[ad_1]

elizabeth-softky-miracle-friends-program-0601

الیزابت سافتکی در ماه مارس از یک پناهگاه بی خانمان در یک متل به اقیانوس آرام نقل مکان کرد. فناوری به او کمک کرده است تا با دوستان و متخصصان پزشکی در ارتباط باشد.

جیمز مارتین / CNET

این داستان بخشی از است فناوری برای دنیای بهتر، داستان هایی در مورد تیم های متنوع ایجاد محصولات ، برنامه ها و خدمات برای بهبود زندگی و جامعه ما.

الیزابت سافتکی مانند اکثر ما به تلفن و کامپیوتر خود احتیاج دارد. آنها خط نجات او برای برقراری ارتباط با دوستان ، خانواده و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی در طول دوره هستند پاندمی ویروس کرونا. اما برای Softky ، اتصال فوق العاده مهم است. در ماه مارس ، وی از یک پناهگاه بی خانمان در متل تخلیه شد ، تجربه ای که با چندین هزار نفر دیگر در کالیفرنیا که با آغاز بیماری همه گیر درگیر بی خانمانی بودند ، به اشتراک گذاشته شد.

سافتکی که اکنون در اتاق خودش در یک متل کوچک در سواحل شمالی کالیفرنیا است ، پس از از دست دادن خانه و معیشت خود در حالی که سال گذشته با سرطان دست و پنجه نرم می کرد ، همچنان روی پاهای خود ایستاده است. دستگاه های فنی آنها بسیار مفید است.

tbwdesktp

در یک نسخه افراطی از قفل رو به روی دیگران در این ایالت ، حدود 14000 شهروند کالیفرنیایی خالی از سکنه سابق ماهها در متلها و اتاقهای هتل زندگی می کنند ، عمدتا به تنهایی. آنها ویروس کرونا را به برنامه ای هدایت می کنند که دولت امیدوار است از ابتلا به COVID-19 در تعداد زیادی از افراد آسیب پذیر جلوگیری کند. این تنها بخش کوچکی از تقریباً 150،000 نفر بی خانمان در این ایالت است. با این حال ایالات متحده کالیفرنیا را الگویی برای چگونگی محافظت از افرادی که ممکن است در چادرها ، اتومبیل ها یا پناهگاه های بی خانمان شلوغ در هنگام برخورد با بیماری های جدی ، اعتیاد و کهولت سن زندگی کنند ، می داند ، همه اینها عوارض پر خطر ویروس کرونا را ایجاد کنید. برای برخی از ساکنان هتل ، مانند Softky ، ثابت شده است که این فناوری ابزاری برای تحریک سیستم جدید است.

اتاق متل به او فرصتی داد تا به آنچه در آن گذرانده فکر کند. همچنین او را تنها کرد. وی گفت: “اینطور بود ،” من هرگز این گرسنگی را برای ارتباط انسانی احساس نکرده ام.

سایر ساکنان هتل نیز وضعیت مشابهی دارند. در حالی که بدون شک مردم از نقل مکان به اتاق های خود از پناهگاه ها ، چادرها یا اتومبیل بهره مند می شوند ، اما تنهایی یک نگرانی اساسی است. امیلی واترز ، روانپزشکی که از طریق برنامه بی خانمانی در منطقه خلیج سانفرانسیسکو به درمان بیماران می پردازد ، اکنون چیز زیادی وجود ندارد که آنها را از فکر کردن در مورد اوقات دشوار و تجربه های آسیب زا دور کند.

واترز گفت: “این فقط یک هدیه است که بتوانم ببیند بیماران من چگونه اتاق خود را دارند و فرصتی برای بهبودی دارند.” با این حال ، این کار آنها را بدون “کل این جامعه که از مردم حمایت می کند و مردم را پس از سانحه زنده نگه می دارد” ترک می کند.

ایجاد جوامع دیجیتالی

سافتکی با استفاده از تلفن هوشمند و لپ تاپ خود به خدمات کلیسایی Zoom رفت و با گروه خود Meetup از شهری که سالها پیش در آنجا زندگی می کرد پیش از آنکه خانه اش را 14 سال قبل از دست بدهد ، سر و کار داشت. او از آنها استفاده می کند تا در مورد درمان خود با پزشکان صحبت کند. و او از آنها برای گفتگو با داوطلب به نام جوآن اسکات از طریق برنامه ای به نام Miracle Friends استفاده می کند. توسط کارآفرین کوین آدلر به عنوان شاخه ای از پیام های غیرانتفاعی Miracle Messages خود آغاز شد ، Miracle Friends افرادی را که تخلیه شده اند به داوطلبانی که می توانند با آنها تلفنی صحبت کنند به هتل ها متصل می کند. ایده ایجاد ارتباط اجتماعی برای کاهش آنچه آدلر “فقر رابطه ای” یا از دست دادن دوستان ، خانواده و جامعه می نامد ، بسیاری از افراد هنگام بی خانمانی تجربه می کنند.

آدلر گفت: “تئوری گسترده ما در مورد تغییر این است که فقر رابطه ای فقر است” ، افزود: “تنهایی کشنده است”.

elizabeth-softkey-miracle-friends-program-0405

سافتکی در مقابل هتلی که در آن در طی همه گیری زندگی می کرد.

جیمز مارتین / CNET

قبل از همه گیری ، پیام های معجزه آسا سعی در ارتباط افراد بی خانمان با خانواده یا دوستانشان داشت. وی اکنون با همكاری خدمات بی خانمان در سانفرانسیسكو برای ارتباط ساكنان هتل با داوطلبان خوش برخورد است. او تاکنون بیش از 100 مسابقه انجام داده است.

اسکات ، داوطلب ، اغلب با سافتکی صحبت می کند و شعر می نویسد. آنها خیلی سریع فهمیدند که حرفی برای گفتن دارند.

اسکات گفت: “آنها یک بازی تصادفی انجام دادند ، اما اشتراکات ما بسیار زیاد است.”

هر دو داوطلب متولد می شوند. اسکات به عنوان مدیر ارشد مسئولیت شرکتی در آزمایشگاه های دالبی در سانفرانسیسکو ، برنامه های داوطلبانه ای را برای کارمندان شرکت ایجاد کرد و سازمان هایی را برای حمایت مالی از این شرکت ایجاد کرد. گرچه سافتکی اکنون دریافت کننده این کمک ها است ، اما به دلیل داوطلب شدن در دانشگاه ، برنده جایزه شد و قبل از تشخیص سرطان ، به مدت شش سال یک سازمان غیردولتی غیرانتفاعی را اداره کرد.

پیمایش در یک بحران سلامت

دیو نلسون ، هتلی دیگر که در هتلی در شمال کالیفرنیا اقامت دارد ، برای کمک به بهبودی از قطع اضطراری پا در ماه اکتبر ، از خدمات ویدئویی برای اداره کلاس های فیزیوتراپی و تناسب اندام استفاده می کند. نلسون برای انجام تمرینات توانبخشی خود در پناهگاه بی خانمان هایی که در آن زندگی می کرد ، تلاش می کرد ، زیرا مرکز طرح باز پر از موانع و افراد دیگر بود. حالا ، از اتاق هتلش ، او فقط فیزیوتراپی نمی کند. او همچنین از طریق رایانه به کلاس های تای چی و یوگا متصل می شود.

نلسون گفت: “این به اندازه رفتن به کلاس یوگا نیست” ، اما هنوز هم روش خوبی برای ادامه مسیر بهبودی است. او همچنین حدوداً هفته ای یک بار با کریس فاس ، داوطلب Miracle Friends ، صحبت می کند.

فاس گفت که او می خواهد درگیر شود زیرا بی خانمانی در منطقه خلیج فارس مسئله بزرگی است. وی افزود ، گفتگو با نلسون جالب و آموزشی بود. نلسون ، یک مهندس هوانوردی ، سال گذشته به صورت قراردادی به جنوب کالیفرنیا پرواز می کرد که پس از توقف در سانفرانسیسکو ، عفونت گانگرن باعث شد پزشکان پای وی را قطع کنند. پس از آن ، او دیگر نمی توانست طبق قرارداد به کار خود ادامه دهد. با شروع کار قرار بود بیمه درمانی وی به زودی آغاز شود ، اما در زمان نیاز این بیمه را نداشت.

فاس گفت: “من هرگز انتظار نداشتم با شخصی كه چنین داستانی دارد صحبت كنم.” “داستان او بسیار نمادین از بحران بهداشتی ما در این کشور است.”

“آنها افرادی هستند که باید آنها را دوست داشت”

در حالی که موارد اضطراری بهداشتی در میان افرادی که در هتل ها اقامت دارند رایج است ، دیگران با اعتیاد دست و پنجه نرم می کنند. آنتونیا فرناندز ، مشاور مواد مخدر در شمال کالیفرنیا گفت ، فناوری می تواند به آنها کمک کند تا با برنامه های 12 مرحله ای مانند الکلی های ناشناس یا معتادان ناشناس در ارتباط باشند. این کامل نیست زیرا شیمی گروهی وقتی افراد به طور حضوری حضور نداشته باشند متفاوت است. برخی از مشتریان او گپ های ویدئویی را دوست ندارند و یا با فناوری مورد نیاز برای اتصال دست و پنجه نرم می کنند. اما برای دیگران مفید است و فواید خوبی نیز دارد.

فرناندز گفت: “شما می توانید مستقیماً از اتاق نشیمن خود در یک جلسه هاوایی شرکت کنید” ، شما همیشه چهره های مختلفی پیدا می کنید.

آدلر ، خالق Miracle Friends ، امیدوار است که داوطلبان بیشتری با افراد بی خانمان در جوامع خود ارتباط برقرار کنند. وی گفت كه وی كاملاً در حل مشكلات سیستمی كه منجر به بی خانمانی می شود متمركز است. اما وی افزود که تأثیر شخصی زندگی بی خانمان باید در کانون توجه خود باقی بماند.

آدلر گفت: “افرادی که بی خانمانی را تجربه می کنند مشکلی نیستند که باید حل شوند.” “آنها افرادی هستند که باید مانند من و شما دوست داشته شوند.”


در حال پخش:
این را نگاه کن:

در اینجا نقشی است که 5G در هنگام ویروس کرونا بازی می کند …


9:43

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر