ساختار میلگرد کلاف به شکل یک کلاف در هم پیچیده بوده و در سازه های ساختمانی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. این گونه میلگردها در اندازه و اشکال مختلفی در بازار موجود هستند. در ادامه این مطلب از ساختمانچی با ما همراه باشید تا با نکات تکمیلی در این زمینه بیش تر آشنا شوید.

لازم به ذکر است که یکی از بهترین تولید و توزیع فولاد نسیم پایدار است

جنس مورد استفاده

وایر رود کم کربن:

این نوع مفتول دارای درصد کربن پایین است و به همین سبب دارای قابلیت کشش پذیری بالایی است. وایرراد کم کربن امکان جوش پذیری بالا داشته و آنالیز شیمیایی آن ها به گونه ای است که امکان جوش پذیری بالایی را در حین عبور از دوره های کشش در سرعت بالا دارد. از دیگر قابلیت های این محصول می توان به چکش خواری بالا، قابلیت نورد در حالت سرد و قابلیت کنترل ازدیاد طول مناسب می توان اشاره کرد.

 

مفتول ها جهت تولید سیم های جوش و الکترود:

در تولید این دسته مفتول، از فولاد های جوشان ، نیمه آرام یا کاملا آرام تولید می ‌شود و برای تولید انواع الکترون و همچنین تولید انواع سیم جوش کاربرد دارد.

 

فرآیند کشش مفتول

در این فرآیند با عبور یک مفتول از میان قالب کشش سطح مقطع آن را کاهش می دهند. این فرآیند در سیم کشی برق، فنرها، گیره های کاغذ و تولید انواع سیم های مفتولی مورد استفاده قرار می گیرد. تفاوت این فرآیند با فرآیند اکستروژن این است که در کشش ، مفتول از میان قالب کشیده شده در حالی که در فرآیند اکستروژن از میان قالب هل داده می شود.

 

انواع میلگرد های کلاف از نظر شکل ظاهری

میلگرد کلاف ساده

میلگردهای کلاف ساده به ۴ دسته تقسیم بندی شده و در سایزهای ۵.۵ تا ۱۶ میلی متر در بازار موجود بوده و قابل دسترسی می باشند. دسته ای از این میلگردها که سایزی بین ۵.۵ تا ۸ میلی متر دارند، با عنوان مفتول یا وایر شناخته می شوند. ساخت این محصول در کارخانه ها تا سایز ۱۲ صورت گرفته و برای اندازه های بزرگ تر باید سفارش داده شوند.

 

میلگرد کلاف آجدار

این نوع میلگرد به دو دسته A۲ و A۳ تقسیم بندی می شود و قیمت آن ها در مقایسه با انواع ساده، بیش تر می باشد. قیمت این نوع محصول بر اساس دسته و سایز آن ها تعیین می شود.

 

میلگرد کلاف را باید چگونه نگهداری کرد ؟

برای حمل و نقل میلگردها به صورت کلی قوانینی وجود دارد که باید رعایت شود. اما در کل می توان برای حمل و نقل میلگرد های سایز کوچک تا ۱۰ میلی متر از حالت کلاف استفاده کرد. به این ترتیب حمل و نقل آن ها سیار راحت تر صورت خواد گرفت. سپس قبل از استفاده از میگرد در پروژه مورد نظر، میلگرد کلاف را در کارگاه و به وسیله دستگاه های مخصوص از هم باز می کنند.زمانی که میلگردهای کلاف را انبار می کنند معمولا با استفاده از خرک های چوبی از ارتباط مستقیم میلگرد با خاک و سایر عوامل رطوبت زا جلوگیری می کنند. دلیل این امر جلوگیری از هرگونه زنگ زدگی در میلگرد است.

 

ایندکسر