[ad_1]

google-hq-sede-mountain-view.jpg

آنجلا لنگ / CNET

گروهی از سناتورهای دموکرات خواستار حذف اطلاعات نادرست انتخابات از یوتیوب ، محبوب ترین بستر ویدئویی جهان شده اند.

نمایندگان مجلس در نامه ای به سوزان ووچیچ ، مدیر عامل YouTube ، از تأثیر اخبار جعلی ابراز نگرانی کردند که تلاش می کند پیروزی جو بایدن رئیس جمهور منتخب را غیر قانونی جلوه دهد. سناتورها همچنین گفتند که آنها نگرانند که اطلاعات نادرست ممکن است در انتخابات دور دوم گرجستان داشته باشد ، که تصمیم می گیرد کدام حزب سنا را کنترل کند.

در این نامه اواخر روز دوشنبه آمده است: “ما از شما می خواهیم فوراً هرگونه اطلاعات غلط در مورد نتایج انتخابات را برداشته و اقدامات تهاجمی برای اجرای ممنوعیت نتایج سایر انتخابات را همانطور كه ​​سایر شركت های رسانه های اجتماعی انجام داده اند ، بردارید.” این رابرت رابرت منندز از نیوجرسی ، مازی ژیرونو از هاوایی ، گری پیترز از میشیگان و امی کلوبوچار از مینه سوتا امضا کردند.

در پاسخ به این نامه ، یوتیوب ، متعلق به گوگل ، گفت که محبوب ترین فیلم های انتخاباتی این سایت از آژانس های خبری معتبر تهیه شده است.

سخنگوی یوتیوب ، ایوی چوی در بیانیه ای گفت: “تیم های ما به طور شبانه روزی در تلاشند تا سریع مطالبی را که سیاست های ما را نقض می کند حذف کنند و اطمینان حاصل کنند که مردم را با اطلاعات معتبر انتخاباتی ارتباط می دهیم.” “مانند سایر شرکت ها ، ما اجازه می دهیم درباره نتایج این انتخابات و روند شمارش آرا بحث کنیم و همچنان از نزدیک تحولات جدید را رصد می کنیم.”

این نامه هفته ها پس از مسابقه رقابت شده در 3 نوامبر ، که با ادامه شمارش آرا در ایالات ادامه پیدا کرد ، ارسال می شود. پس از رأی گیری ، چون دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا از پذیرفتن آن خودداری کرد ، یوتیوب مورد انتقاد قرار گرفت که چرا برای جلوگیری از گسترش اطلاعات نادرست تلاش کافی نکرده است.

به عنوان مثال ، در روزهای پس از انتخابات ، یوتیوب از بارگیری فیلم ها از One America News ، یک سازمان خبری راست افراطی خودداری کرد. این ویدئوها به دروغ پیروزی ترامپ را اعلام کردند و به بی دلیل دموکرات ها را به جعل رقابت متهم کردند. YouTube ویدیوها را از درآمد کاهش داده و آنها را با هشدار “نتایج ممکن است نهایی نباشد” پرچم گذاری کرد ، این هشدار همچنین با همه ویدیوهای مربوط به انتخابات و نتایج جستجو نشان داده شد.

دوشنبه شب ، قانون گذاران دموکرات در نامه ای چندین سوال از ووچیکی پرسیدند ، از جمله میزان درآمد تبلیغاتی شرکت از اطلاعات نادرست انتخابات. قانون گذاران تا 8 دسامبر خواستار پاسخ بودند.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر