پس از باز کردن درب موتور به 4 عدد شیپوری تراتل میرسیم که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح خواهیم داد. در حالت eDrive خودکار، سیستم کامپیوتری BMW موتور بنزینی را روشن میکند. با قسمت تنظیم فرمون میتوانید میزان چپی یا راستی سروو فرمون را در حالت وسط تنظیم کنید. ژیروسکوپ در یک فلایت کنترل وظیفه ی اندازهگیری و حفظ جهت را داشته و بارومتر با اندازه گیری میزان فشار هوا به تنظیم ارتفاع و ثبات در ارتفاعی که پرنده پرواز می کند کاربرد دارد. اگر کوادکوپتر شما روشن نمی شود و کار نمی کند در ابتدا باید روتین مشخصی را برای عیب یابی اولیه طی کنید و به این سوالات پاسخ دهید. شرکت محترم مپکو با داششتن 3 عدد ژنراتور j3520 در حال بهره برداری از این مجموعه می باشد که در حیت فعالیت خود دچار معایبی شده از آن جمله می توان خرابی قسمت تراتل را می توان نام برد که این قسمت یکی از موثر ترین قسمت ها است که مسئولیت کنترل دور ژنراتور را بر عهده داشته که با فرمان دادن به دریچه تراتل مخلوط سوخت و هوا را به سمت سیلندر ها هدایت می کند.که با کم و زیاد باز شدن دریچه سرعت ژنراتور را کم و زیاد می کند .

از مزایای این نوع لیفتراک می توان به سرعت خوب و حداکثر راحتی استفاده اشاره کرد. متد اینجا هیت سینگ را با توجه به توان الکتروموتور مکان نصب و همراه بودن یا نبودن فن توصیه میگردد. سنسورها نیاز به سرویس کردن، تمیزکاری و یا روغن کاری ندارند. دقت کنید برای باز و بسته کردن شمع به آچار مخصوص آن نیاز دارید. تعمیر برد و درایور لیفتراک برقی شرکت لیفت آسان به مدت 5 سال بصورت تخصصی درایورهای ZAPI و CURTIS که بر روی این لیفتراکهای برقی و سایر لیفتراکها نصب میگردد را تعمیر و رفع عیب مینماید و پس از انجام تعمیرات گارانتی معتبری را به آن اختصاص میدهد. راحتی رانندگی با سیستم کروز به حدی است که عمده رانندگان، پس از استفاده از سیستم کروز، به آن عادت نموده و دلپذیری رانندگی با آن به قسمی است که نخواهید پذیرفت با خودرو فاقد کروز کنترل به سفر بروید. تمام این تمهیدات برای تنفس بهتر ماشین است، پس اگر از تراتل استفاده نمی­کنید حتما باید فیلتر هوای خودرو خود را با فیلتر هوای اسپرت تعویض کنید. اما اگر تحت نظارت و مرتبا حفظ شود، میتوان از این موارد جلوگیری کرد. برای حل این موضوع، بعضی سازندگان طرحی را ارائه کرده اند که 4 اسپید کنترل جداگانه به یکدیگر متصل شده و شکل یک برد واحد را می گیرند مثل Quadrant 4-in-1. یک اسپید کنترل 4 در 1 مزیت توزیع وزن در پرنده را دارد، چون جرم بیشتر متمرکز شده است، ممان اینرسی کمتری در پرنده وجود خواهد داشت که باعث واکنش پذیری بیشتر آن می شود.

3- ارتقا سیستم زیرا در بسیاری از لیفتراکهای برقی و پالت تراکها و استاکرهای برقی و نیز ریچ تراکها سیستم حرکت یا کنترل حرکت یا بالابری از تکنولوژی پایینی برخوردار بوده و بسیاری از قابلیت های امروزی این ماشین آلات فاکتور گرفته شده مانند درایورهای المنتی یا مقاومتی – درایورهای تریستوری مخصوصا نسلهای نخست آن لذا یک متد اصلی در تعمیر لیفتراک برقی و تعمیر ریچتراک برقی و تعمیر استاکر برقی همان رتروفیت میباشد. اما در اینجا منظور از سیستم یا ماشین لیفتراکهای برقی و دستگاهای انبارداری برقی میباشد که با تعویض سیسستم های الکترونیکی و حتی مکانیکی با بردهای الکترونیکی (درایورها) و قطعات مکانیکی روز صورت میپذیرد و هدف از این کار بهبود عملکرد این ماشین آلات میباشد. حال وقتی می گوییم «سنسور دریچه گاز» (Throttle position sensor)، منظور حسگری است که روی دریچه گاز انواع خودرو من جمله پراید، سمند EF7 و پژو ۴۰۵ بسته می شود. خریداران با خرید این پتانسیومترهای دریچه گاز ایساکو میتوانند قیمت آنها را با سایر نمونههای دیگر نیز مقایسه کنند که در این صورت متوجه خواهند شد که قیمت مناسب این محصولات یکی دیگر از مهمترین ویژگیهایی میباشد که آنها را به طور خارقالعادهای در میان مردم برجسته کرده است. قبل از تعویض در دور آرام لرزش و تکانه های سنگینی تمام ماشین را می لرزاند تا جایی که به مرز خاموش شدن موتور می رفت و تصور می کردم مربوط به سیستم سوخت رسانی و یا احتراق است اما بعد از تعویض این لرزش برطرف شد.

برای این که کار تعویض قطعات به خوبی صورت بگیرد باید از یک تکنسین لیفتراک ماهر بهرهمند شد. این لیفتراک ها در محیط های باز و بسته مورد استفاده قرار می گیرند. سیستم برق این دستگاه لیفتراک، AC می باشد که این امکان را می دهد، لیفتراک به سرعت از حالت دنده جلو به دنده عقب تغییر یابد و با توجه به شتاب دستگاه به راننده این امکان را میدهد تا به راحتی دستگاه را کنترل نماید. این فقط برای زمین های هم سطح با حداکثر شیب بین ۵ تا ۱۰ درصد مناسب است. بر روی پنل بین خلبان و کمک خلبان ، اهرمی میبینید که به تراتل معروف است. با این حال برای یک تعویض خوب و مناسب باید از یک مکانیک ماهر برای تعمیر و نگهداری قطعات و دستگاه لیفتراک کمک گرفت. 6- در نهایت دقت میگردد که نه از استاندارد فاصله گرفت نه هزینه اضافی بر مشتریان گرامی تحمیل گردد.

ایندکسر