[ad_1]

محققان Duobrachium sparksae تازه کشف شده را فقط بر اساس فیلم هایی با وضوح بالا توصیف کردند.

NOAA

دانشمندان دوست دارند در صورت امکان ، به خصوص هنگام توصیف گونه های جدید جانوری ، به سراغ چیزهایی بروند. با این حال ، تیمی از محققان سازمان ملی اقیانوس و اتمسفر در هنگام کشف یک کشف شگفت آور در زیر آب ، رویکرد دستی دارند: نوع جدید شانه ژله ای.

آلن کالینز ، دانشمند شیلات NOAA در بیانیه ای در 20 نوامبر گفت: “این منحصر به فرد است زیرا ما توانستیم گونه جدیدی را کاملاً براساس ویدیوی با وضوح بالا توصیف کنیم.”

تیم NOAA حیوان نیمه شفاف را Duobrachium sparksae نامگذاری کردند. این یک ktenophore است ، معروف به شانه شانه. با ژله ماهی اشتباه گرفته نشود ، ژله های شانه ساکنان کره ای ، ژلاتینی و گوشت خوار در اعماق آن هستند.

این گونه جدید در سواحل پورتوریکو زندگی می کند و اولین بار در فیلم های گرفته شده توسط وسیله کنترل از راه دور NOAA Deep Discoverer در سال 2015 دیده شد. NOAA یک فیلم خیره کننده منتشر کرد که یک چتر دریایی را در بالای دریا شناور می کند.

کالینز توصیف کرد که شبیه بالون مهمانی است. محققان از یک سیستم لیزر برای اندازه گیری حیوان استفاده کردند که حدود 2.3 اینچ (6 سانتی متر) قد دارد ، بدون احتساب شاخک های آویزان بلند.

دانشمندان NOAA Fisheries بلافاصله متوجه شدند که این موجود چیزی غیرعادی است ، اما انجام کار برای اعلام گونه جدید زمان بر است. این تیم مقاله ای را در مورد توصیف Duobrachium sparksae در ماه جاری در مجله Plankton and Benthos Research منتشر کرد.

مایک فورد ، دانشمند شیلات NOAA ، نویسنده اصلی این مقاله گفت: “این یک ارگانیسم زیبا و منحصر به فرد بود.” به نظر می رسد شاخک ها به کف دریا لمس می کنند ، اما مشخص نیست که به هیچ وجه در کف لنگر انداخته است یا خیر.

محققان سه فرد را مشاهده کرده اند ، اما موارد زیادی در مورد این حیوانات ناشناخته مانده است. دانشمندان هنوز امیدوارند که بتوانند یک نمونه واقعی از ژله را روی شانه جمع کنند تا برخی از شکاف ها را پر کند. تا آن زمان ، ما می توانیم از فیلم جذاب یک معجزه زیر آب لذت ببریم.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر