[ad_1]

مشاهدات هابل از سحابی Stingray در سال 1996 و 2016 ، تغییرات چشمگیر گازهای درخشان را نشان می دهد.

NASA ، ESA ، B. Balik (دانشگاه واشنگتن) ، M. Guerrero (انستیتوی اخترفیزیک در اندلس) و G. Ramos-Larios (دانشگاه گوادالاخارا)

در جهانی که فرایندها معمولاً در میلیون ها و میلیاردها سال اندازه گیری می شوند ، تلسکوپ فضایی هابل تنها طی دو دهه شاهد اتفاق خارق العاده ای بوده است. سحابی Stringray از روشن شدن در سال 1996 به کمرنگ شدن در سال 2016 تبدیل شد ، گویی که روی خط خشک کن فضا آویزان شده است.

Stingray ، که به طور رسمی با نام Hen 3-1357 شناخته می شود ، هنگامی که برای اولین بار مشاهده شد ، به عنوان جوانترین سحابی سیاره ای شناخته شد. سحابی در اواخر عمر ستاره ، هنگامی که گازهای درخشان ساطع می کند و به آن شکل حیوان دریایی می دهد ، تشکیل می شود.

آنچه در مورد سحابی بسیار وحشی است ، تحول بنیادی است که در مدت زمان کوتاهی طی کرده است. ناسا روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت: “تغییراتی از این قبیل هرگز در این وضوح تصور نشده است.”

ناسا و آژانس فضایی اروپا (ESA) با هابل همکاری می کنند. ستاره شناسان متوجه آنچه این دو آژانس به عنوان تغییرات “بی سابقه” توصیف می کنند ، می شوند. سحابی مقدار زیادی نیتروژن (قرمز) ، هیدروژن (آبی) و اکسیژن (سبز) ساطع می کند ، که به آن شکل و جلوه متمایزی در تصویر اصلی می دهد.

مارتین گوئررو ، عضو تیم هابل ، از م Instituteسسه اخترفیزیک در اندلس در اسپانیا ، گفت: “این بسیار بسیار چشمگیر و بسیار عجیب است.” “آنچه ما شاهد آن هستیم تکامل سحابی در زمان واقعی است.”

مقصر احتمالاً ستاره مرکزی سحابی است که با افزایش سریع گرما و به دنبال آن مرحله خنک سازی مواجه شده است. به نظر می رسد هابل به اندازه کافی خوش شانس بوده است که هنگام گرفتن منظره قبل و بعد از نوسان وحشی سحابی ، تصاویر را بگیرد. با این سرعت ، ناسا تخمین می زند که فقط در چند دهه قابل مشاهده باشد.

ناسا حساب توییتر هابل روشن شده است الگوی رفتاری رفتاری “چگونه شروع شد / چگونه پیش می رود” با تصاویر سحابی قبل و بعد از آن.

اگرچه 30 سال چشمگیر در مدار است ، اما هابل همچنان با کشف های باورنکردنی فضایی از ما تغذیه می کند چشم اندازهای دلخراش از جهان دور به پرتره های باشکوه مشتری.[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر