[ad_1]

تسلا از حفره های امنیتی قابل ترمیم با به روزرسانی های روی هوا آگاه است.

تسلا

نمی توان انکار کرد که اتومبیل های تسلا از متصل ترین اتومبیل های جاده هستند. سازنده اتومبیل های برقی از بروزرسانی های بی سابقه ای نرم افزاری در هوا که قابل توزیع است ، حمایت کرده است ویژگی های جدید، به روزرسانی ها و ارتقا major عمده امنیت بدون نیاز به یافتن مرکز خدمات از طرف مالک. با این حال ، همه چیز در دنیای فوق العاده متصل تسلا خوب نیست.

Wired روز دوشنبه شکاف های امنیتی قابل توجهی را اعلام کرد که تسلا در اوایل سال جاری لنرت واترز ، یک محقق امنیتی بلژیکی را شناسایی و به آنها اطلاع داده بود. اگرچه هک به وضوح ساده است ، اما به این معنی نیست که کسی فقط می تواند دور شود. این کاستی ها به قدری جدی هستند که گزارش می شود تسلا طی هفته های آینده رفع آسیب پذیری خواهد کرد. تسلا اداره روابط عمومی را برای درخواست نظر اداره نمی کند ، اما به گفته ووترز ، این خودروساز یافته های خود را جدی می گیرد.

پس هک چیست؟ او بهره برداری می کند مدل X به ویژه کلیدهای مربوط به کلیدهای SUV برقی. با داشتن تجهیزات قابل حمل به ارزش حدود 300 دلار ، یك هكر می تواند به اتومبیل فكر كند كه هكر جاذبه كلیدی مناسبی دارد ، سوار شود و سپس دوباره ماشین را گول بزند ، زیرا تصور می كند كه جاکلیدی جعلی وسیله مناسبی برای شروع و برخاستن است. واترز به Wired گفت: دسترسی به ماشین حدود 90 ثانیه طول می کشد و پس از ورود به ماشین ، فقط کمی نهایی می شود تا ماشین راه اندازی شود.

برای اینکه روشن تر باشد ، محقق دریافت که تسلا سیستم هایی دارد که اجازه کار این طرح را نمی دهد. اما چند اشکال تمام نقاط امنیتی موجود در نرم افزار فعلی را بهم متصل نمی کند ، و آن را برای آسیب پذیری های تازه کشف شده باز می گذارد. واترز در می یابد که او می تواند با استفاده از رایانه شخصی خود با گیرنده بلوتوث ، کلید واقعی ماشین یا ماژول کنترل بدنه اتومبیل را رهگیری کند. و در فاصله تا 50 فوت کار می کند.

با باز شدن قفل ماشین ، به لطف یک جعل جعلی ، او می تواند کامپیوتر شخصی خود را به پورتی که از داشبورد قابل دسترسی است متصل کند و به طور کلی به ماشین بگوید که fob جعلی مورد مناسبی است. در اینجا یکی از معدود مشکلی است که تسلا اصلاً به آن وصل نمی شود. مدل X دارای یک گواهی رمزنگاری منحصر به فرد است که باید مانع این امر شود ، اما سیستم در واقع مانند فعلی کار نمی کند. بدون او ، محقق به اتومبیل گفت که همه چیز خوب است و می تواند با مدل X شروع کند.

واترز تأكيد كرد كه ماشين براي جلوگيري از انجام چنين نقشه اي تمام نيازهاي خود را دارد. تسلا فقط باید چند در را با به روزرسانی نرم افزار برای ماشین و جاکلیدی ببندد. گزارش شده است که آنها اکنون در جاده هستند و مالکان برای دریافت تصحیح نیازی به ترک خانه ندارند.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

مدل X جدید تسلا همچنان خودروی آینده است


6:15

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر