[ad_1]

تامی اسمیت و جان کارلوس با مشت های بلند شده در جایگاه بازی های المپیک تابستانی 1968.

در المپیک تابستانی 1968 ، تامی اسمیت و جان کارلوس (راست) در حالی که سرهای خم شده و مشت های دستکش سیاه به احترام نیروهای سیاه پوست دراز کرده بودند ، به رفتار ناعادلانه سیاه پوستان در ایالات متحده اعتراض کردند.

بایگانی تصاویر بتمن / گتی

این داستان بخشی از است من خیلی وسواس دارم (اینجا مشترک شوید)، پادکست ما شامل مصاحبه با بازیگران ، مجریان ، افراد مشهور و انواع خلاق در مورد کار ، شغل و وسواس فعلی آنها است.

در ماه اوت ، ورزشکاران حرفه ای NBA ، WNBA ، بیس بال ، فوتبال و تنیس بازی را تحریم کردند و در اعتراض به تیراندازی جیکوب بلیک بازی را تحریم کردند. ورزشکاران متوجه مبارزه با بی عدالتی نژادی شدند و بنابراین با سابقه طولانی ورزشکارانی که از دید خود برای بیان سیاسی یا اجتماعی استفاده می کردند ، ارتباط برقرار کردند. یکی از شاخص ترین نمونه های این امر در بازی های المپیک 1968 در مکزیکو سیتی رخ داد. دومی تامی اسمیت و جان کارلوس پس از کسب مقام اول و سوم در دوی 200 متر ، هنگام بازی آگهی ستاره دار ، مشت های خود را در بالای جایگاه مدال ها بالا بردند. این اقدام برای تمرکز بر حقوق بشر بود.

در پادکست CNET ، “من خیلی وسواس دارم” ، کارلوس درباره قدرت یک ورزشکار معترض و نحوه واکنش او به اعتراضات تابستانی علیه بی عدالتی نژادی توسط بازیکنان NBA بحث می کند.

“خوب ، علاleلوجه!” فریاد زد کارلوس. “آنها به خط مقدم آمدند و گفتند که این رقابت بسیار بزرگتر از هر ورزشی است. و این همان کاری است که محمد علی 50 سال پیش انجام داد. همان کاری است که من 52 سال پیش برای جلب مردم انجام دادم. دریابید که انسانیت بسیار بالاتر از دو و میدانی است. “

کارلوس در مستند جدید “بازگشت علی: داستان ناگفته” حضور دارد که شامل سالهایی است که علی از بوکس منع شده و آنچه را که از نظر قانونی ، اجتماعی و سیاسی برای بازگشت به آن نیاز داشت ، شامل می شود. کارلوس از علی به عنوان دوست ، همسال و الهام بخش نقل می کند.

کارلوس گفت: “در آن زمان ، من و محمد علی بسیار دوستان خوبی بودیم. از نظر مشکلات جامعه در یک طول موج بودیم. ما به مدارس مختلف رفتیم و سخنرانی کردیم.” “او یک بوکسور حرفه ای بود و وقتی عنوانش را از او گرفتند ، تغذیه خانواده اش برای او بسیار دشوار بود. به غیر از پول ، فقط به تمام فحاشی هایی که باید با آنها داشته باشد فکر کنید از افرادی که در اردوگاه او نبودند عقاید سیاسی. “

در طول مصاحبه ما ، کارلوس درباره اعتراض خود به المپیک 1968 ، میراث علی و هنر پشت این رله صحبت می کند. وی همچنین عنوان غیر رسمی آن را به عنوان “سریعترین سازمان بشردوستانه در جهان” توضیح می دهد.

به کل مکالمه من با کارلوس در Spotify یا Apple Podcasts گوش دهید. بازگشت Ali: The Untold Story را می توانید با سرویس های ویدئویی درخواستی مانند YouTube ، iTunes و Google Play تماشا کنید. همچنین می توانید در برنامه پادکست مورد علاقه خود در I’m So Obsed مشترک شوید. در هر قسمت با کونی گوگلیمو ، ما با یک هنرمند ، بازیگر یا خالق ساز آشنا می شویم تا درباره کار ، حرفه و وسواس فعلی اطلاعات کسب کنیم.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر