدون پول نقد داده است. در همین حال، Deliveroo رئیس ویل شو تخمین زده است که همه گیری دو تا سه سال تصویب تحویل آنلاین غذا را تسریع کرده است.

صدای جانبی به بزرگسالی می رسد

در طول مکالمه خود با لنس باس در NSync ، کامئو مدیر عامل شرکت استفان گالانیس توضیح داد که چگونه افراد مشهور هنگام وقوع همه گیر به برنامه ویدئویی وی سرازیر می شوند. او گفت ، با متوقف شدن صنعت سرگرمی و سفرهای بین المللی ، راهی برای درآمدزایی به آنها داده شد و شاید به عنوان کاری با اوقات فراغتشان.

بن جفریس ، مدیر عامل پلت فرم بازاریابی Influencer.com گفت: “Cameo به موفقیت راه یافته است.” وی توضیح داد که چگونه افراد با نفوذ از این برنامه برای ارائه تماس های پولی به طرفداران خود به عنوان یکی از چندین کانال در طول همه گیر شدن برای تنوع بخشیدن به جریان درآمد خود فراتر از مشارکت های تجاری سنتی استفاده می کنند.

بنیانگذار جفریس کاسپار لی ، که خود نیز یکی از معروف ترین یوتیوب ها است ، گفت که تهیه محتوای هنگام شیوع COVID-19 دشوار است زیرا بسیاری از فیلم های وی در خارج از کشور ساخته می شوند. اما علی رغم این چالش ، او شاهد افزایش چشمگیر نامزدی بود: 67٪ افزایش لایک و 50٪ افزایش نظرات.

gettyimages-1180769070

كاسپار لی ، یوتیوب ، در طول همه گیرى متوجه جهش نامزدی خود شد.

تصاویر استیون مک کارتی / گتی

لی گفت ، اگرچه بازار برای تأثیرگذاران گردشگری کاهش یافته است ، اما افرادی که برای تناسب اندام و آشپزی محتوا درست می کنند ، رشد چشمگیری داشته اند. لی گفت که همه از خانه کار می کنند همچنین این کار را آسان تر کرده و همکاری نرم تری بین افراد YouTube که در مکان های مختلف زندگی می کنند ایجاد می کند. وی گفت: “در حالی که قبلاً مدتها طول می کشید تا کسی با کسی در ایالات متحده کار کند ، آنها هم اکنون می توانند این کار را انجام دهند.”

در حالی که برخی از افراد فعالیت های سودآور خود را به عنوان تأثیرگذار آغاز می کنند ، برخی دیگر برای کسب درآمد به سیستم عامل های فناوری از جمله Etsy و Ebay روی آورده اند. مردم از Etsy برای فروش بیشتر وسایل دست ساز و صنایع دستی استفاده می کنند ، در حالی که Ebay برای تخلیه چیزهایی که فضای خانه آنها را اشغال می کند مفید است.

مدیرعامل شرکت Ebay ، جیمی یانون ، که فقط با استفاده از این سیستم عامل برای دخترش کاغذ دیواری خریده است ، گفت: “وقتی به کالاهای با ارزش 4000 دلار که مردم در خانه خود دارند فکر می کنید ، کالاهای کاملاً متفاوتی از موجودی کالا را از سیستم عامل به ارمغان می آورند.” .

وی افزود: بستن بندهای کیف پول همچنین به این معنی است که افراد می خواهند کالاهای دست دوم خریداری کنند که در غیر این صورت ممکن است کالاهای جدید خریداری کنند. “مردم به ارزشی که می توانند از Ebay بدست آورند رو می آورند. این بخشی از دلیل این است که ما به تازگی یک برنامه جدید و جدید به روز شده را راه اندازی کردیم.”

این برنامه دو سال ضمانت ، 30 روز بازپرداخت بدون دردسر و ضمانت بازگشت وجه را فراهم می کند و به مردم امکان می دهد محصولات نوسازی شده را از مارک های تجاری از جمله Lenovo و Bose خریداری کنند.

مردم همچنین انواع وسایل مورد نیاز خود را که به طور ناگهانی در خانه نیاز داشتند در طی همه گیری خریداری می کردند. منظور از ای بی ، مواردی از جمله میز و تجهیزات تناسب اندام خانگی بود. سیلورمن گفت: از نظر اتسی ، این به معنای ماسک بود. سپس کسانی هستند که اوقات دیر وقت در خانه نیاز به تجهیزات احساسات تازه پیدا شده یا سرگرمی های احیا شده دارند.

جانون گفت: “دندانپزشكم به من گفت كه كاميون خود را از سال 1988 با خريد قطعات در eBay شروع به تعمير كرد چون ناگهان وقت آزادي داشت.”

انقلاب بزرگنمایی

بسیاری از سیستم عامل های فناوری رشد بی سابقه ای در سال جاری داشته اند. اما شاید هیچکس به همان اندازه شکوفا نشده باشد مقیاس گذاری.

امسال بزرگنمایی از ابزاری برای کنفرانس ویدیویی که بعضی از ما برای کار از آن استفاده کرده ایم ، به نام یک خانوار توسعه یافته است. “مقیاس گذاری” در طول اجلاس سراسری کلمه ای بر لبان همه بود و به نظر می رسید که فارغ از موضوع مکالمه ، ظهور پیدا کرد.

gettyimages-1189312390

فن لیام پین را زیاد کنید.

