دانشمندان راه حیرت انگیزی را پیدا کردند که در آن تمساح های جوان از دم گمشده رشد می کنند

[ad_1]

تمساح آمریكایی رازهایی برای رشد دم برای به اشتراک گذاشتن دارد.

روت السی و دپارتمان حیات وحش و شیلات لوئیزیانا

همه داستان جذاب مارمولک ها را می دانند که چگونه می توانند دم درنده را از دست بدهند ، فرار کنند و بعداً دوباره مورد جدیدی رشد دهید. نه تنها مارمولک ها می توانند این ترفند جادویی بیولوژیکی را انجام دهند. به نظر می رسد تمساح نوجوانان توانایی بازیابی تا حدی دم از دست رفته را دارد.

زیست شناسان اداره حیات وحش و شیلات لوئیزیانا (LDWF) متوجه تمساح هایی در طبیعت شدند که به نظر می رسید دمهای گمشده را پشت سر می گذارد ، اما جزئیات آن همچنان مرموز است. مطالعه منتشر شده در ژورنال Scientific Reports در این ماه به برخی از سالات درباره آنچه در آنجا می گذرد پاسخ می دهد و تأیید می کند که تمساحان جوان توانایی قابل توجهی برای بازسازی دارند.

در بیانیه ASU روز دوشنبه ، محققان LDWF و دانشگاه ایالتی آریزونا (ASU) “دریافتند که تمساح های جوان توانایی رشد دم خود را به سه چهارم پا ، یا 18٪ از کل بدن دارند.”

ترکیبی از تصاویر و تحقیقات آناتومیکی نگاهی گذرا به آنچه در صف ها می گذشت داشت.

این اینفوگرافیک تفاوت سن دم را با نمونه اصلی نشان می دهد. یک لوله غضروف (زرد) جایگزین استخوان از دست رفته می شود.

دانشگاه ایالتی آریزونا

سیندی سو ، نویسنده اصلی این مقاله که اکنون یک محقق پسا دکترا است ، گفت: “آنچه تمثیل را جالب توجه می کند ، جدا از اندازه آن ، این است که دم بالغ علائمی از بازسازی و ترمیم زخم را در یک ساختار نشان می دهد.” بازسازی تاندون در بیمارستان ماساچوست.

سو گفت این تیم از یافتن بافت همبند مانند اسکار و نه عضله در دم بزرگ شده متعجب شدند. او با توییت نگاهی به یکی از دمهای مورد بحثکه کاملاً متفاوت از دم اصلی است.

داستان دم تمساح س questionsالاتی را به وجود می آورد که در عمق تاریخ وجود دارد ، به اجداد دایناسورها ، پرندگان و تمساح ها برمی گردد. کنرو کوسومی ، نویسنده همکار ، از ASU گفت: “یافته های ما که تمساح ها روش سلولی ترمیم دم پیچیده را حفظ کرده اند در حالی که پرندگان این توانایی را از دست داده اند ، این سisesال را به وجود می آورد که چه زمانی این توانایی در طی تکامل از دست رفته است؟

این مطالعه فقط مربوط به گذشته های دور نیست. درک چگونگی تولید مجدد تمساح ها در دم خود می تواند برای رشته پزشکی تأثیراتی داشته باشد. ASU گفت: محققان امیدوارند که یافته های آنها به کشف رویکردهای درمانی جدید برای ترمیم آسیب ها و درمان بیماری هایی مانند آرتروز کمک کند.[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet