اگر پوست شما روشن است و به راحتی دچار آفتاب سوختگی میشود باید از کرم ضد آفتاب با عیار حفاظتی و بالای ۵۰ استفاده کنید. بهترین کرم های ضد آفتاب را این روزها به راحتی نمیتوانید پیدا کنید. اگر پوست شما چرب است و یا به راحتی جوش میزند باید از کرم ضد آفتابی که سبک میباشد استفاده کنید مانند انواع لوسیون، اسپری یا ژل که بر پایه الکل قرار دارند. برای کسانی که دچار آلرژی یا مشکلات پوستی هستند که حساسیت پوست آنها را بیشتر کرده است، میتونید از کرم های ضد آفتاب مخصوص یا کرمهای مخصوص کودکان استفاده کنید.

برخی از افراد به مقدار کافی از کرم ضد آفتاب استفاده نمیکنند و به همین دلیل دچار آسیب دیدگی پوست میشوند. برای از بین بردن لکهای صورت، جلوگیری از افزایش لکها و حتی در برخی موارد تغییر رنگ پوست، کرمهای متفاوتی تولید شده است اما شرکت «پرایم» (Prime) کرم ضدآفتابی را تولید و طراحی کرده که هر 3 ویژگی را باهم دارد. اگر شما پوست حساسی دارید که در برابر استفاده از کرم ضد آفتاب یا لوازم آرایشی دچار حساسیت میشود باید از کرمی استفاده کنید که ترکیبات التهاب آور کمتری دارد.

تا مادامی که خورشید در آسمان است از خود اشعه فرا بنفش ساطع کرم ضد آفتاب ژوت بژ روشن می کند. یک فرد بزرگسال به طور متوسط به شش قاشق غذا خوری کرم ضد آفتاب نیاز دارد تا نقاط بدن خود که در معرض نور آفتاب قرار میگیرند را پوشش دهد. استفاده روزانه از کرم ضد آفتاب اهمیت بسیار زیادی دارد و از پوست در برابر آسیب دیدگی ناشی از نور خورشید مراقبت میکند به همین دلیل شما باید در انتخاب این محصول دقت بالایی داشته باشید.

وجود عصاره گل بابونه در این محصول باعث شده تا خواصی مانند ضد التهاب، ضد حساسیت و التیام بخشی پوست را داشته باشد. در اقدام اول نوع پوست و کرمی که مناسب آن است را مشخص می کنیم قطعا پوست همه ی افراد یک نوع نیست و گوناگونی آن زیاد است. درصد این تفاوت، به اندازهای نیست که نیازی به خرید ضد آفتابهایی با SPF های بالا داشته باشیم. اگر پوست حفاظت نشده هنگامی که اشعه به شما می تابد در 15 دقیقه طول بکشد و شما کرمی با spf 15 استفاده کنید 225 دقیقه یا تقریبا 4 ساعت طول می کشد تا محافظت کرم ضد آفتاب به اتمام برسد.در نهایت 15 برابر بیشتر از پوست شما حفاظت می شود.

ایندکسر