اندرو لیپوفسکی / تصاویر گتی

در پنل خود ، بازیگر و کارآفرین گوینت پالترو از “خستگی مقیاس” شکایت کرد. در همین حال ، لیام پین ، خواننده ، گفت که او فکر می کند این یک “چیز خارق العاده” است که به او کمک می کند تا با هم تیمی های خود از گروه One Direction در تماس باشد و “ما را نزدیکتر کند”.

پین گفت: “همه ما قبلاً نگران بودیم كه چگونه فناوری ما را از بین ببرد – دیگر نه پشت میز نشسته و نه كسی دیگر با هم صحبت كند.” “و من فکر می کنم این خیلی خنده دار است که در آن زمان ، فناوری COVID تنها چیزی بود که ما را بیش از هر زمان دیگر نزدیک کرد.”

قبل از این سال ، زوم روزانه به طور متوسط ​​10 میلیون شرکت کننده در مکالمات ویدیویی به خود می بالید ، اما تا آوریل به 300 میلیون نفر رسیده بود. این شرکت تخمین می زند که تا پایان سال 2020 3 تریلیون دقیقه جلسات برای شرکت کنندگان برگزار کند.

اریک یوان ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت ، قبل از همه گیری ، زوم هرگز حتی به دستیابی به آن سطح از رشد فکر نکرده بود. وی به یکی از حضار در اجلاس سران وب گفت: “از یک طرف ، ما بسیار هیجان زده شدیم زیرا پس از سالها تلاش طولانی ، شما احساس می کنید رویای شما در حال تحقق است.” “اما چگونه این کار را انجام می دهی؟”

به گفته وی ، پاسخ این بود که افراد بیشتری استخدام کنیم (این شرکت در سال جاری حدود 1000 کارمند رشد کرده است) و کار سخت و سریع. بزرگنمایی برای بهبود حریم خصوصی و امنیت لازم است یوان گفت که ویژگی های جدید را برای ساخت اولویت قرار دهیم. اما بزرگترین چالش هدف قرار دادن خدمات به مشتری بود.

به طور معمول ، محصولات فناوری به گونه ای طراحی می شوند که ابتدا مشتری مداری داشته باشند و نسخه های رایگان آن در دسترس باشد و سپس شرکت ها گزینه های تجاری پولی را علاوه بر همه چیز ایجاد می کنند. مسیری که امسال زوم در آن طی شد ، وی را در خلاف جهت خود طی کرد. یوان گفت ، فرهنگ شرکت برای کمک به بزرگنمایی جهت یابی در این تکامل کلیدی بوده است. وی گفت: “ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا از نظر مشتری به همه چیز نگاه کنیم.”

حفظ حرکت

هنگامی که خبر موفقیت واکسن Pfizer در آزمایشات مشخص شد ، سهام Etsy ، Zoom و Ebay ، که از اواسط ماه مارس راه اندازی شده بودند ، مورد توجه قرار گرفت. آنچه برای شرکتهایی که طی سال گذشته پیشرفت کرده اند مهم خواهد بود یافتن راههایی برای جلب مشارکت مصرف کنندگان و اثبات مرتبط بودن تجارت آنها است حتی اگر آزادی جابجایی کاملا برقرار شود.

سیلورمن گفت كه تا آنجا كه به اتسی مربوط می شود ، می بیند كه سیر كلی سهام این شركت در حال تبدیل شدن به روند گسترده تری است كه وی طی سه سال و نیم گذشته شاهد آن بوده است و در این مدت 10 برابر افزایش قیمت داشته است. از سهام

وی همچنین اطمینان دارد که تجربه مثبت مشتری که مردم امسال از آن لذت برده اند به وفاداری تبدیل خواهد شد. وی گفت: مشتریانی که از Etsy خرید می کنند عاشق خرید از Etsy هستند و شما می دانید که در مورد معنای بالقوه Etsy در دراز مدت احساس خوبی داریم.

در مورد بزرگنمایی ، یوان معتقد است که حتی پس از پایان همه گیری ، کار در دفتر و سفرهای تجاری برای همیشه تغییر می کند ، تا جایی که هنوز وابستگی بیشتری به خدماتی مانند سرویس ساخت وی وجود دارد.

وی گفت: “من معتقدم که نحوه کار ، زندگی و مطالعه و بازی ما اکنون بسیار متفاوت است.” “با فرض اینکه همه گیری فردا تمام شده است. آیا همه ما به دفتر برمی گردیم؟ فکر نمی کنم هر کارمندی به دفتر برگردد. به احتمال زیاد در نهایت با یک ترکیبی مواجه خواهیم شد. زیرا برای تغییر اقلیم و برای عملکرد خوب است. به همین دلیل فکر می کنم ابزاری مانند Zoom باقی بماند. “

یوان همچنین برنامه های جالبی برای بهبود مقیاس پایین خط دارد که به گفته وی باعث بازگشت مردم خواهد شد.

وی گفت: “در آینده ، شما دست دادن من را احساس خواهید کرد.” “شما یک فنجان قهوه می گیرید و من هم می توانم از بوی آن لذت ببرم. اگر به زبانی دیگر صحبت می کنید ، می توانیم باهم کنار بیاییم. ج دستگاه ، احساس خواهیم کرد که انگار در همان کافه استارباکس نشسته ایم. این دنیایی است که تصور می کنیم. “

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر