میراکست یک شبکه Ad-hoc را مابین گوشی اندرویدی و تلویزیون ایجاد میکند و امکان برقراری ارتباط مابین دو دستگاه مذکور را فراهم میآورد. شما عموما از چه روشی برای اتصال این دو دستگاه استفاده میکنید؟ اساسا، پورت HDMI ARC به شما امکان می دهد از HDMI به عنوان ورودی و یک خروجی صوتی استفاده کنید. کابل های High Speed With Ethernet از لحاظ مشخصات تفاوتی با کابل های High Speed ندارد، فقط دارای یک کابل Ethernet اضافه می باشد. این روکش باعث میشود رشتههای مسی داخل کابل در برابر قطع شدن بر اثر کشیدن مقاومت داشته و آسیب کمتری به آنها وارد شود. بدنه این محصول از جنس PVC و همچنین یک روکش کنفی که از کابل در برابر نویز و آسیب های احتمالی محافظت می کند و احتمال پیچ خوردگی کابل را کاهش می دهد. کابل HDMI رویال طول ۲۰متر برای انتقال تصویر و صدا در دستگاه های دیجیتال مانند تلوزیون ها ، کنسول های بازی DVD پلیر ها ،کامپیوتر و پروژکتور ها مورد استفاده قرار میگیرد. کابل HDMI رویال طول 10 متر برای انتقال تصویر و صدا در دستگاه های دیجیتال مانند تلوزیون ها ، کنسول های بازی DVD پلیر ها ،کامپیوتر و پروژکتور ها مورد استفاده قرار میگیرد.

بنده بک کنسول ایکس باکس وان اس دارم و میخوام از کابل ۵ متری استفاده کنم. به عقیده شخصیم HDMI کابل و کانکتوری است که فعلا گزینه برتر محسوب میشود زیرا کانکتور پیشفرض عمده بر روی بسیاری از سختافزارها و نمایشگرهای امروزی است، با شیوه رمزنگاری HDCP سازگار است و میتواند صوت و تصویر را بر روی یک کابل واحد انتقال دهد. وقتی صحبت از کابل می کنیم شاید یک سری از افراد آن را مانند یک سیم یا کانکتور ببینند اما این دیدگاه اشتباه است زیرا HDMI یک استاندارد تکنولوژی برای انتقال سیگنال های صوتی و تصویری با کیفیت بالا است که بسته به عملکرد و ویژگی هایی که دارند در انواع مختلفی تولید و روانه بازار می شوند. VGA یک الگوی قدیمیتر است که فقط سیگنال ویدئویی را جابجا میکند. تبدیل HDMI به VGA یا تبدیل اچ دی ام آی به وی جی ای یک تبدیل بسیار کاربردی برای کسانی که می خواهند پورت HDMI را به VGA تبدیل کنند می باشد؛ البته این نکته را باید مد نظر داشته باشید که این مدل قابلیت پخش صدا را نیز دارد و میتواند از طریق درگاه صدای تعبیه شده روی آن صدا را نیز منتقل کند. تبدیل HDMI به VGA یا تبدیل اچ دی ام آی به وی جی ای یک تبدیل بسیار کاربردی برای کسانیکه میخواهند پورت HDMI را به VGA تبدیل کنند البته این نکته را باید مد نظر داشته باشید که این مدل قابلیت پخش صدا را نیز دارد و میتواند از طریق درگاه صدای تعبیه شده روی ان صدا را نیز منتقل کند بعنوان مثال برای اتصال دستگاههای DVR دوربین مداربسته که خروجی VGA ندارند استفاده میشود و میتواند این تصاویر را از آنها دریافت کند و به مانیتور VGA منتقل کند .

19 سیم و پین در ترکیب آن به کار رفته است و انتقال با سرعت 5 گیگابایت در ثانیه انجام می شود هم چنین محافظ copyright هم در آن تعبیه شده است؛ کابل HDMI به دلیل پشتیبانی از مکانیزم CEC امکان انتقال فایل های الکترونیکی را فراهم می کند. داشتن این گواهینامه اساسا یعنی اینکه کابل مورد بحث به صورت کم و بیش تضمینی 4K و HDR را پشتیبانی میکند. بر روی تلویزیون یا مانیتور از کابل HDMI استفاده میشود. حتمالا تصور میکنید HDMI نوعی کابل است که برای اتصال تلویزیون به پخشکنندههای مختلف مانند ستتاپباکس مورد استفاده قرار میگیرد و تفاوتی بین انواع مختلف آن وجود ندارد. در واقع کابل HDMI جایگزینی برای کابل های AV با 3 سیم جداگانه است. از مشخصات این کابل رویال فشرده سازی با درجه وضوح بیشتر از 1080 پیکسل و تا سرعت 60 فریم بر ثانیه و پشتيبانی از فایل های صوتی با فرمت Dolby True HD و DTS-HD برای اتصال به تقويت کننده ها ی خارجی را میکند. کابل HDMI رویال در دسته بندی High Speed With Ethernet قرار دارد. این کابل یکی از همین نمونهها است که قابلیت پشتیبانی از Ethernet را دارد. Ethernet قابلیت اشتراک گذاری داده ها را برای دو دستگاه را بدون نیاز به کابل دیگر فراهم می کند.

این کابل از قابلیت 3 بعدی و ارتباط صوتی دو طرفه برخوردار می باشد. همانطور که قبلا گفته شد، کابل تخت را در جایی که رفت و آمد زیاد است قرار ندهید. همانطور که در جدول دیدید، HDMI بهصورت اختصاصی از CEC یا Consumer Electronics Control پشتیبانی میکند تا تمامی سیستمهای صوتی و تصویری را کنترل کند. به طور کلی و با توجه به پشتیبانی نسخه های جدید HDMI از تمامی استاندارد های قدیمی، بهتر است ورژن های جدید این کابل را انتخاب کنید تا در صورت خرید نمایشگر جدید، برای دریافت حداکثر پتانسیل سیستم امادگی داشته باشید. توجه داشته باشید که همهی تلویزیونهای دارای Wi-FI از این ویژگی پشتیبانی نمیکنند. کابل HDTV 4K×2K رویال 3 متری از نوع کابلهای Hdmi سازگار با استاندارد های ورژن 2.0 ( 2160p ،60Hz ،1080p ،144Hz ) و دستگاه های اچ دی ام ای قبلی ورژن 1.3 و 1.4 پشتیبانی میکند. Extend در لغت به معنی توسعه دادن، طولانی کردن و ادامه دادن است و Extender به معنی افزایش دهنده و توسعه دهنده می باشد.امروزه با توجه به کاربرد گسترده HDMI در سالن های کنفرانس،آمفی تئاترها ،همایش ها و فروشگاه ها از این اکستندرها نیز استفاده می شود.کابل HDMI به راحتی امکان انتقال صدا و تصویر را روی یک کابل و پورت میسر ساخته و امروزه به جزئی جدایی ناپذیر در دستگاههای صوتی و تصویری خانگی و تجاری کابل hdmi 10 متری تبدیل شدهاند.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد کابل hdmi نر و ماده لطفا به بازدید از وب سایت ما.

ایندکسر