[ad_1]

enp6i2awmaevso5

آلبوم همه گیر صمیمی تیلور سویفت یک فیلم همه گیر صمیمی دریافت کرد.

دیزنی پلاس

جایی در ایالت نیویورک ، هنگامی که تیلور سوئیفت و تعداد انگشت شماری از دوستان موسیقی لیوان های شراب را بلند کردند تا نان تست آلبوم را بلند کنند ، آتش سوزی به صدا در آمد.

سوئیفت در حالی که در طی شیوع ویروس کرونا به دام افتاده بود و از انتظارات صنعت که روند معمول موسیقی او را اجرا می کند ، به پایان رسید ، یک آلبوم را تصور کرد ، نوشت و ضبط کرد در کمتر از دو ماه ، که یکی یک منتقد آن را “اولین هنر بزرگ همه گیر. “

ورود فولکلور در ماه جولای برای همه تعجب آور بود – و برای طرفداران فوق العاده سوئیفت مثل من بسیار استقبال می شود. او مانند بسیاری از ما که به روش های ارتباطی مجازی محدود بودیم ، آلبوم را نوشت و با آرون دسنر از The National در متن و ایمیل همکاری کرد و آواز خود را با نویسنده و تهیه کننده همکار جک آنتونوف از یک غرفه موقت در اتاق خواب در عمارت خود ضبط کرد. در لس آنجلس ، جایی که او منزوی شده بود.

برای اولین بار ، تصویری از یک کابین پر از گربه را در “فولکلور: جلسات حوض طولانی” به کارگردانی سوئیفت و امروز در دیزنی پلاس. این فیلم به همان اندازه اجرای آن گفتگوی داغی در مورد روند ایجاد آلبوم است و آلبوم را محکم به عنوان محصولی از زمان های همه گیر ، و همچنین – برای من شخصاً – پادزهری برای آن قرار می دهد.

به نظر می رسد نوشتن و ضبط صدا با سوئیفت در اتاق خوابش در لس آنجلس و دسنر در استودیوی خانگی او باعث ایجاد شرایط ایده آل برای کار در این زن و شوهر شده است که علی رغم فاصله جسمی مشترکات خود را پیدا کرده اند. گرچه در این فیلم آنها به عنوان دو شخصیت متضاد – سریع گفتگو و برونگرا ، دسنر ساکت و درونگرا – با یکدیگر روبرو می شوند ، اما آنچه که به وضوح در آنها مشترک است ، درون نگری و شهود عمیق هنگام ساخت موسیقی است.

اما اکثر کارها در استودیوی Long Pond Studios انجام می شود ، جایی که سرانجام سوئیفت ، آنتونوف و دسنر در یک اتاق روکش چوبی جمع می شوند ، چراغ های فستون از پنجره ها چشمک می زنند تا برای اولین بار کل آلبوم را با هم اجرا کنند. این احساس به شما دست می دهد که این لحظه رویایی این سه نفر است – سوئیفت می گوید اجرای موسیقی فولکلور طول می کشد تا “درک کنید که این یک آلبوم واقعی است” وی افزود: “به نظر می رسد یک سراب بزرگ است.”

او که با نویسنده و تهیه کننده اش کنار آتش نشسته بود ، نشان می دهد که آلبوم را فقط یک هفته قبل از انتشار به لیبل خود گفته است. سوئیفت که بیشتر به خاطر بازدیدهای پاپ خود از جمله Shake It Off و Blank Space شناخته شده است ، به مدت دو سال در یک قرارداد چند ساله با Record Records قرار داشته است ، که بدون شک انتظار ستاره برای بازدیدها و پر کردن استادیوم ها را دارد. Folklore ، که از نظر فنی اولین آلبوم جایگزین وی است ، دارای 17 قطعه است که در میان آنها هیچ موسیقی بالقوه رادیویی پاپ وجود ندارد. او در این فیلم می گوید: “من فکر می کردم که باید دست بدهم.” “مثل ، من قول می دهم که می دانم چه کار می کنم ، می دانم که هیچ آهنگ بزرگی وجود ندارد و من کار بزرگی را انجام نمی دهم.”

سوئیفت لازم نبود نگران باشد – معلوم شد که جمهوری با عملکرد غیرمنتظره خود احساس خوبی دارد و آنها حق داشتند به او اعتماد کنند. فقط فروش در هفته اول بلافاصله فولکلور را به پرفروش ترین آلبوم سال 2020 تبدیل کرد و هشت هفته متوالی را در بالای جدول گذراند. برای آلبومی که هیچ کس انتظار نداشت بدون تبلیغاتی برای ایجاد زمینه کار بیاید ، عملکرد تجاری آن نمی توانست بهتر باشد – و با استقبال جدی آن ترکیب شد.

بسیاری ، از جمله راب شفیلد ، خبرنگار ارشد رولینگ استون ، معتقدند که فولکلور بهترین آلبوم در کارنامه سوئیفت است (که طی آن او قبلاً نیز دو بار برنده جایزه گرمی برای آلبوم سال شده است). پاسخ به این ضبط متوسط ​​و ظاهرا غیر تجاری باعث تعجب من می شود که چه موسیقی عالی دیگری هرگز ساخته نمی شود به دلیل تمایل یک مارک ضبط برای بازدیدهای رادیویی و تورهای استادیوم فروخته شده.

فرهنگ عامه و “ذهنیت مرزی”

در همان زمان ، بیماری همه گیر ماده اساسی در دستور العمل های محلی بود ، به این معنی که علی رغم موفقیت ، تولید مثل آن نه ممکن و نه مطلوب است. 2020 احساس یک لحظه مستقل از زمان می کند – مطمئناً مربوط به آنچه قبل از آن بوده است نیست ، و امیدوارم از آنچه بعد از آن می آید. آنتونوف در توصیف “ذهنیت مرزی” مورد نیاز برای ایجاد رکورد ، در فیلم گفت: “من نمی دانم که آیا باید آلبوم ساخته شود. این فقط در حال حاضر کار کرده است.”

سوئیفت گفت: “بیماری همه گیر و محاصره از طریق این آلبوم مانند یک موضوع عبور می کند ، زیرا این آلبومی است که به شما امکان می دهد احساسات خود را احساس کنید و این محصول منزوی است.” ثابت شده است که بسیاری از شنوندگان نیز پادزهر این انزوا هستند. وی در مورد پاسخ مثبت گفت: “معلوم شد که همه مثل ما به گریه خوب احتیاج دارند.”

در حالی که در خانه هایشان منزوی هستیم ، بسیاری از ما به عنوان عصای احساسی ، ابزاری برای اطمینان ، به موسیقی ، تلویزیون و فرهنگ پیوسته ایم. این برای من حتی قبل از ظهور فرهنگ عامه بود. اما از زمان بیرون آمدن آلبوم ، او دست من را از بین همه آن گرفته است.

صبح نمی توانید از رختخواب بلند شوید؟ من فولکلور گوش می دهم نمی توانید شب بخوابید؟ من فولکلور گوش می دهم او در بسیاری از روزهای من شرط بندی کرد و همراه همیشگی من بین آنها بود. در زمانه ای که همه در حال تلاش هستند و من مراقب سنگینی بیشتر عزیزانم هستم ، که بعضی از آنها پزشکانی هستند که در طی بیماری همه گیر کار می کنند ، این به من مکانی می دهد تا احساس ترس و احساسات خود را بدون ترس احساس کنم.

اما سوئیفت همچنین با بیرون کشیدن من از واقعیت روزمره از طریق داستان هایش ، لطف بزرگی به من کرد. حتی اگر دنیای من از لحاظ جغرافیایی کوچک شده باشد ، من اجازه می دهم متن شعر در ذهنم پیچیده شود و من را به مکان های نیمه قلب ببرد.

Epiphanius مرا فرستاد تا دنبال داستان های پدربزرگ خودم باشم ، که یک سال قبل از تولد من درگذشت ، اما کمی بیش از 100 سال پیش بیماری همه گیر آنفلوانزا در سال 1918 را به عنوان یک سرباز سواره نظام جنگ جهانی اول در ایتالیا شکست داد ، و خود را در یک چادر منزوی کرد سه روز با سهمیه رم. آهنگ های بتی ، آگوست و کاردیگان به خاطرات عاشقانه نوجوانی من پیوستند و از من دعوت کردند که داستان نویسی را ادامه دهم – چیزی که در این سال کمی انرژی اضافی داشتم.

“من می خواهم فرار کنم”

همانطور که داستان های سوئیفت در تخیل من پیچید ، بنابراین آنها با داستان من ادغام شدند و خطوط جدید و خوشامدگویی به من دادند تا از واقعیت فرار کنم. او هنگام بحث درباره آخرین آهنگ آلبوم ، The Lakes ، می گوید: “موضوع اصلی کل آلبوم این است که بخواهید فرار کنید ، چیزی داشته باشید که می خواهید از آن محافظت کنید ، و سعی کنید از ذهن خود محافظت کنید.

او در این فیلم ، درباره اینکه چگونه ، در میان ادیسه فرهنگی خودش ، برای اولین بار که تعریف متون را تعریف می کرد و واقعیت خود را به تاریخ و داستان فراتر می برد ، جرات احساس فراتر از تجربه خود را احساس کرد.

آنتونوف در حالی که در چراغ صبحگاهی روی صندلی های علفی کشیده شده بودند ، به سوئیفت گفت: “این مسئله همه گیر نیست ، بلکه تجربه اتفاقی است که برای یک هنرمند می افتد در حالی که آنها همه گیر می شوند.” “شما شروع به خواب دیدن می کنید.”

اما در حالی که این حداقل آلبوم زندگینامه ای است که وی نوشته است ، شعرهایی که به شدت به موفقیت او مربوط می شود مانند همیشه و در اجراهای او قابل مشاهده است. به عنوان مثال هنگام اجرای Ricochet My Tears ، پیشانی او فر می شود و لب هایش حلقه می شود زیرا بین اینکه به نظر برسد انگار واقعاً آن را تجربه کرده و قصد قتل دارد ، لب هایش را جمع می کند. نوعی انرژی است که فقط می توانید در جریان یک کنسرت شاهد آن باشید و دیزنی با این فیلم چیزی را به هواداران سوئیفت داده است که بعید به نظر می رسد مدت طولانی به صورت شخصی داشته باشیم.

در حال حاضر برای همه طرفداران موسیقی زنده سخت است و Swifties تفاوتی ندارند. برنامه های خودم برای تابستان 2020 شامل تور اروپا در نمایش های سوئیفت با دوستی از قاره دیگر است که با نوشیدن شراب در آفتاب مدیترانه قطع می شود. در عوض ، تنها تجربه کنسرت سال من تماشای تلویزیون در خانه است.

سوئیفت در مکالمه با آنتونوف قبل از اجرای Mirrorball ، در مورد چگونگی نوشتن آهنگ به محض اطلاع از لغو تمام نمایش هایش بحث می کند. این تنها زمانی است که شعر مستقیماً به زمانی که می گذرانیم مربوط می شود. در خطوط “آنها سیرک را صدا زدند ، دیسکو را سوزاندند” ، او از طریق لنز ستاره ای که ناگهان خود را در آتش می بیند ، تنها در یک اتاق ، به ماهیت مشهور می پردازد.

و در حالی که بدون شک فرهنگ افراد مشهور در جای دیگری در حال سوختن بود ، سوئیفت کاری را که بهترین کار را می کرد انجام می داد ، خم می شد و بی سر و صدا در تاریکی می نوشت. او همین کار را با آلبوم Reputation 2017 خود انجام داد ، اما اگرچه تأثیر این رکورد خاص واقعاً به یک گشت و گذار در استادیوم بستگی دارد ، Folklore از خلق تا مصرف یک تجربه کاملاً صمیمی به نظر می رسد.

برخلاف تقریباً هر چیز دیگری که سوئیفت خلق کرده است ، این آلبوم به گونه ای طراحی شده است که به تنهایی و به صورت خصوصی گوش داده می شود. حتی در شکل کنسرت مجازی ، این تقریباً به اندازه تجربه مشترکی است که اجراهای صحنه ای وی را به همان اندازه تصور می کند.

هنوز هم اشتیاق به عملکرد او وجود دارد و با شکستن دوربین در فاصله نزدیک از نمای نزدیک سوئیفت ، دسنر و آنتونوف ، نمی توانم فکر کنم که هرگز به نظر بهتر نرسیده است. در مقایسه با آنچه عادت کرده ایم بی صدا و بی نظیر است ، اما تمام غنای داستان سرایی هنوز از طریق گردهمایی های آتش سوزی پر از شراب قرمز وجود دارد.

فولکلور ، فیلم ، دقیقاً مانند آلبوم فولکلور ، مانند یک مکان امن برای آسیب پذیری احساس می شود. هیچ آتش بازی و فراخوانی چشمگیر برای پرده ای برای بستن آن وجود ندارد ، فقط سوئیفت می گوید ، “خوب این باید انجام شود – ویسکی؟” به عنوان دعوت برای راحت شدن ، لذت بردن از احساساتمان و لیسیدن زخم هایمان تا زمانی که زمان آن فرا برسد که بیرون برویم و دوباره با جهان روبرو شویم.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر