[ad_1]

تونی هسی در جشنواره Life is Beautiful 2015 در لاس وگاس سخنرانی می کند.

تونی هسی در جشنواره Life is Beautiful 2015 در لاس وگاس سخنرانی می کند.

گتی ایماژ

به گزارش یک نشریه الکترونیکی ، تونی هسی ، مدیرعامل دیرینه خرده فروش آنلاین کفش Zappos و از حامیان برجسته خوشبختی کارمندان و مشتری ها برای هدف نهایی تجارت ، در سن 46 سالگی درگذشت. هسیه پس از دو دهه حضور در زاپوس ، اخیراً در ماه آگوست بازنشسته شد.

زاپوس در بیانیه ای در وب سایت خود گفت: “جهان یک انسان بینای شگفت انگیز و یک انسان شگفت انگیز را از دست داده است.” “ما تصدیق می کنیم که نه تنها رهبر سابق الهام بخش خود را از دست داده ایم ، بلکه بسیاری از شما یک مربی و یک دوست خود را از دست داده اید.”

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از سخنگوی پروژه Downtown Project در لاس وگاس گزارش داد ، هسیه جمعه پس از زخمی شدن در آتش سوزی در خانه در 18 نوامبر در کانتیکت ، جایی که برای دیدار با خانواده اش بود ، درگذشت. هسیه DTP ، پروژه بازسازی و احیای مجدد وگاس مستقر در Zappos را رهبری می کند.

کارولین مک کارتی ، خبرنگار وقت CNET ، اشاره کرد که داستان هسیه در دنیای dot-com “تقریباً متعارف” بود. او در دوران کالج به عنوان یک کارآفرین شروع به کار کرد ، یک تجارت تحویل پیتزا را اداره کرد و در نهایت آنلاین تاسیس کرد – شبکه تبلیغاتی LinkExchange ، که وی در سال 1998 به قیمت 265 میلیون دلار به مایکروسافت فروخت.

وی سپس یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر تأسیس کرد ، که سرمایه گذاری در Zappos را متوقف کرد. تایمز می گوید ، هسیه به سمت مدیر عامل فروشگاه الکترونیکی نقل مکان کرد و آن را از 1.6 میلیون دلار در سال 2000 به یک میلیارد دلار در سال 2009 رساند. در همان سال ، هسیه Zappos را به مبلغ 1.2 میلیارد دلار به آمازون فروخت.

Hsieh که اغلب به عنوان یک رویا خوانده می شود ، در روزهای اولیه خرده فروشی آنلاین به عنوان سخنران ثابت در یک کنفرانس فناوری تبدیل شد. روش های غیر متعارف او در Zappos شامل تشویق کارمندان برای ایجاد گپ و گفتگو در توییتر با ارائه 2000 دلار به مزدوران بالقوه برای رد پیشنهاد کار در Zappos و قرار دادن خدمات مشتری در بالای لیست اولویت ها ، با حمل و نقل و بازگشت رایگان است. .

وی همچنین پرفروش ترین کتاب “تحویل خوشبختی” را نوشت که در مورد راه موفقیت وی بحث می کند ، اما می گوید که “برای راه اندازی یک حرکت خوشبختی برای ایجاد جهان بهتر” کتاب نوشت.

“من امیدوارم که شرکت های بیشتری شروع به استفاده از برخی از یافته های این مطالعه در علم خوشبختی این زمینه برای بهتر کردن تجارت و شادتر کردن مشتریان و کارمندانشان است. “

با انتشار خبر درگذشت هسیه ، نام های بزرگ مختلف توییتر را برای ادای احترام باز کردند.

“من ویران شده ام” نوشت کوین رز ، بنیانگذار سایت اخبار اجتماعی و سلف Reddit Digg. “تونی خیلی کمک کرد ، سخاوتمندانه و دوست داشتنی بود. او با تربیت او به عنوان یک مادر تنها به خواهرم کمک کرد تا تجارت Zappos خود را ایجاد کند.

“تونی هسی رویایی بود” نوشت اسکیت بورد و کارآفرین تونی هاوک. “او با وقت خود سخاوتمند بود و می خواست تجربه ارزشمند خود را با همه به اشتراک بگذارد. و بسیار بسیار باحال بود.”

“من مبهوت شده ام” نوشت اندرو یانگ ، نامزد پیشین ریاست جمهوری دموکرات. “تونی هسی زندگی های زیادی را لمس کرده و به بسیاری از کارآفرینان الهام بخشیده است. تأثیر و میراث وی ادامه خواهد یافت و ادامه خواهد یافت.”

“تونی هسی شاید اصیل ترین متفکری باشد که با او دوست بوده ام.” نوشت سرمایه گذار سابق و قضاوت شارک تانک کریس ساکا. “او هر حدس را زیر سال برد و هر آنچه را در این راه آموخت به اشتراک گذاشت. او از خوشحالی همه و همه خوشحال بود. زمین یک انسان عجیب و مفید را از دست داده است.[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر